Reklama

Tydzień ulgi dla uczniów. Czy będą zwolnieni z pisania sprawdzianów? Jak sprawa wygląda w Jarocinie?

Opublikowano: pon, 17 maj 2021 16:35
Autor: | Zdjęcie: Anna Konieczna

Tydzień ulgi dla uczniów. Czy będą zwolnieni z pisania sprawdzianów? Jak sprawa wygląda w Jarocinie?  - Zdjęcie główne

Tydzień ulgi dla uczniów. Czy będą zwolnieni z pisania sprawdzianów? Jak sprawa wygląda w Jarocinie? | foto Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 maja, po długim okresie nauki zdalnej uczniowie wrócą do szkół. W związku z tym od jakiegoś czasu pojawia się mnóstwo informacji, o tym jak bardzo ta sytuacja stresuje dzieci i młodzież. Tydzień Ulgi, czyli tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych i odpowiedzi ma być dla nich ratunkiem i sposobem na "oswojenie się" z nagłym powrotem do szkoły. Czy w związku z tym także szkoły z powiatu jarocińskiego wezmą udział w tej akcji?

Reklama

Nie spodziewali się powrotu

Uczniowie nie spodziewali się powrotu na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego. Ta informacja na pewno bardzo ich zaskoczyła, ale także przestraszyła. Wielu z nich boi się o to, że nauczyciele zaczną od razu sprawdzać ich wiedzę zdobytą podczas nauki zdalnej. Dlatego też wszyscy liczą na Tydzień Ulgi, który pozwoliłby uczniom ponownie zaaklimatyzować się w szkole, przyzwyczaić do nagłej zmiany sytuacji i pozwolić odnowić kontakty z koleżankami i kolegami, których przecież tak dawno nie widzieli.

Tydzień Ulgi zapoczątkował Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W akcji bierze udział już ponad 1700 szkół z całej Polski.

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Tydzień ulgi będzie dotyczył naszych szkół?

Z tego co nam wiadomo, w naszym terenie niestety żadna ze szkół nie zgłosiła się do udziału w Tygodniu Ulgi. Nadal jednak istnieje możliwość zgłoszeń. Przedzwoniliśmy w tej sprawie do dwóch szkół podstawowych. W jednej z nich jednak nie uzyskaliśmy żadnego komentarza.

Dzieci miały już rozmowy z pedagogami i psychologami, więc wydaje mi się że wszyscy są dobrze przygotowani na powrót do szkoły i organizacja takiego tygodnia nie będzie konieczna. - odpowiada na pytanie dyrektor drugiej ze szkół.

Co o tym myślicie? Jest to dobry pomysł? Czy nasze szkoły też powinny wziąć udział w tej akcji?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy