reklama

Wojsko w Śmiełowie? Z wizytą na planie "Niepewności"

Opublikowano:
Autor:

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościW Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie zakończyły się zdjęcia do filmu odcinkowego Telewizji Polskiej „Niepewność”.
reklama

Obraz w reżyserii Waldemara Szarka ma opowiadać o młodzieńczej miłości Adama Mickiewicza do Maryli Wereszczakówny. Szarek nakręcił też między innymi "Mów mi Rockefeller" (1990), "Oczy niebieskie" (1994), czy "To my" (2000).

Przygody młodego Mickiewicza

 „Niepewność” to historia romansu, który zainspirował powstanie „Ballad i romansów”. Akcja ma się rozgrywać w baśniowej scenerii szlacheckiego majątku. W tle zaś obecne będą zmartwienia i nadzieje pierwszych lat Królestwa Kongresowego pod berłem cara Aleksandra I.

Wakacyjna wędrówka prowadzi 22-letniego poetę do sielskiego dworku pod Nowogródkiem. Często bywa tu Tomasz Zan, przyjaciel Adama ze stowarzyszenia Filomatów, nieszczęśliwie zakochany w Maryli, córce właścicielki. Maryla pozostaje nieczuła na zaloty Zana, ale szybko zwraca uwagę na nowego przybysza. Adam odwzajemnia zainteresowanie, lecz próbuje się powstrzymać, ze względu na przyjaciela. Uczucie między młodymi rośnie z każdą chwilą. Gdy Zan zmuszony jest wyjechać, wydaje się, że przeszkody stojące na drodze do spełnionej miłości zostały pokonane, a notatnik szczęśliwego poety zapełnia się kolejnymi wierszami - czytamy w opisie produkcji.

reklama

W rolę młodego Mickiewicza w filmie wciela się Nikodem Rozbicki. W obsadzie zobaczymy też: Aleksandrę Piotrowską, Dorotę Landowską, Adriana Zarembę, Antoniego Sałaja, Pawła Charytona, Marka Kalitę, Łukasza Garlickiego, Andrzeja Mastalerza i innych.
Zdjęcia realizowane są m.in. w Muzeum Architektury Drewnianej Regionu Siedleckiego w Nowej Suchej, w Dworze w Turowej Woli a także na naszym terenie w Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie.
Reżyserem filmu jest Waldemar Szarek, koproducentami są Telewizja Polska oraz Rock and Roll Production. Premiera "Niepewności" zaplanowana jest na 2024 rok.

Kręcili film w Śmiełowie

Już od samego wejścia widać było, że w Śmiełowie się dzieje. Na dźwigu zamontowana była wielka lampa, która oświetlała cały dziedziciec przez pałacem. Na planie pracowało wiele osób, filmowcy dbali, by zdjęcia przebiegały jak najsprawniej, dlatego nie udało nam się z nikim porozmawiać.

reklama

Jednak pracownicy Muzeum Adama Mickiewicza od początku trwania projektu są pod dużym wrażeniem realizacji i cieszą się, że Śmiełów niebawem pojawi się na ekranach.

Scenografia Magdy Widelskiej-Władyki i Katarzyny Olczak, doskonale przygotowany plan przez Dominika Dardzińskiego, a co najważniejsze - wybór naszego Muzeum, jako miejsca nagrań, co jest zasługą reżysera - oraz podjęcie produkcji serialu przez Piotra Mikolajczaka, wszystko to spowodowało, że za jakiś czas zobaczymy Śmiełów na ekranach. Bardzo za to dziękujemy! Ostatni członkowie ekipy filmowej opuszczali muzeum około 7 rano. Zrobiło się jakoś ciszej, mniej tłoczno, ale zarazem zwiększyła się nasza radość, bo wiemy, że w 2024 roku wielu usłyszy o Muzeum Adama Mickiewicza w Śmiełowie! - pisze Muzeum na swoim Facebooku.

reklama

 

Udało Wam się "złapać" filmowców w Śmiełowie?

ZOBACZ TEŻ

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

reklama

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama