Reklama

Reklama

Patronat i pieniądze z ministerstwa obrony dla jarocińskiej szkoły

Opublikowano: wt, 4 maj 2021 11:33
Autor: | Zdjęcie: ZSP nr 2 Jarocin

Patronat i pieniądze z ministerstwa obrony dla jarocińskiej szkoły  - Zdjęcie główne

Patronat i pieniądze z ministerstwa obrony dla jarocińskiej szkoły | foto ZSP nr 2 Jarocin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Patronat i pieniądze z ministerstwa obrony dla jarocińskiej szkoły. Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie otrzymał dotację z Ministerstwa Obrany Narodowej na utworzenie kolejnej pierwszej klasy o profilu wojskowym.

Reklama

Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie od kilkunastu lat prowadzi licea z wyjątkowymi profilami. Wszystko zaczęło się od klasy wojskowej. Później była pożarnicza i policyjno-prawna. 

Patronat nad klasą o profilu wojskowym objęło Ministerstwo Obrony Narodowej. Jednym z elementów tego patronatu jest dotacją, którą ministerstwo przekazuje na utworzenie kolejnej pierwszej klasy. Właśnie do szkolnej kasy wpłynęła kwpota ponad 80 tysięcy złotych, co może gwarantować, że od wrzęsnia w ZSP nr 2 powstanie klasa o profilu wojskowym.

Patronat i pieniądze z ministerstwa obrony dla jarocińskiej szkoły. Program nauczania, jak w liceum

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało też zezwolenie na utworzenie w jarocińskiej „dwójce” oddziału przygotowania wojskowego.

Uczniowie w klasie liceum wojskowego będą realizowali kształcenie ogólne zgodnie z podstawą programową liceum ogólnokształcącego.

Patronat i pieniądze z ministerstwa obrony dla jarocińskiej szkoły na wyposażenie i umundurowanie

Dodatkowo będą mieli program szkolenia przygotowania wojskowego, w ramach którego poznają między innymi regulaminy ogólne, musztrę i ceremoniał wojskowy.

Przejdą także szkolenie z zakresu taktyki, strzelectwa, rozpoznania wojskowego oraz szkolenie inżynieryjno-saperskie. W programie przewidziany jest również obóz szkoleniowy.

Dotacja z Ministerstwa Obrony Narodowej pokryje koszty zakupu wyposażania pracowni wojskowej oraz umundurowania.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 7 miesięcy temu | ocena +0 / -0

    1984

    promowanie w obecnym CZASIE tego typu szkół nie zaskakuje i rezonuje doskonale z tym co się DZIEJE... a czy profil wyjątkowy ? można by dyskutować - jeszcze do niedawna za wyjątkowe uchodziły choćby szkoły artystyczne, ale nie tylko...