Reklama

Reklama

Związki zawodowe piszą sprzeciw do Gazety. Redaktor naczelny odpowiada

Opublikowano: pon, 8 lis 2021 14:18
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do naszej redakcji trafił sprzeciw Związku Zawodowego pracowników ZGO w Jarocinie. Poniżej publikujemy treść pisma i odpowiedź redaktora naczelnego Gazety Jarocińskiej.

Reklama

Do naszej redakcji trafił sprzeciw Związku Zawodowego pracowników ZGO w Jarocinie. Poniżej publikujemy treść pisma i odpowiedź redaktora naczelnego Gazety Jarocińskiej.

Sprzeciw

pracowników przeciwko nieprawdziwym informacjom publikowanym w Gazecie Jarocińskiej i na portalu jarocinska.pl

My niżej podpisani przedstawiciele Związku Zawodowego oraz pracownicy ZGO Sp. z o.o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu oficjalnie składamy sprzeciw przeciwko publikowaniu nieprawdziwych i krzywdzących informacji na łamach Gazety Jarocińskiej, na portalu jarocinska.pl i w mediach społecznościowych, jakoby nasz zakład pracy był emitorem odorów pojawiających się na terenie Jarocina.

ZGO Sp. z o. o. w Jarocinie – Wielkopolskie Centrum Recyklingu to nasze miejsce pracy, którego będziemy stanowczo bronić. Liczba pracowników, która stale zwiększa się, jednoznacznie świadczy o dobrych i godnych warunkach pracy. Ponadto ciągle odwiedzają nas partnerzy z innych instalacji w Polsce, po to żeby uczyć się od nas najlepszego zagospodarowania odpadów. Wiemy o tym, że pracujemy w jednym z najlepszych zakładów w Polsce. Spółka spełnia wyśrubowane normy środowiskowe, jakościowe oraz bezpieczeństwa. Pomimo tego padamy ofiarami krzywdzących informacji pojawiających się w mediach lokalnych, na podstawie oskarżeń grupy kilkunastu osób, które ewidentnie nie potrafią rozróżnić dymu z komina i zapachu obornika od zapachu odpadów.

Wiemy, że akcja protestacyjna skierowana w nasze miejsce pracy, jest nakręcana przez kilkunastoosobową grupę mieszkańców, inspirowaną nielicznymi osobami z opozycji oraz bezwiednie powielanymi nieprawdziwymi informacjami, zamieszczanymi przez redaktorów Gazety Jarocińskiej. Nie ma naszej zgody na szykanowanie naszego miejsca pracy.

Prosimy o rzetelne i staranne rozważanie zbieranych informacji zanim zostaną wykorzystane jako materiały prasowe. Nadto o uzyskanie stanowiska Spółki przed publikacją materiałów prasowych, nie zapominając o autoryzacji tekstów, w celu ochrony renomy Przedsiębiorstwa, która jest nieustannie podważana z uwagi na niestaranność i braki w rzetelności dziennikarskiej, których przestrzegania w pracy dziennikarskiej wymaga art. 12 ustawy prawo prasowe.

 

W załączeniu 176 podpisów (zobacz galeria) 

Odpowiedź

redaktora naczelnego Gazety Jarocińskiej i portalu jarocinska.pl 

Absolutnie nie zgadzam się z twierdzeniem autorów pisma skierowanego do wydawcy Gazety, którego nadawcą jest Związek Zawodowy oraz pozostali pracownicy ZGO Sp. z o.o. - Wielkopolskie Centrum Recyklingu, że na łamach Gazety Jarocińskiej i portalu jarocinska.pl publikowane są „nieprawdziwe informacje”, jak stwierdzono w piśmie „jakoby nasz zakład był emitorem odorów pojawiających się na terenie Jarocina”.

W numerze 44 Gazety Jarocińskiej (44/1620), która ukazała się w druku 2 listopada w publikacji „WIOŚ stwierdził co najmniej kilkukrotne przekroczenia” informowaliśmy Czytelników o wynikach kontroli przeprowadzonej przez Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska delegatura w Kaliszu w Zakładzie Gospodarki Odpadami  - Wielkopolskie Centrum Recyklingu w Jarocinie.

Inspektoraty Ochrony Środowiska są organami administracji rządowej, działającymi niezależnie i podejmującymi między innymi kontrolę przestrzegania przepisów o ochronie środowiska i racjonalnym użytkowaniu zasobów przyrody. Uznajemy za nasz obowiązek, nie tylko wobec opinii publicznej, informowanie o efektach działań podejmowanych przez WIOŚ również w tak znaczącym dla naszego terenu i środowiska podmiocie jakim jest ZGO - WCR. Tym bardziej, że takich czynności domagali się mieszkańcy Jarocina, którzy w tej sprawie wysłali zażalenia do WIOŚ i Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Poznaniu, o czym informowaliśmy we wcześniejszych publikacjach.  

W artykule napisaliśmy, że inspektorzy „stwierdzili co najmniej kilkukrotne przekroczenie ilości składowanych odpadów zielonych oraz obecność odorów, które mogą się przedostawać poza zakład”. Dziennikarka Gazety dopytywała o szczegóły w rozmowie z Jakubem Kaczmarkiem, kierownikiem delegatury WIOŚ w Kaliszu, który komentując wyniki kontroli powiedział między innymi „Odory zostały stwierdzone. Nie pochodzą one ze składowiska, ale z innych miejsc na terenie zakładu. Nasi kontrolerzy zaobserwowali, że najwięcej z magazynowania odpadów zielonych. To są ustalenia organoleptyczne, ponieważ nie ma miernika zapachów.”

Hołdując złotej zasadzie obiektywizmu - wysłuchajcie i drugą stronę - od razu po uzyskaniu informacji z WIOŚ na temat kontroli w ZGO, zwróciliśmy się z pytaniami na piśmie do zarządu Zakładu Gospodarki Odpadami z prośbą o odniesienie się do wyników przeprowadzonej kontroli. Do tej pory (poniedziałek, 8 listopada) nie otrzymaliśmy od zarządu spółki odpowiedzi na zadane pytania, ani żadnego stanowiska, pomimo że jest to obowiązkiem zarządu spółki, w której przypomnę udziały mają nasze samorządy.

Ubolewam, że w ostatnim czasie ZGO WCR zamiast merytorycznie odnosić się do wyników kontroli, czy wcześniej opinii mieszkańców, skarżących się na odory wyczuwalne nie tylko na osiedlach sąsiadujących z instalacją przetwarzania odpadów, kieruje do redakcji Gazety jedynie mniej lub bardziej uzasadnione żądania sprostowań, przygotowywane przez zewnętrzne kancelarie. To w żadnej mierze nie rozwiązuje problemu.  

Na marginesie dodam, że przedstawiciel spółki, który dostarczył do naszej redakcji ww. sprzeciw, nie był w stanie odpowiedzieć na pytanie, czy zarząd ZGO udostępnił załodze i związkom zawodowym wyniki ostatniej kontroli WIOŚ. Mimo kilku prób nie udało mi się także porozmawiać z szefem związków Mateuszem Adamkiewiczem.  

Gazeta i portal jarocinska.pl wielokrotnie informowała o nękającym jarociniaków smrodzie. Wsłuchując się w informacje płynące od mieszkańców, każdorazowo przy tego typu publikacjach staraliśmy się uzyskać stanowisko ZGO, odpowiednich wydziałów Urzędu Miejskiego w Jarocinie, Starostwa Powiatowego, WIOS-iu, władz miasta - a więc wszystkich stron, które mogą merytorycznie i kompetentnie wypowiadać się w kwestii poruszanego problemu. 

 Autorzy pisma wysuwają niczym niepoparty wniosek, że „akcja protestacyjna (…) jest nakręcana przez kilkunastoosobową grupę mieszkańców, inspirowaną nielicznymi osobami z opozycji oraz bezwiednie powielanymi nieprawdziwymi informacjami”. Warto w tym momencie przypomnieć, że na problem zwrócił uwagę również burmistrz Jarocina Adam Pawlicki, który reprezentuje gminę w spółce ZGO. Tak pisał w mediach społecznościowych w 2019 roku. „Wsłuchując się w głosy mieszkańców o niemiłych zapachach Zakład Gospodarki Odpadami Sp. z o.o. w Jarocinie testuje urządzenie do ich neutralizacji. Jeśli urządzenie spełni wszystkie wymogi, a jego działanie będzie skuteczne, to nie jest wykluczone, że maszyna ODOR CONTROL zostanie zakupiona, po to aby polepszyć jakość życia mieszkańców.”

Wraz z Wydawcą Gazety stoję na stanowisku, że pismo Związku Zawodowego ma charakter pomówień i narusza dobra osobiste zarówno wydawnictwa jak i Gazety Jarocińskiej jako tytułu ukazującego się na rynku prasowym od ponad 31 lat.

Bartosz Nawrocki 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (83)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 19 dni temu | ocena +5 / -1

  Spyrt

  Pęknę zaraz ze śmiechu. Kto im kazał to napisać? Są wyniki kontroli WIOŚ. Tylko bałwany tego nie rozumieją.

 • 19 dni temu | ocena +1 / -1

  Wiciu

  Zgo to zakład, którym szczyci się burmistrz Pawlicki. Prawdą jest, że żadna inna gmina takiego zakładu nie chciała a jakoś innego inwestora nikt do Jarocina ściągnąć nie potrafii. Skoro już mamy to nasze zgo, to dlaczego śmieci wciąż ida w górą? Jaka korzyść mają mieszkańcy z tego zakładu zlokalizowanego w Jarocinie?? Ilu tam Jarociniaków pracuje? ... Rozwiń

 • 20 dni temu | ocena +2 / -1

  Bic

  Wysypisko i rejon do 4 km to śmierdzi cały czas a czasami *****

 • 20 dni temu | ocena +1 / -1

  Opek

  Oczywiście ze śmierdzi z pryzmy, dlatego Adam buduje spalenie śmieci w Golinie, tam Brda jechały śmieci, także z całej polski. Dopiero wtedy w Jarocinie zniknie smród, a przeniesie się do goliny.

 • 23 dni temu | ocena +5 / -9

  Aaaaaa

  Ludzie sami robocie śmieci,wyrzucacie sami śmieci po lasach i nie tylko wstyd! Nikt ludziom nie każe się budować koło Zgo,wiecznie narzekacie,najlepiej po zamykajcie zakłady pracy bo wam śmierdzi a same markety niech będą.

  • 23 dni temu | ocena +9 / -0

   Bez obrazy

   No ale tam śmierdzi, i co mam się oszukiwać i pisać, że tam nie śmierdzi !!

 • 23 dni temu | ocena +2 / -0

  oberwatorka::;;:

  ,,bombshell,, wioskowy jak się patrzy.

 • 23 dni temu | ocena +12 / -2

  Bez obrazy

  Ci co twierdzą, że w ZGO nie śmierdzi, to chyba do laryngologa powinni iść.

  • 19 dni temu | ocena +1 / -0

   Iwo

   Tobie to już nawet psychiatra nie pomoże.

 • 23 dni temu | ocena +6 / -3

  związkowcy

  ciekawe czy ktoś może nie być w tym "związku" :)

 • 23 dni temu | ocena +7 / -2

  Prosty człowiek

  Ciekawe, czy któryś z pracowników się nie podpisał.

  • 20 dni temu | ocena +2 / -0

   Nowy

   Nikt ich do tego nie zmusił, mogli podpisać list albo podpisać wypowiedzenie ;)

 • 23 dni temu | ocena +5 / -3

  Jarociniak

  Właśnie też się tak zastanawiam i wypadało by najpierw odpowiedzieć pracownikiem pismem a nie odrazu straszyć publicznie, dobry dziennikarz by tak zrobił...

 • 24 dni temu | ocena +8 / -8

  Emocje wzięły górę

  Oj poniosły emocje Pana Bartka, poniosły... Czy redaktor naczelny, nie powinien najpierw wysłać odpowiedzi na wskazany w piśmie adres, tak jak zrobili to pracownicy, a później udostępniać odpowiedź na stronie internetowej? 3 dni pisał odpowiedź, a nic konkretnego nie potrafił napisał, poza straszeniem pomówieniami.

 • 24 dni temu | ocena +8 / -3

  Mieszkaniec Jarocina

  Czy wy jesteście poważni? Gdzieś trzeba to robić. Sami produkujecie te śmieci, zastanówcie się trochę co wy za głupoty robicie, aż wstyd za te głupoty

 • 24 dni temu | ocena +10 / -1

  Miru$

  Te związki zawodowe to chyba tylko z nazwy

 • 24 dni temu | ocena +13 / -5

  asdf

  Smród jest nie do zniesienia człowiek nie może okna otworzyć na noc bo nie wiadomo co to jest… skąd mam wiedzieć ze nie zaszkodzi? Zanim ktoś mądry z zgo zacznie odpisywać to wiedz ze wiem jak śmierdzi obornik i wiem jak śmierdzi z oczyszczalni- jedno i drugie przy tym odorze to jest nic. Wolałbym płacić za śmieci po 100 zł niz wciągać ten syf… a p... Rozwiń

