- Kto zagra na Jarocin Festiwal 2025?
- Jak długo będą trwać poszczególne dni imprezy?
- Czy można nabyć jeszcze bilety i karnety? Jak i kiedy je wymienić na opaski?
- Jak wygląda teren tegorocznego festiwalu?
- Pole namiotowe na Jarocin Festiwal 2025
- Wydarzenia towarzyszące podczas festiwalu
- Jak dotrzeć na ulicę Maratońską, by cieszyć się w pełni koncertami?
- Parkingi i utrudnienia w ruch podczas Jarocin Festiwal 2025
- Płatności podczas Jarocin Festiwal
- Czy będzie Strefa Mieszkańca?
- Czy będzie padać? Pogoda podczas festiwalu
Kto zagra na Jarocin Festiwal 2025?
Podczas czterech koncertowych dni na wszystkich scenach (Wielkopolskie Rytmy Młodych w Amfiteatrze, duża i mała scena na ul. Maratońskiej) łącznie zaprezentuje się trzydziestu siedmiu artystów, spośród których największymi gwiazdami są:
- New Model Army
- Kult
- Coma
- KSU
- Mrozu
- Myslovitz
- Edyta Bartosiewicz
Jak długo będą trwać poszczególne dni imprezy?
Od czwartku do niedzieli czeka nas wiele godzin solidnej dawki muzyki. Za każdym razem poszczególne dni będą kończyć się inaczej. Rozkład jazdy prezentuje się następująco:
- czwartek 16:00 - ok. 22:30
- piątek 16:15 - ok. 1:00 (otwarcie bramek: 15:45, mała scena od 19:15 do ok. 1:00)
- sobota 16:30 - ok. 1:00 (otwarcie bramek: 16:00, mała scena od 19:30 do ok. 1:00)
- niedziela 15:45 - ok. 23:30 (otwarcie bramek 15:15, mała scena od 18:00 do ok. 23:30)
Czy można nabyć jeszcze bilety i karnety? Jak i kiedy je wymienić na opaski?
Bilety i karnety cały czas są dostępne. Należy jednak pamiętać, że ten tekst powstaje na tydzień przed startem pierwszego koncertu na ulicy Maratońskiej (piątek, 11 lipca), więc te informacje mogą być już nieaktualne w momencie trwania imprezy. Cena za bilet na jeden dzień wynosi 239 zł, natomiast za karnet zapłacimy sto złotych więcej. Bilety i karnety można zakupić internetowo oraz na miejscu w trakcie trwania imprezy, w godzinach otwarcia punktu sprzedaży biletów.Kiedy już nabędziemy bilety, to wówczas należy je wymienić na opaski. To właśnie one uprawniają nas do wejścia zarówno na teren festiwalowy, jak i na pole namiotowe. Co ważne opaska musi być na ręce. Jeśli ją uszkodzimy lub zdejmiemy, to wówczas oznacza to, iż rezygnujemy z wydarzenia i musimy się pogodzić z tym, że na teren festiwalu czy pola namiotowego już nie wejdziemy. Bilety na opaski można wymienić w następujących dniach i godzinach. Ważna informacja jest taka, że kontenery nr 1 i 2 będą znajdować się przy wejściu na teren festiwalu (ul. Maratońska), natomiast kontener nr 3 będzie znajdować się przy wjeździe na pole namiotowe (ul. Okrężna).
czwartek, 17 lipca
- godziny otwarcia: 13:00 - 21:00
- kontener nr 1: sprzedaż biletów i punkt obsługi klienta
- kontener nr 3: wymiana biletów i karnetów na opaski (karnety + pierwszy dzień + pole namiotowe)
- godziny otwarcia: 12:00 - 00:30
- kontener nr 1: sprzedaż biletów, punkt obsługi klientów, punkt akredytacji dla mediów i gości
- kontener nr 2: wymiana biletów i karnetów na opaski (karnety + pierwszy dzień)
- kontener nr 3: wymiana biletów i karnetów na opaski (karnety + pierwszy dzień + pole namiotowe)
- godziny otwarcia: 14:00 - 00:30
- kontener nr 1: sprzedaż biletów, punkt obsługi klientów, punkt akredytacji dla mediów i gości
- kontener nr 2: wymiana biletów i karnetów na opaski (karnety + drugi dzień)
- godziny otwarcia: 15:00 - 23:00
- kontener nr 1: sprzedaż biletów, punkt obsługi klientów, punkt akredytacji dla mediów i gości
- kontener nr 2: wymiana biletów i karnetów na opaski (karnety + trzeci dzień)
Jak wygląda teren tegorocznego festiwalu?
Impreza tradycyjnie odbędzie się na ulicy Maratońskiej. Podobnie jak w zeszłym roku po lewej stronie zlokalizowane będą duża scena, mała strefa gastronomiczna, strefa gastronomiczna, punkty informacyjne i wymiany biletów oraz sanitariaty. Po prawej stronie z kolei zlokalizowane zostały pole namiotowe, mała scena, duża strefa gastronomiczna, strefa mocnego alkoholu oraz parking. Wejść na teren festiwalu będzie można tylko i wyłącznie od ulicy Maratońskiej idąc wcześniej Żerkowską lub Okrężną. Dokładne rozlokowanie poszczególnych punktów na terenie festiwalu możecie znaleźć w photostory poniżej.
Pole namiotowe na Jarocin Festiwal 2025
Dla tych festiwalowiczów, którzy lubią czuć klimat tego typu imprez dwadzieścia cztery godziny na dobę doskonałą opcją do krótkiego odpoczynku i kilku chwil snu będzie z pewnością pole namiotowe. Bilet na takie pole kosztuje 139 złotych. Podobnie jak w przypadku wejścia na teren festiwalowy bilet do wejścia na pole trzeba będzie wymienić na specjalną opaskę. Na terenie pola Będą zlokalizowane tam prysznice i sanitariaty. Nie będzie za to dostępu do wody pitnej. Pole namiotowe podczas Jarocin Festiwal będzie czynne od 17 lipca od godziny 14:00 do 21 lipca do godziny 12:00. W tym roku opcją nieco bardziej luksusowych warunków na polu namiotowym będzie glamping, a więc gotowe namioty zaopatrzone we wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy takie, jak polowe łóżka z grubymi materacami, pościele, koce, powerbank 30 000 M AH, małe stoliki, szafki, wieszaki czy latarki. Miejsce na glampingu już jednak brak.
Wydarzenia towarzyszące podczas festiwalu
Całe życie festiwalowe nie będzie skupiać się tylko i wyłącznie na Maratońskiej. Jak zwykle odbędzie się pełno wydarzeń towarzyszących Jarocin Festiwal. Ich dokładną rozpiskę znajdziesz [TUTAJ].
Jak dotrzeć na ulicę Maratońską, by cieszyć się w pełni koncertami?
Jarociniacy i ludzi z okolicy raczej wiedzą, jak dojść na teren festiwalowy. Inaczej sytuacja może wyglądać z przyjezdnymi, których co roku w ciągu tych czterech dni jest całkiem sporo.Jeśli chodzi o możliwość dotarcie, to festiwalowicze mają kilka opcji. Po pierwsze jest to przyjazd samochodem i zaparkowanie go na specjalnym festiwalowym parkingu lub ulicach blisko terenu festiwalowego. Jedna, jak i druga lokalizacja ma jednak swoją wadę o nazwie powierzchnia i nie każdy będzie mógł skorzystać z tych najwygodniejszych opcji.
Na ten moment nie wiadomo, jak będzie wyglądać sprawa komunikacji miejskiej podczas imprezy. Jak na razie miejska spółka autobusowa - JLA - poinformowała o tym, że na w dniach 15-22 lipca trasa linii „0” nie będzie przebiegać ani zatrzymywać się wzdłuż przystanków Do Zdroju/Kwiatowa, Wrzosowa/Żurawinowa oraz Maratońska Stadion.
Warto więc rozważyć wariant najzdrowszy, a więc poruszanie się pieszo. W naszej galerii znajdziecie trasy z punktu festiwalowego do dworca kolejowego, na Rynek oraz do Spichlerza Polskiego Rocka w Jarocinie. W dokładną trasę przeniesiecie się z kolei, klikając w link do jednego z tych punktów.
Parkingi i utrudnienia w ruch podczas Jarocin Festiwal 2025
Jak już wspomnieliśmy, na terenie festiwalowym będzie zlokalizowany parking dla samochodów, motocykli oraz camperów. By na niego wjechać, należy zakupić bilet, który kosztuje odpowiednio 100, 60 oraz 400 złotych. Co ważne parking jest niestrzeżony, a bilet obowiązuje na jeden wjazd i po wyjeździe traci ważność.Na parking festiwalowy można wjechać od ulicy Okrężnej, a wyjechać Aleją Światowego Dnia Roweru i ulicą Wrzosową. Parking będzie czynny tak samo, jak pole namiotowe, a więc od 17 lipca od 14:00 do 21 lipca do 12:00.
Jeśli chodzi o darmowe parkingi, które są dość blisko terenu festiwalowego, to warto rozważyć trzy opcje. Pierwsza z nich to miejsca postojowe przy jarocińskim aquaparku na ulicy Sportowej. Kolejna to parking koło pomnika glana na skrzyżowaniu ulic św. Ducha i Wojska Polskiego. Trzecia lokalizacja to targowisko miejskie na ulicy Kasztanowej. Ich dokładne lokalizacje znajdziecie w galerii poniżej. Z kolei klikając w nazwę, zobaczycie jak dostać się pieszo od samochodu aż na teren festiwalowy.
Tak duże imprezy, jak Jarocin Festiwal oznaczają utrudnienia i ograniczenia w ruchu drogowym przede wszystkim dla mieszkańców. Szczegółową listę utrudnień znajdziesz w galerii poniżej.
Płatności podczas Jarocin Festiwal
Organizatorzy poinformowali, że na terenie festiwalu będzie można tylko zbliżeniowo, a więc głównie kartą. Jeśli ktoś nie będzie miał takiej możliwości, to przygotowane zostaną także miejsca, w których będzie można wymienić gotówkę na karty przedpłacone, które będą działać na tej samej zasadzie co karty zbliżeniowe.
Czy będzie Strefa Mieszkańca?
Jak zwykle na terenie festiwalowym na mieszkańców gminy Jarocin będzie czekać ich strefa. Co w niej się znajduje i jak długo będzie czynna. O tym przeczytasz w artykule dotyczącym tej strefy.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.