Reklama

Tydzień ulgi dla uczniów. Czy będą zwolnieni z pisania sprawdzianów? Jak sprawa wygląda w Jarocinie?

Opublikowano: 17 maja 2021 14:35
Autor: | Zdjęcie: Anna Konieczna

Tydzień ulgi dla uczniów. Czy będą zwolnieni z pisania sprawdzianów? Jak sprawa wygląda w Jarocinie? - Zdjęcie główne

Tydzień ulgi dla uczniów. Czy będą zwolnieni z pisania sprawdzianów? Jak sprawa wygląda w Jarocinie? | foto Anna Konieczna

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 29 maja, po długim okresie nauki zdalnej uczniowie wrócą do szkół. W związku z tym od jakiegoś czasu pojawia się mnóstwo informacji, o tym jak bardzo ta sytuacja stresuje dzieci i młodzież. Tydzień Ulgi, czyli tydzień bez sprawdzianów, kartkówek, zadań domowych i odpowiedzi ma być dla nich ratunkiem i sposobem na "oswojenie się" z nagłym powrotem do szkoły. Czy w związku z tym także szkoły z powiatu jarocińskiego wezmą udział w tej akcji?

Reklama

Nie spodziewali się powrotu

Uczniowie nie spodziewali się powrotu na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego. Ta informacja na pewno bardzo ich zaskoczyła, ale także przestraszyła. Wielu z nich boi się o to, że nauczyciele zaczną od razu sprawdzać ich wiedzę zdobytą podczas nauki zdalnej. Dlatego też wszyscy liczą na Tydzień Ulgi, który pozwoliłby uczniom ponownie zaaklimatyzować się w szkole, przyzwyczaić do nagłej zmiany sytuacji i pozwolić odnowić kontakty z koleżankami i kolegami, których przecież tak dawno nie widzieli.

Tydzień Ulgi zapoczątkował Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W akcji bierze udział już ponad 1700 szkół z całej Polski.

Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.

Tydzień ulgi będzie dotyczył naszych szkół?

Z tego co nam wiadomo, w naszym terenie niestety żadna ze szkół nie zgłosiła się do udziału w Tygodniu Ulgi. Nadal jednak istnieje możliwość zgłoszeń. Przedzwoniliśmy w tej sprawie do dwóch szkół podstawowych. W jednej z nich jednak nie uzyskaliśmy żadnego komentarza.

Dzieci miały już rozmowy z pedagogami i psychologami, więc wydaje mi się że wszyscy są dobrze przygotowani na powrót do szkoły i organizacja takiego tygodnia nie będzie konieczna. - odpowiada na pytanie dyrektor drugiej ze szkół.

Co o tym myślicie? Jest to dobry pomysł? Czy nasze szkoły też powinny wziąć udział w tej akcji?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (5)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

  xx

  do zsp1 zadzwoncie

 • 4 miesiące temu | ocena +3 / -3

  Ona

  W Jaraczewie piszą sprawdziany, przynajmniej teraz się okaże czy dziecko robiło zadania zdalnie czy rodzice.

 • 4 miesiące temu | ocena +1 / -2

  Rr

  Ale bzdurny artykuł szkoły mają odgórny zakaz z kuratorium sprawdzania notatek i wiedzy z nauki zdalnej za złamanie zakazu grozi szkole kara finansowa

  • 4 miesiące temu | ocena +1 / -0

   Janina

   Wyssane z palca informacje. Żadne kuratorium nie może wydać takiego zakazu. Szkoły nie mają nic narzucone. Wszyscy wiedzą, że sprawdzanie wiedzy zdobytej przez uczniów podczas nauki zdalnej jest bezsensowne. Braki będziemy nadrabiać od września. Nikomu nie było łatwo, ale większość nauczycieli to naprawdę świetni fachowcy i myślący ludzie, nie muszą przystępować do żadnych akcji, żeby pomóc swoim uczniom w powrocie do szkoły. Czasem takie akcje robią więcej szkody niż pożytku.

 • 4 miesiące temu | ocena +4 / -2

  lo

  Uczen, który podchodził sumienne do swoich obowiązków nie ma się czego bać. Panikę sieją głównie Ci, którzy którzy traktowali ten czas bardzo wakacyjnie.