  • 20 dni temu | ocena +2 / -0

   Bla

   Przeprowadź się do Goliny. Tam poczujesz co to smród

 • 24 dni temu | ocena +9 / -6

  Mała społeczność

  Panie redaktorze proszę o rozwianie moich wątpliwości, bo tyle się mówi o ochronie danych osobowych... Niby imię i nazwisko same w sobie opublikowane nie stanowią naruszenia, ale czy w połączeniu z miejscem pracy oraz tym, że nie każde imię i nazwisko jest powszechne jak przysłowiowy Jan Nowak, a mianowicie są imiona i nazwiska rzadkie, po których ... Rozwiń

  • 24 dni temu | ocena +9 / -1

   jan nowak

   Bedzie spina pracownicy podobno pisza protest przeciwko wladzom zgo za to ze udostepnili ich dane dalej

   • 20 dni temu | ocena +0 / -0

    Do Jana

    A kto im kazała się podpisywać? Każdy raczej do dowolnie to zrobił..weź się lepiej do roboty a nie gryziesz rękę która cię karmi!

   • 24 dni temu | ocena +2 / -3

    Do Janka

    Weź się rozpędź i porządnie walnij głową w coś twardego! Ty widzisz kto jest adresatem i nadawcą? Czy czytać nie umiesz

 • 24 dni temu | ocena +5 / -6

  Jarociniak

  Żal mi tego redaktora, który przez 3 dni rzeźbił artykuł w którym subiektywnie odnosi się do zaistniałej sytuacji oraz obraża się o to, że ktoś nie zgadza się z jego słowami i wnosi sprzeciw. Na domiar braku profesjonalizmu i pod wpływem nieopanowania emocji, niezgodnie z prawem (przypomnę, że chodzi o RODO ) publikuje nazwiska osób, które podpisał... Rozwiń

  • 24 dni temu | ocena +4 / -2

   POMYSL DURNIU

   Pomysl durniu ze KTOS (czytaj BARAN Z ZGO) musial im te nazwiska wyslac sami nie przyszli i nie zrobili zdjec

   • 23 dni temu | ocena +4 / -1

    DURNIEM jesteś ty

    Ktoś im to wysłał (czytaj nazwiska) jako załącznik do pisma do ich wiadomości a nie po to, żeby samowolnie publikowali bez niczyjej zgody... Twój poziom myślenia = poziom jarocinskiej.

  • 24 dni temu | ocena +3 / -4

   Pełna zgoda

   Ja też, powinni go pozwać za to!

 • 24 dni temu | ocena +6 / -2

  Smród z ostrowa

  Mikołaj K. ma śmierdzący problem w Ostrowie i do tego zarzuty karne za działanie na szkode ZGO i skok na kase razem z byłym burmistrzem Martuzalskim, to jest dopiero śmierdząca sprawa !

 • 24 dni temu | ocena +3 / -2

  Ostrowski smród

  Jak wam tak śmierdzi, to jedźcie do Ostrowa, gdzie obecnie rządzi wiceprezydent z zarzutami prokuratorskimi…. Tam to nawet muchy padają od tego smrodu. Może wtedy docenicie to co macie.

 • 24 dni temu | ocena +16 / -2

  Mieszkanka 700 lecia z banerem na płocie

  Faktem jest że są dni kiedy smród jest straszliwy i to nie tylko na naszym osiedlu, roznosi się po całym mieście najczęściej wcześnie rano, wieczorem i w nocy a ci którzy tego nie czują widać nie odczuwają też potrzeby wietrzenia mieszkań. Poglądy polityczne nie mają tu nic do rzeczy, chodzi tylko o to żeby że spokojem moc otworzyć okno w domu i od... Rozwiń

  • 24 dni temu | ocena +3 / -11

   Wysil szare komórki

   Powiedz mi proszę jak to jest możliwe, że smród czuć tylko wcześnie rano, skoro zgo pracuje 24/h ???? No jak? Nie pomyślałaś mieszkanko, że rolnicy wywożą w nocy oborniki, często niezgodnie z prawem?

   • 20 dni temu | ocena +3 / -0

    Mieszkaniec Jarocina

    Jacy rolnicy??? Obornik a smród, który czuć to dwie zupełnie inne sprawy !

   • 20 dni temu | ocena +4 / -0

    Z wioski chłop.

    Aleś Ty pusty dzban , smród obornika który czuc maksymalnie kilka dni , jest przyjemnym zapachem względem tego odoru który unosi się nad miastem o różnych godzinach , tydzień temu po południu tak waliło w Annapolu , że oży.gac się szło , dwa tygodnie temu czułem ten smród w wiosce która od zgo oddalona jest o 10 km , sam byłem w szoku , że ten smró... Rozwiń

   • 24 dni temu | ocena +4 / -5

    DO WYSIL SZARE KOMORKI

    Nie pomyslalas TEPA DZIDO ze RANO i WIECZOREM jest maly ruch SAMOCHODOWY w miescie i moze dlatego tak nie czuc bo czujesz spaliny itp???????

   • 24 dni temu | ocena +15 / -2

    Lubie przyrodę

    Żenada z tym zwalaniem winy na rolników! Zmień nos jeśli nie znasz się na smrodzie!!! I wysil komórki nosowe!

 • 24 dni temu | ocena +9 / -1

  Anonim

  Więc te osoby które mieszkają poza obszarem smrodu proszę o przeprowadzenie się na pół roku na osiedle 700lecia w czasie kiedy tem smród jest nie do wytrzymania wtedy możecie się wypowiadać

  • 24 dni temu | ocena +3 / -3

   Anonim

   Zapraszam na osiedle Bogusław od strony boisk sportowych, gdzie skoszona trawa leży tygodniami i gnije. Wytrzymać nie idzie ale to pewnie wina ZGO ....

  • 24 dni temu | ocena +8 / -5

   Do anonima

   Mieszkam tam i jedyne co czuje to wstyd, że mnie otaczają tacy sąsiedzi

 • 24 dni temu | ocena +6 / -2

  Franek

  Lista pracowników opublikowana bo związki i zakład nie zadbali o ochronę danych osobowych pracowników. Wystarczyło dopisać, że dane są poufne. Zmienić związki.

  • 24 dni temu | ocena +4 / -4

   Słaby Ten Franek

   Pracownicy nie wstydzą się pisma, które podpisali. Wystarczyło tylko, żeby pan redaktor zapytał o zgodę na publikacje, skoro już robią wszystko „tak dobrze”. A do wymiany to jesteś ty

   • 24 dni temu | ocena +4 / -2

    Do SLABY TEN FRANEK

    Mogli nie dolaczac listy i by bylo po sprawie :) ALBO SPYTAC SIE PRACOWNIKOW CZY MOGA DOLACZYC NIE KAZDY SOBIE ZYCZY

 • 24 dni temu | ocena +2 / -7

  Obudzili się

  Oooo ludzie na 700 lecia dostali sygnał, bo się nagle uaktywnili w komentarzach. Za dużo hejtu poszło na gazetę, to teraz trzeba nadrobić hejtem na zgo. Idźcie lepiej spać

 • 24 dni temu | ocena +11 / -2

  Mieszkanka. Osiedla

  Mieszkam na 700lecia, od kilku lat smród jest nie do zniesienia, latem okien nie można otworzyć. Ścieżka rowerowa to najlepiej na bezdechu jechać. Masakra 🤦‍♀️🤦‍♀️

  • 24 dni temu | ocena +3 / -11

   Do mieszkanki

   To się wyprowadź, rozwiążesz sobie problem

   • 19 dni temu | ocena +0 / -0

    Kibic

    Debil

 • 24 dni temu | ocena +10 / -3

  Mała

  Śmierdzi gdyby nasz powiat nie zbierał śmieci z miejscowości odległych o 60km to by tego problemu nie bylo

  • 24 dni temu | ocena +2 / -6

   Mały móżdżek

   Bo twoje śmieci pachną fiołkami, a z innych gmin to już śmierdzą 😂 co to w ogóle za argument 😂

   • 24 dni temu | ocena +3 / -2

    Anonim

    Najwiekszy syf przywożony jest ze Środy Wlkp wiem o tym bo się o tym dowiedziałem/dowiedziałam z pewnego źródła i to jest prawda

 • 24 dni temu | ocena +4 / -2

  Radny tomek

  Radnemu Klauzie tak niby śmierdzi, a baneru na swoim płocie przy domu nie wywiesił tylko innych namawia i manipulje! Chańba i człowiek obłuda !! Hipokryzja to jego drugie imie :)

 • 24 dni temu | ocena +7 / -2

  Auferri

  U mnie też śmierdzi. Czasem smród nie do wyyrzymania

 • 24 dni temu | ocena +4 / -2

  Rodo

  Czy przypadkiem upublicznienie listy podpisów zgodnie z RODO, jest karalne?

  • 24 dni temu | ocena +7 / -3

   Mieszkaniec_Mieszkanka Jarocina

   Przeszkadza Ci to że lista podpisów została upubliczniona. Ja też tam złożyłam/złożyłem podpis i jakoś mi to nie przeszkadza

   • 24 dni temu | ocena +4 / -4

    mieszkaniec

    Tobie może nie przeszkadza a mi przeszkadza i co??? Samo imię i nazwisko to nie łamanie przepisów RODO, ale już w połączeniu z miejscem pracy wydaje mi się że to przekroczenie tych przepisów.

 • 24 dni temu | ocena +4 / -2

  Mieszkaniec

  Tego jeszcze nie grali żeby redaktor naczelny straszy mieszkańców!!! Chyba się trochę zagalopował w swoich działaniach...

 • 24 dni temu | ocena +11 / -1

  Lubię przyrodę

  Jestesm mieszkańcem osiedla 700-lecia. I rozpoznaje smród z wysypiska, często koło nowego bywam i rozpoznaje ten smrodliwy zapach!

  • 24 dni temu | ocena +4 / -6

   A ja nie lubię ciebie

   A z kosza na śmieci co masz pod domem to ci nie śmierdzi? Sami te śmieci produkujecie

   • 24 dni temu | ocena +4 / -2

    Lubię przyrodę

    No właśnie nie śmierdzi!!!

 • 24 dni temu | ocena +9 / -3

  Mieszkanka osiedla 700 lecia

  Celem mieszkańców osiedla jest jedynie zmniejszenie uciążliwości związanych z odorem unoszącym się nad osiedlem. Szanujemy pracowników ZGO i istniejący zakład pracy. Staramy się jedynie o wzajemne poszanowanie naszych dóbr osobistych (zdrowia i majątku). Bezcelowym jest mieszanie w to polityki czy rolników, czy pracowników zakładu. Wszyscy pragniem... Rozwiń

  • 24 dni temu | ocena +2 / -6

   Do Mieszkańca

   Tak szanujecie istniejący zakład pracy, że donosicie do wszystkich instytucji na ten zakład. Czemu nie wystąpicie oficjalnie? Obłuda level hard!!!!

   • 24 dni temu | ocena +2 / -2

    Obłuda

    Dokładnie, nie uwierzę w te piękne słówka. Ktoś kto donosi, nigdy nie ma dobrych intencji. Rozwieszacie jakieś banery, wysyłacie donosy i piszecie o wzajemnym poszanowaniu? Śmieszne to

 • 24 dni temu | ocena +5 / -5

  Popieram protest

  A ja tam popieram protest pracowników i zupełnie nie kupuje tej odpowiedzi redaktora…

 • 24 dni temu | ocena +6 / -6

  Do redaktora

  Panie Bartku Nawrocki, dlaczego straszy Pan pracowników pomówieniami? To wy możecie pisać wszystko co wam się zachce, a jak ludzie wyrażą swój sprzeciw to od razu straszycie pomówieniami…

 • 24 dni temu | ocena +5 / -5

  Gazeta kłamie

  Gazeta kłamie i to już nie pierwszy raz !! szuka afery, jak brukowce Fakt czy Super Expres!! To już nie lokalna gazeta, a szmatławiec !!

  • 24 dni temu | ocena +3 / -5

   Jak Mateuszek Kłamczuszek

   Dokładnie, już dawno stracili wiarygodność.

 • 24 dni temu | ocena +7 / -2

  RODO

  Dlaczego Gazeta publikuje listę nazwisk pracowników ZGO, a nie opublikuje nazwisk osób protestujących!!!!!!!!!

 • 24 dni temu | ocena +6 / -1

  mieszkaniec

  swoją drogą ciekawe czy gazeta ma zgodę osób na liście na publikację publiczną ich nazwisk. Przecież obowiązuje RODO !!!!!

 • 24 dni temu | ocena +5 / -5

  mieszkaniec

  Dziwne bo ja mieszkam niedaleko ZGO i nic w domu mi nie śmierdzi. Owszem nieraz jak się przechodzi obok zakładu to czuć zapach śmieci ale to nie przeszkadza w normalnym funkcjonowaniu. Ludzie by chcieli produkować tony śmieci a żeby ich nie przetwarzać. Śmieszne są te protesty. Taki zakład jak ZGO to jeden z najnowocześniejszych w Polsce a może i n... Rozwiń

 • 24 dni temu | ocena +3 / -3

  Strona

  Jak mieszkańcy protestują to Gazeta ich popiera i pisze artykuły, ale jak 176 osób wyrazi swój sprzeciw przeciwko tym artykułom, to już Gazeta nie popiera, a Pan Bartek odpiera zarzuty. To jak to jest, że jednych się popiera, a innych straszy pomówieniami?

 • 24 dni temu | ocena +3 / -4

  Odór

  Ciekawe jak i CZYM inspektor zbadał odór, bo ja nie słyszałem o miernikach tego typu pomiarów.

  • 24 dni temu | ocena +2 / -5

   Fiołki

   Poszedł, powąchał i stwierdził, że śmierdzi 😂 ciekawe czy jak mu w toalecie śmierdzi to też sobie decyzje wydaje 😂

 • 24 dni temu | ocena +7 / -4

  Niezgodny

  Jakoś 200 osób tam pracuje i nikt nie narzeka, że śmierdzi a ludziom, którzy mieszkają na drugim końcu miasta tak? Coś tu nie pasuje.

  • 20 dni temu | ocena +1 / -0

   Aga 444

   Ludzie którzy tam pracują nie mówią że śmierdzi no bez jaj

 • 24 dni temu | ocena +6 / -2

  Nie kupuje tego

  Nie przekonuje mnie ta odpowiedź.

 • 24 dni temu | ocena +6 / -2

  Ona

  A nie wpadło do głowy Panu redaktorowi że może pracownicy boją się o swoje miejsca pracy?! I dlatego napisali to pismo... W jarocinie ciężko o pracę a zakład zatrudnia ponad 200 osób ale co tam ciężko się domyślić...

  • 24 dni temu | ocena +6 / -1

   Do ONA

   Jak zamkną zgo to zapłacą za śmieci 100 zł od osoby a nie 20 kilka. Ale po co myśleć, lepiej pisać artykuły

   • 24 dni temu | ocena +3 / -3

    Jp

    Mieszkańcy Jarocin, zwłaszcza "ta grupą zatroskanych obywateli" chcą płacić więcej za śmieci dlatego tak walczą z Zgo. Aaaa no i będą znowu mogli mieć aferke że tek źle 😂

 • 24 dni temu | ocena +9 / -2

  Mieszkaniec

  Dziwne że nowe osiedle koło Zgo się buduje ludzie mieszkania niż dawno kupili. I immjajos nie będzie śmierdzieć? A na drugim końcu miasta śmierdzi?

 • 24 dni temu | ocena +7 / -4

  Praciwnik

  Gdyby rzeczywiście chodziło o jeden artykuł dot kontroli. Ale gazeta non stop obrzuca błotem Zgo. A sami z instalacji korzystacie i odpady przywozicie 😂

  • 24 dni temu | ocena +5 / -2

   Popieram

   Może jak przywożą swoje śmieci to wtedy akurat im nie śmierdzi 😂😂😂

 • 24 dni temu | ocena +5 / -1

  RODO

  No z tymi nazwiskami to polecieliście po bandzie.

 • 24 dni temu | ocena +4 / -2

  Jarociniak

  A gdzie RODO? można sobie tak nazwiska udostępniać?!

  • 24 dni temu | ocena +4 / -2

   Do Jarociniak

   Ciekawe czemu nie udostępnią nazwisk osób, które protestują i składają skargi do WIOSiu

 • 24 dni temu | ocena +3 / -1

  Pseudo redaktor

  Aż 3 dni pan pisał ten artykuł. A gdzie jest rzetelność gazety, która swego czasu do artykułu o azbeście, wstawiła zdjęcie z beczkami radiaktywnymi? 3 2 1 redakcja zaraz usunie komentarz. Robię screena na dowód

 • 24 dni temu | ocena +3 / -5

  Ll

  Brawo Bartek!