reklama

Trzy firmy ufundowały sprzęt dla jarocińskiego szpitala, który umożliwi wykonywanie ważnych zabiegów [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Trzy firmy ufundowały sprzęt dla jarocińskiego szpitala, który umożliwi wykonywanie ważnych zabiegów [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościDzięki darowiźnie od trzech firm: Drobud, ZPM Biernacki oraz Romgos Gwiazdowscy, jarociński szpital zakupił sprzęt medyczny do zabiegów termoablacji u kobiet.
reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie jest jedyną w Polsce placówką, która od niedawna przeprowadza zabiegi termoablacji u kobiet, czyli usunięcia krwawiącego endometrium. Do tej pory korzystała z wypożyczonego sprzętu, teraz ma własny.  

Termoablacja ratunkiem dla kobiet z obfitymi krwawieniami

Częste krwawienia, a nawet krwotoki zdarzają się u kobiet bardzo często. Ich przyczyną jest rozrastające się endomentrium, czyli błona śluzowa wyściełająca macicę. 

- To bardzo poważny problem. Kobiety mają tak zwaną podwójną miesiączkę, nierzadko zdarzają się krwotoki. To prowadzi do poważnych konsekwencji, powoduje między innymi anemię, bo w czasie krwawienia kobieta traci tak zwaną krew pełną, która zawiera hormony, mikro- i makroelementy, przeciwciała odpornościowe i czynniki krzepnięcia - tłumaczy dr n. med. Włodzimierz Budzyński, ginekolog i dyrektor medyczny szpitala w Jarocinie.  

reklama

Do niedawna jedynym, skutecznym rozwiązaniem na pozbycie się problemu było operacyjne usunięcie endometrium razem z macicą. Cały czas trwały jednak poszukiwania innych, mniej inwazyjnych sposobów. 

Jednym z nich stał się zabieg termoablacji, czyli usunięcia krwawiącego endometrium za pomocą płynu podgrzanego do temperatury niecałych 80 stopni i wprowadzanego do macicy w specjalnym balonie. 

Jarociński szpital gotowy do zabiegów termoablacji na własnym sprzęcie

I to właśnie takie zabiegi, jako jedyna placówka w Polsce, przeprowadza Szpital Powiatowy w Jarocinie. Współpracuje w tym zakresie - z jednej strony ze szwajcarską firmą Cavaterm, a z drugiej prof. Stefanem Sajdakiem, ginekologiem - onkologiem, kierownikiem Kliniki Ginekologii Operacyjnej Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu przy ul. Polnej w Poznaniu.

reklama

O pierwszych tego typy zabiegach w Jarocinie, o tym na czym one polegają i które pacjentki się do nich kwalifikują, pisaliśmy w październiku - szczegóły TUTAJ

Początkowo sprzęt do wykonywania zabiegów termoablacji jarociński szpital wypożyczał od firmy Cavaterm. Teraz ma własny. 

Urządzenie kosztowało około 20 tys. zł i złożyły się na nie trzy firmy: Drobud S.A., ZPM Biernacki Sp. z o. o. oraz Romgos Gwiazdowscy Sp. z o. o.

„Nowoczesne technologie i współpraca z najlepszymi specjalistami, m.in. prof. Stefanem Sajdakiem, gwarantują wysoką jakość i bezpieczeństwo” - zapewnia jarocińska lecznica.  

reklama


PRZECZYTAJ TAKŻE

 

 

 

 

 

reklama

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama