Reklama

Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: A. Konieczna

Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi - Zdjęcie główne

Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi (na zdjęciu od prawej: wicestarosta Katarzyna Szymkowiak, wojewoda Michał Zieliński, Starosta Lidia Czechak, skarbnik Jacek Jędrzejak) | foto A. Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi Żerków - Raszewy - Komorze Przybysławskie. Inwestycja uzyskała 70-procentowe dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Reklama

Planowana do przebudowy droga powiatowa Żerków - Raszewy - Komorze Przybysławskie ma prawie 10 kilometrów. Rozpoczyna się w Żerkowie ulicą Jarocińską, a kończy na planowanym do przebudowy skrzyżowaniu z drogą powiatową w Komorzu Przybysławskim.

Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi i przywiózł ponad 11 milionów

Cały koszt inwestycji wynosi ponad 16 milionów złotych, z czego ponad 11 milionów  to pozyskane przez powiat dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Brakującą kwotę dołożą po połowie samorząd powiatu i gminy Żerków

Wykonanie inwestycji rozłożone jest na 3 lata. W tym roku planowane jest wszczęcie postępowania przetargowego i wyłonienie wykonawcy inwestycji. Sama przebudowa będzie się odbywała przez 2 następne lata i powinna się zakończyć w 2024 r.

Zakres przebudowy drogi Żerków - Raszewy - Komorze Przybysławskie obejmuje między innymi:
- wykonanie nowej nawierzchni,
- budowę chodników,
- przebudowę i budowę przejść dla pieszych,
- budowę ścieżki rowerowej dwukierunkowej w Przybysławiu o długości 780 m,
- przebudowę 4 przystanków autobusowych,
- remont mostu na rzece Lutynia.

Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi. To nie był przypadek

W Starostwie Powiatowym w Jarocinie podpisana została umowa na dofinansowanie z rządowego programu. Pod dokumentem swoje podpisy złożyli: wojewoda wielkopolski Michał Zieliński, starosta Lidia Czechak, wicestarosta Katarzyna Szymkowiak oraz skarbnik powiatu Jacek Jędrzejak.

- To, że pierwszą umowę na dofinansowanie z tego rozdania Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg podpisujemy w Jarocinie, to nie przypadek. Oprócz tego, że się wnioskuje o środki, to trzeba także mieć dobrze przygotowaną dokumentację. A w przypadku powiatu jarocińskiego tak właśnie jest - podkreślił Michał Zieliński.

Wojewoda wielkopolski przyjechał do Jarocina podpisać umowę na przebudowę drogi. Towarzyszyli mu parlamentarzyści

Wojewoda poinformował, że powiat jarociński i gminy, które wchodzą w jego skład są na trzecim miejscu wśród powiatów w Wielkopolsce pod względem aktywności w pozyskiwaniu środków unijnych. 

Od 2016 roku w formie dotacji nasz powiat i gminy pozyskały blisko 50 milionów złotych na 14 inwestycji.   

W podpisaniu umowy w jarocińskim starostwie uczestniczyli także: europosłanka Andżelika Możdżanowska oraz posłowie Katarzyna Sójka, Tomasz Ławniczak i Jan Mosiński.    

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy