Reklama

Zarząd powiatu jarocińskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu w 2020 roku

Opublikowano: śr, 30 cze 2021 17:00
Autor: | Zdjęcie: Fot. Archiwum

Zarząd powiatu jarocińskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu w 2020 roku - Zdjęcie główne

Zarząd powiatu jarocińskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu w 2020 roku | foto Fot. Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zarząd powiatu jarocińskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu w 2020 roku.

Reklama

Tak też było w przypadku zarządu powiatu jarocińskiego. Sesja podzielona została na dwie części - absolutoryjną i zwyczajną.

Zarząd powiatu jarocińskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu w 2020 roku. Jeden radny wstrzymał się od głosu

Radni wysłuchali raportu o stanie powiatu oraz sprawozdań z wykonania budżetu w 2020 roku oraz ze stanu mienia powiatowego.

Głosowanie poprzedziło odczytanie opinii Regionalnej Izby Obrachunkowej, która pozytywnie oceniła wykonanie ubiegłorocznego budżetu powiatu. Swój wniosek w sprawie udzielenia absolutorium zarządowi przedstawiła również komisja rewizyjna rady powiatu.   

Zarząd powiatu jarocińskiego uzyskał wotum zaufania i absolutorium z wykonania budżetu w 2020 roku. Rekordowe dochody

Lidia Czechak tak skomentował decyzję radnych:

„Rok 2020 był trudnym rokiem ze względu na pandemię Covid-19, ale jednocześnie bardzo dobrym, pod kątem realizacji budżetu i inwestycji w naszym powiecie. Pierwszy raz w historii powiatu dochody powiatu wyniosły ponad 100 mln zł zwiększyliśmy dwukrotnie wydatki na inwestycję nie tylko nie biorąc żadnego kredytu, ale spłacając w 2020 r ponad 2,5 mln kredytów poprzednich zarządów, zrealizowaliśmy wydatki inwestycyjne na kwotę ponad 17 mln, mamy małe zadłużenie i jesteśmy gotowi do realizacji nowych inwestycji z nadwyżką prawie 8 mln zł.”

Starosta zaznacza, że „udzielenie absolutorium jest dla nas potwierdzeniem dobrze wykonanej pracy przez zarząd”.

Lidia Czechak podziękowała za współpracę i zaufanie radnym, pracownikom starostwa, dyrektorom jednostek organizacyjnych i szkół oraz burmistrzom i radnym gmin wchodzących w skład powiatu.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy