Na prowadzenie i finansowanie poradni metabolicznej Szpital Powiatowy w Jarocinie podpisał umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia.
Nowe poradnie dzięki modernizacji i rozbudowie jarocińskiego szpitalu
W ostatnim czasie w jarocińskiej lecznicy nastąpiło sporo zmian w zakresie prowadzenia przyszpitalnych poradni. Do już działających, które zmieniły swoją siedzibę, dołączyły nowe. Teraz szpital zapowiada otwarcie kolejnej.Dzięki wygospodarowanej przestrzeni po przeprowadzonej ostatnio modernizacji i rozbudowie szpitala, nowe miejsce znalazła poradnia diabetologiczna. Do budynku głównego przeniesione zostały także inne poradnie, które wcześniej funkcjonowały w budynku sąsiadującym z lecznicą.
Poza tym utworzona została przychodnia lekarza rodzinnego, w której przyjmuje dwóch lekarzy: Paweł Olszewski i Konrad Bołuńdź. Przeniesiono również rejestrację do wszystkich poradni, która teraz odbywa się w holu głównym szpitala.
Jest lekarz specjalista i finansowanie dla poradni metabolicznej w Jarocinie
To nie wszystko. W wyniku konkursu na prowadzenie poradni specjalistycznych ogłoszonego przez Narodowy Funduszu Zdrowia jarociński szpital otrzymał środki na finansowanie nowej poradni metabolicznej. Pacjentów przyjmuje tam dr n. med. Jakub Roztropiński.
- Szanowny pacjencie, jeśli masz problem z niewyrównaną cukrzycą typu drugiego, obojętnie czy jesteś na lekach doustnych czy na intensywnej insulinoterapii, jeśli masz problem z niewyrównanym poziomem cholesterolu, z niewyrównanym ciśnieniem tętniczym oraz chorobą otyłości, bardzo serdecznie zapraszam do naszej nowo otwartej poradni chorób metabolicznych - zachęca w mediach społecznościowych dr n. med. Jakub Roztropiński.
I dodaje:
- Jedyny warunek to skierowanie z przychodni lekarza rodzinnego. Resztą już my się zajmiemy i chętnie pomożemy.
Do poradni metabolicznej można się zarejestrować pod numerem telefonu: (62) 33-22-138, od poniedziałku do piątku od godziny 8.00 do 15.00.
Poradni metaboliczna w Jarocinie pomaga cukrzykom i osobom otyłym
Poradnia chorób metabolicznych to specjalistyczna poradnia, zajmująca się leczeniem zaburzeń w gospodarce lipidowej (wysoki poziom cholesterolu i trójglicerydów), otyłości po zabiegach bariatrycznych, cukrzycy typu 2 oraz wrodzonych wad metabolicznych u dorosłych.Do zadań poradni należą konsultacje lekarskie, zlecenie badań, między innymi morfologii, USG tarczycy, a także tętnic szyjnych i kończyn dolnych.
„Poradnia metaboliczna w naszym szpitalu zajmuje się ogromną ilością problemów związanych z nieprawidłowym metabolizmem, a szczególnie nadwagą i otyłością (powyżej 25 BMI to nadwaga, powyżej 30 to otyłość). Nie lekceważ problemu! Nadwaga i otyłość powodują całą masę problemów zdrowotnych” - czytamy na profilu szpitala w mediach społecznościowych.
Co sądzicie o pomyśle? Jaka poradnia w szpitalu by się jeszcze przydała? Czekamy na komentarze.
PRZECZYTAJ TAKŻE
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.