Do niedzieli 10 czerwca można zapisywać się na warsztaty organizowane w ramach Festiwalu Siedem Aniołów, który odbędzie się w weekend po Bożym Ciele.
„Siedem Aniołów” to grupa ludzi, która od czterech lat łączy różne osobowości, talenty i potencjały, aby w rezultacie podarować innym to, czego im brak: miłość, radość, ciepło. Organizuje wakacyjną wędrówkę w różne zakątki Polski, aby z anielskimi darami dotrzeć jak najdalej. Wystawia spektakl, który szokuje, bawi i uczy. Wśród aktorów są dzieci, dorośli, świeccy i duchowni, artyści oraz osoby zaangażowane we wspólnoty chrześcijańskie” - pisze o projekcie jego pomysłodawca - jarociński franciszkanin - ojciec Kordian Szwarc. W tym roku motywem bliskim ich sercu stał się DOM, który obecny jest w każdym ich działaniu. Ideę tę zaniosą w lipcu na Kaszuby.
Zanim jednak rozpocznie się anielska wędrówka w Jarocinie, w dniach 16-17 czerwca na terenie parku i pałacu Radolińskich, odbędzie się po raz pierwszy Festiwal Siedmiu Aniołów. W programie wydarzenia można znaleźć wiele ciekawych warsztatów przygotowanych przez osoby młode, ale również te bardziej doświadczone przez życie, które chcą dzielić się swoimi talentami z innymi. Można wybierać z bardzo różnorodnych dziedzin - od zdrowego stylu życia po sztuki walki, których podstaw będzie uczył zakonnik.
Wydarzenie ma łączyć ze sobą ludzi, dlatego zaplanowano występy zespołów muzyki chrześcijańskiej, bluesa, rocka i wielu innych gatunków. Zagrają m.in. „New Day”, „DagaDana” i „Dikanda”. Całość przypieczętuje spektakl „DOMność”, który przygotowywany jest już od listopada. Wielkie plenerowe przedstawienie dedykowane jest ks. Ignacemu Niedźwiedzińskiego w ramach obchodów 100. rocznicy przybycia kapłana do Jarocina. Zawiera elementy różnych form teatralnych m.in. teatr ognia i taniec.
Interesująco zapowiadają się też spotkania, na które zaproszono muzyka Tomasza Budzyńskiego oraz Piotra Żyłkę - redaktora naczelnego portalu „Deon” i znanego głównie dzięki książkowym zapisom rozmów z księdzem Janem Kaczkowskim. Jeżeli ktoś potrzebuje chwili relaksu dla siebie będzie możliwość odpoczynku w „Strefie Chillu”. W planach są dwie wystawy oraz projekcje filmów.
Festiwal poprzedzi msza św. z anielską procesją w czwartek 15 czerwca (Boże Ciało) o godz. 23.00 w ruinach kościoła Św. Ducha, a w niedzielę 18 czerwca zakończy go Eucharystia, w czasie której zagra znany muzyk i kompozytor Józef Skrzek. Dla najmłodszych będzie specjalny plac zabaw. W czasie, gdy dzieci będą miały zajęcia, rodzice będą mogli porozmawiać o swoich wątpliwościach związanych z wychowaniem albo wziąć udział w warsztatach psychologicznych.W Strefie Inspiracji odbywać się będą popołudniowe warsztaty otwarte, na które nie trzeba wcześniej się zapisywać. Tutaj będzie można m.in. lepić w glinie, robić bańki mydlane czy stworzyć unikatowe przedmioty z logo Siedmiu Aniołów. Wszystkie propozycje festiwalowe można też śledzić na bieżąco na profilu facebookowym oraz na stronie: www.siedemaniolow.pl/festiwal-siedem-aniolow-jarocin-2017.
Stałe punkty festiwalu Siedem Aniołów:
godz. 8.00 - śniadanie na trawie
godz. 9.30-11.00 - I tura warsztatów (ograniczony limit miejsc)
godz. 11.30-13.00 - II tura warsztatów
godz. 13.30 - wspólny obiad i sjesta (do wyboru pobyt w Strefie Ciszy, okazja do spowiedzi, modlitwa wstawiennicza )
godz. 15.00 - Eucharystia w ruinach kościoła Świętego Ducha
godz. 16.00-18.00 Strefa Inspiracji, czyli otwarte warsztaty dla wszystkich (bez konieczności wcześniejszych zapisów)
godz. 18.00 Kolacja
piątek 16 czerwca:
godz. 19.30 - Głoszenie Słowa - o. Wojciech Jędrzejewski OP
godz. 20.00 - koncert „New Day”
godz. 21.00 - uwielbienie - Jakub Tomalak z Abba Pater Music
godz. 22.00 - spektakl „DOMność” w reżyserii Mary Sadowskiej
sobota 17 czerwca 2017 r.
godz. 18.30 - koncert „Bovska”
godz. 20.00 - koncert „DagaDana”
godz. 21.15 - koncert „Dikanda”
Dodatkowe atrakcje:
- „Mała scena”, na której w trakcie festiwalu od południa do wieczora będą się odbywać koncerty undergroundowych zespołów: „Pogo-dni”, „In The Van” oraz „EmErgencY Plan” (piątek) oraz „Blue cats” i „Monarchy” (sobota)
- „Ławka spotkań” - miejsce pisania listów do nieznajomych lub ich czytania