Nie spodziewali się powrotu
Uczniowie nie spodziewali się powrotu na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego. Ta informacja na pewno bardzo ich zaskoczyła, ale także przestraszyła. Wielu z nich boi się o to, że nauczyciele zaczną od razu sprawdzać ich wiedzę zdobytą podczas nauki zdalnej. Dlatego też wszyscy liczą na Tydzień Ulgi, który pozwoliłby uczniom ponownie zaaklimatyzować się w szkole, przyzwyczaić do nagłej zmiany sytuacji i pozwolić odnowić kontakty z koleżankami i kolegami, których przecież tak dawno nie widzieli.
Tydzień Ulgi zapoczątkował Uniwersytet Jagielloński w Krakowie. W akcji bierze udział już ponad 1700 szkół z całej Polski.
Pandemia i społeczna izolacja to szczególnie trudny czas dla uczniów i uczennic szkół podstawowych i średnich. Dlatego zwracamy się z gorącą prośbą do dyrektorów i dyrektorek, nauczycieli i nauczycielek – podarujmy młodzieży tydzień bez sprawdzianów i zadań domowych. Wszystko to po to, aby obniżyć stres towarzyszący dzieciom na co dzień i zadbać o dobrostan psychiczny uczniów, uczennic, nauczycieli i nauczycielek – wyjaśnia prof. Aleksandra Gruszka -Gosiewska, zastępczyni dyrektora Instytutu Psychologii UJ.
Tydzień ulgi będzie dotyczył naszych szkół?
Z tego co nam wiadomo, w naszym terenie niestety żadna ze szkół nie zgłosiła się do udziału w Tygodniu Ulgi. Nadal jednak istnieje możliwość zgłoszeń. Przedzwoniliśmy w tej sprawie do dwóch szkół podstawowych. W jednej z nich jednak nie uzyskaliśmy żadnego komentarza.
Dzieci miały już rozmowy z pedagogami i psychologami, więc wydaje mi się że wszyscy są dobrze przygotowani na powrót do szkoły i organizacja takiego tygodnia nie będzie konieczna. - odpowiada na pytanie dyrektor drugiej ze szkół.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.