Reklama

Uczniowie jarocińskiego liceum w projekcie „BohaterON - włącz historię” [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Uczniowie jarocińskiego liceum wzięli udział w projekcie „BohaterON - włącz historię”.

Reklama

BohaterON - włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Jest realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć - Edukacja - Pomoc.

Uczniowie naszego liceum szukają wzorców do naśladowania

Nazwa akcji stanowi połączenie dwóch słów - polskiego „bohater” oraz angielskiego „ON”, czyli „włączyć” - dosłownie „włącza historię bohatera”.

Nazwa projektu ma również włączyć do świadomości społecznej wydarzenia realizowane w celu promocji dziejów naszego narodu oraz historii ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej. Ludzi wykazujących się patriotyczną postawą, tych, którzy nie chcieli zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie i życie w walce za ojczyznę, stali się wzorami do naśladowania.

Jarocińscy licealiści też wysłali pocztówki

Organizatorzy za pośrednictwem kampanii chcą promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami, a także tworzyć wspólnotę pamiętającą o historii naszego kraju i jego bohaterach przez cały rok.

W tym celu pośredniczą każdej zainteresowanej osobie w wysyłce pocztówki, listu bądź laurki do wybranego powstańca warszawskiego.

Przez cztery edycje kampanii do uczestników walk o stolicę napisano ponad 800 tysięcy kartek. Wszystkie dowody uznania za pośrednictwem fundacji organizujących kampanię, trafiły do powstańców, stając się w wielu przypadkach początkiem dialogu pokoleń.

Dla uczniów jarocińskiego ogólniaka to już tradycja

Do akcji przyłączyli się między innymi uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Jarocinie.

Na profilu ogólniaka w mediach społecznościowych czytamy:

„Tradycją naszej szkoły stał się udział w projekcie BohaterON - włącz historię! W ramach projektu 99 licealistów wykonało okolicznościowe kartki dla Bohaterów Powstania Warszawskiego, inspirując się ich losami i wspomnieniami, zamieszczonymi na stronie projektu. Historia zbliża pokolenia. Warto Pamiętać!”

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy