Reklama

Podpisanie umowy na budowę łącznika drogowego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W ratuszu Gmina Jarocin podpisała umowę na wykonanie dwóch etapów budowy łącznika drogowego miejscowości: Jarocin - Wilkowyja - Cielcza - Mieszków.

Wykonawcą inwestycji będzie konsorcjum firm Polimex Infrastruktura Sp. z o. o.- lider konsorcjum oraz Polimex Mostostal S. A. - partner konsorcjum.

Koncepcja budowy łącznika przez las wywoływała od początku sporo kontrowersji. Grupa mieszkańców protestowała przeciwko wycinaniu drzew pod planowany przejazd. Zawiesili nawet transparenty z hasłami wyrażającymi sprzeciw wobec "wylania asfaltu w miejscu, gdzie spacerują, biegają i jeżdżą rowerami". Wcześniej nie tylko Lasy Państwowe zatwierdziły wycinkę pod planowaną inwestycję [ZOBACZ TUTAJ]

Burmistrz Adam Pawlicki przypomina, że inwestycja jest realizacją jego programu wyborczego. Tak uzasadnia budowę. 

- Jest to droga alternatywna, która odciąży drogę powiatową, która jest bardzo uczęszczana. Jest to też alternatywne rozwiązane dla komunikacji pieszej, rowerowej i turystycznej – mówi burmistrz Jarocina Adam Pawlicki.

I etap budowy łącznika czterech miejscowości zrealizowany został już w zeszłym roku. Na realizację II i III etapu przedsięwzięcia, gmina Jarocin pozyskała dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych o łącznej wysokości ponad 6,6 mln zł, a całość projektu wynosi 11,5 mln zł. Planowany termin wykonania ostatniego etapu budowy to 5 października 2022 roku.

- Jeżeli tylko pojawią się następne fundusze i będzie można je przekazać również dla Jarocina, będę ambasadorem Jarocina w parlamencie, a także w kwestii pozyskiwania środków – zapewnia  poseł Piotr Kaleta.

Zobacz nagranie z ratusza

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy