Reklama

Wielki protest medyków w Warszawie. Będą związkowcy z Jarocina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Materiały jarocińskich związkowców

Wielki protest medyków w Warszawie. Będą związkowcy z Jarocina - Zdjęcie główne

Jarocin będzie miał swoich przedstawicieli na proteście medyków w Warszawie | foto Materiały jarocińskich związkowców

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Przedstawiciele jarocińskiego szpitala będą uczestniczyli w proteście pracowników ochrony zdrowia w Warszawie.

Reklama

Przedstawiciele wszystkich zawodów medycznych zjednoczyli się, by wspólnie zaprotestować wobec sytuacji sektora ochrony zdrowia w Polsce. Medycy protest organizują aby uświadomić społeczeństwu złą sytuację, w jakiej znajduje się polska ochrona zdrowia i by walczyć o poprawę warunków pracy i wynagrodzeń

Wielki protest medyków w Warszawie. Będą związkowcy z Jarocina


Po raz pierwszy we wspólnym proteście w na ulice Warszawy wyjdą lekarze, pielęgniarki, ratownicy, położne, diagności i fizjoterapeuci. Jak tłumaczą, walczą o godne warunki pracy, uczciwe wynagrodzenia i lepsze perspektywy dla młodych kadr.


  - Dwie osoby z naszego związku będą uczestniczyły w proteście  - poinformował portal Sławomir Zieliński, przewodniczący Organizacji Zakładowej Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych przy szpitalu w Jarocinie.


 To już kolejny wyjazd jarocińskich związkowców na protest do stolicy. Pielęgniarki w podobnym uczestniczyły w maju.
Z kolei ratownicy w czerwcu protestowali we Wrocławiu.

Wielki protest medyków w Warszawie. Będą związkowcy z Jarocina


Ogólnopolski Komitet Protestacyjno-Strajkowy przedstawił rządowi osiem postulatów, które nie dotyczą jedynie zarobków.

1. Natychmiastowa zmiana ustawy o zmianie ustawy o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych oraz niektórych innych ustaw tabela w załączniku nr 1.

2. Realny wzrost wycen świadczeń medycznych oraz ryczałtów o 30 proc. oraz dobokaretki w systemie Państwowe Ratownictwo Medyczne o 80 proc. od 1 października 2021 r. oraz zobowiązanie AOTMiT (Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji – red.) do przeprowadzenia ponownej wyceny wszystkich świadczeń do 30 listopada 2022 r. Te wydarzenia potrwają do soboty 18 września.

3. Zatrudnienie dodatkowych pracowników obsługi administracyjnej i personelu pomocniczego (sekretarki medyczne, rejestratorki, opiekunowie medyczni) oraz wprowadzenie norm zatrudnienia uzależnionych od liczby pacjentów.

4. Zapewnienie zawodom medycznym statusu funkcjonariusza publicznego i stworzenie systemu ochrony pracowników przed agresją słowną i fizyczną pacjentów.

5. Stworzenie na warunkach chroniących medyków i pacjentów odpowiedniego systemu rejestrowania zdarzeń medycznych niepożądanych (no-fault).

6. Rezygnacja stworzenia nowych zawodów medycznym przy jednoczesnym efektywniejszym wykorzystaniu obecnych zawodów medycznych poprzez stworzenie im możliwości kształcenia podyplomowego i specjalizacyjnego rozszerzających ich kompetencje.

7. Wprowadzenie urlopów zdrowotnych po 15 latach pracy zawodowej.

8. Uchwalenie ustaw o medycynie laboratoryjnej zawodzie ratownika medycznego i innych zawodach medycznych.

Wielki protest odbędzie się w sobotę 11 września w Warszawie. Protestanci ruszą z Placu Krasińskich i przejda kolejno pod Ministerstwo Zdrowia, Kancelarię Prezydenta i Kancelarię Premiera. 


Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.   

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy