Reklama

Promesy na działalność jarocińskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Adam Majewski

Promesy na działalność jarocińskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych - Zdjęcie główne

Ubiegłoroczne ślubowanie Dziecięcych i Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych OSP Golina | foto Adam Majewski

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 140 tys. zł do podziału dla Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu jarocińskiego. Jutro (7 listopada) w Golinie odbędzie się uroczyste wręczenie promes na dofinansowanie MDP z naszego terenu.

Reklama

Kolejna ważna uroczystość w OSP Golina. W ubiegłym tygodniu odbyło się przekazanie nowego wozu bojowego. Teraz w Golinie postanowiono zorganizować wręczenie promes na dofinansowanie MDP z naszego terenu.

Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze (MDP) to komórki organizacyjne jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych (OSP). Ich celem jest zainteresowanie dzieci i młodzieży działalnością społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej oraz przygotowanie jej do bezinteresownej służby w szeregach OSP. Członkami MDP mogą być dziewczyny i chłopcy w wieku do 18 lat.

Promesy na działalność jarocińskich Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

 - Celem MDP jest również organizowanie działalności kulturalno-oświatowej w środowisku z uwzględnieniem problematyki ochrony przeciwpożarowej, rozwijanie sprawności fizycznej członków przez uprawianie różnych dyscyplin sportowych i turystyki. Dodatkowo wśród zadań MDP wymienić można także podejmowanie i realizację zadań pożytecznych dla ochrony przeciwpożarowej oraz drużyny czy macierzystej OSP, a także działalność wolontariacka  - mówi kpt. Mariusz Banaszak, oficer prasowy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.
.

W wrześniu tego roku Rada Ministrów podjęła decyzję w  sprawie przyznania Ministrowi Spraw Wewnętrznych i Administracji z ogólnej rezerwy budżetowej, środków finansowych w wysokości 25 mln zł z przeznaczeniem na dotacje celowe dla ochotniczych straży pożarnych. Liderem wśród województw jest województwo wielkopolskie, które otrzymało na ten cel  4 235 000 zł. Środki trafią również do 32 Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających na terenie powiatu jarocińskiego. Uroczyste wręczenie promes odbędzie się 7 listopada 2022 r. w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Golinie.
 

32 drużyny MDP otrzymają promesy

- 32 drużyny MDP z terenu powiatu jarocińskiego zrzeszają łącznie 563 dzieci. Środki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu, umundurowanie i wyposażenie osobiste oraz sprzęt teleinformatyczny wykorzystywany w procesie szkolenia członków MDP – mówi oficer prasowy.


Drużyny  MDP z naszego terenu otrzymają 141.290 zł.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy