Reklama

Zawsze w gotowości. Jarocińscy strażacy podsumowali miniony rok

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Zawsze w gotowości. Jarocińscy strażacy podsumowali miniony rok - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości 1.218 razy wyjeżdżali w minionym roku jarocińscy strażacy. W czwartek w Komendzie PSP w Jarocinie odbyła się narada, na której podsumowano 2022 rok.

Tegoroczna narada rozpoczęła się w nietypowy sposób. Ślubowanie złożyło dwóch strażaków, którzy zostali przyjęci do służby przygotowawczej w Państwowej Straży Pożarnej. 

Strażacka narada ze ślubowaniem  

W szeregi jarocińskiej straży pożarnej wstąpili Jakub Wasielewski i Bartosz Kasprzak.
      
Tradycyjnie już w naradzie uczestniczył przedstawiciel Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu, reprezentanci samorządu powiatowego, gmin Jarocin i Żerków.

Nawałnica przeszła przez powiat jarociński  

 W 2022 roku nasi ratownicy wyjeżdżali do akcji 1.218 razy.  Choć liczba jest imponująca, to w porównaniu z 2021 rokiem liczba interwencji spadła o ponad 38 procent.  

- Ubiegły rok podobnie , jak inne lata nacechowany był walką z zagrożeniami towarzyszącymi mieszkańcom naszego powiatu. Potrzeba interwencji stawiała siły Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w stan alarmu. Występujące anomalia pogodowe, niszczyły dachy budynków, uszkadzały infrastrukturę komunalną, płonęły budynki mieszkalne, inwentarskie pola uprawne oraz tereny leśne – mówił bryg. Tomasz Krawczyk, Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Szef jarocińskich ratowników omówił wybrane ubiegłoroczne akcje ratownicze. Wspomniał o nawałnicy z 17 lutego 2022 roku, wypadkach śmiertelnych i grudniowym pożarze w zakładach mięsnych w Golinie. Bryg. Tomasz Krawczyk podziękował za współpracę komendzie wojewódzkim, samorządowcom oraz swoim podwładnym.                               

 
 - Dla powiatu jarocińskiego, jak i całego województwa wielkopolskiego miniony 2022 rok był rokiem z jednej strony rekordowym, a z drugiej wyjątkowym. Rekordowy jeżeli chodzi o ilość interwencji operacyjnych. W całym województwie odnotowaliśmy ponad 53 tysiące zdarzeń. Było to wynikiem przejścia frontu atmosferycznego przez teren województwa wielkopolskiego. W tym wszystkim udało się zachować bardzo dobry czas dojazdu. Średni czas dojazdu wynosi poniżej 7 minut. Gratuluję – mówił bryg. Tomasz Grelak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu 

Młodzieżowe drużyny pożarnicze dumą powiatu    


W swoim wystąpieniu stwierdził, że powiat jarociński może poszczycić się ilością Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych


- Powiat jarociński ma się czym pochwalić. To jest praca, która na pewno przyniesie efekty. Wszyscy na tym skorzystają. Mam nadzieję, że PSP będzie mogła czerpać z tych osób – mówił bryg. Tomasz Grelak, zastępca Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu.

Samorządowcy dziękowali strażakom

                      
  Za ofiarną służbę i zaangażowanie dziękowała starosta Lidia Czechak. 


 - Chciałam podziękować obecnym tutaj wszystkim strażakom za to, że jesteście, że nas wspieracie, że dbacie o bezpieczeństwo. Cały czas wasz zawód jest zawodem najwyższego zaufania społecznego. To wynika z tego, że bardzo często jesteście na miejscu zdarzenia i ratujecie ludzi jsak i mienie, co jest niezwykle ważne – mówiła Lidia Czechak, starosta jarociński.  

   
Zapewniała, że zrobi wszystko, aby jak najwięcej środków zewnętrznych spłynęło do straży pożarnej. W imieniu mieszkańców gminy Żerków wdzięczność za służbę wyraził burmistrz Michał Surma. 


- Tak, jak pan komendant w prezentacji pokazywał, gmina Żerków jest drugą co do wielkości gminą na terenie powiatu jarocińskiego i niestety drugą co do ilości zdarzeń. To pokazuje jak jesteście potrzebni i dzięki dobrej współpracy z jednostkami OSP udaje się zawsze skutecznie pomagać - mówił włodarz Żerkowa.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy