Reklama

Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Szpital Powiatowy Jarocin

Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala - Zdjęcie główne

Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala | foto Szpital Powiatowy Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala. Jest ich kilkunastu. Zostali skierowani do służby w naszej lecznicy, kiedy sytuacja epidemiologiczna stała się na tyle poważna, że medykom niezbędne było wsparcie. Co robią, jak zostali przyjęci i co jest dla nich najtrudniejsze?

Reklama

Do Szpitala Powiatowego w Jarocinie od samego początku pandemii trafiali pacjenci zakażeni koronawirusem. Lecznica musiał przygotować sale izolacyjne dla każdego oddziału.

To tam były kierowane osoby, które miały objawy sugerujące COVID-19 i oczekiwały na wynik testu na obecność koronawirusa.

Tak było do listopada. Wtedy wojewoda wielkopolski podjął decyzję o utworzeniu w Jarocinie oddziału COVID-owego.

- Wojewoda polecił nam przygotować 22 łóżka plus 4 z respiratorami i 4 łóżka obserwacyjne - informował wówczas dyrektor medyczny szpitala dr. n. med. Włodzimierz Budzyński.     

Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala

Żeby wesprzeć personel szpitala do służby w lecznicy skierowani zostali żołnierze z 16 Jarocińskiego Batalionu Remontu Lotnisk.

Pomagają pacjentom i wyręczają personel przede wszystkim w czynnościach administracyjnych.

- Oczywiście nie mogą robić wszystkiego. Są pewne obszary, do których osoby spoza personelu szpitala nie mają dostępu - wyjaśnia Maria Walczak, przełożona pielęgniarek w jarocińskim szpitalu. - Ale korzystamy z ich pomocy w wielu innych dziedzinach, chociażby przy przyjęciu czy wypisie pacjenta. Ponieważ osoby z zewnątrz nie mogą wejść do szpitala razem z pacjentem, dlatego żołnierze pomagają przenieść bagaż, kierują na oddziały, wyjaśniają jak poruszać się po szpitalu. Dzięki temu chorzy nie czują się zagubieni. To bardzo ważne w chwili, kiedy człowiek nagle zachoruje i znajdzie się w szpitalu - wyjaśnia Maria Walczak, przełożona pielęgniarek w jarocińskim szpitalu.

 

Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala

Wojskowi zajmują się także sprawami logistycznymi, czyli transportowaniem pacjentów po terenie szpitala, dostarczaniem krwi do sal zabiegowych, przekazywaniem wyników i innej dokumentacji medycznej.

Żołnierze mają również duży udział w pracy szpitalnego laboratorium.

- Rejestrują nam pacjentów do wymazów, odbierają telefony i z pełnym profesjonalizmem i wielką cierpliwością wyjaśniają i udzielają informacji pacjentom. Poza tym pomagają przy obsłudze wymazobusu. Z mojego punktu widzenia ich obecność w szpitalu to są same plusy - podkreśla Renata Maciejewska, kierownik szpitalnego laboratorium.    

Żołnierze służą pacjentom i personelowi jarocińskiego szpitala

Jej zdaniem warte zauważenia jest to, że są to zawodowi żołnierze z naszej - jarocińskiej jednostki wojskowej, którzy pomagają mieszkańcom naszego powiatu.  

- Wszystkim tym żołnierzom należą się naprawdę duże podziękowania, bo pracują z pełnym zaangażowaniem, są bardzo pomocni i odpowiedzialni. To po prostu fajni ludzie - zaznacza szefowa laboratorium.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy