Reklama

Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie - Zdjęcie główne

Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ponad 600 osób powyżej 70. roku życia zostało już zaszczepionych w punktach na terenie powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto. Do końca marca przewiduje są zaszczepić jeszcze nieco ponad 2 tysiące seniorów z tego przedziału wiekowego.

Reklama

Na terenie powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto działa 9 punktów szczepień. Akcja szczepienia grupy seniorów powyżej 70. roku życia rozpoczęła się 25 stycznia. Rejestracja na naszym terenie przebiegła bez większych problemów.Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie


Zgodnie z zaleceniami pierwszą dawką preparatu każdy punkt może tygodniowo zaszczepić 30 osób. Niektóre placówki zgłaszają jednak opóźnienia w dostawach preparatu. - Szczepimy dopiero trzy tygodnie, a już dwa razy tak się zdarzyło, że dostawę szczepionki przesunięto z poniedziałku na środę - informuje pielęgniarka z punktu szczepień w Mieszkowie. - W takiej sytuacji musimy pacjentów z poniedziałku i wtorku przesunąć na kolejne dni tygodnia i musimy szczepić wtedy więcej osób w pozostałe dni tygodnia - tłumaczy.    

 

Z kolei w Ośrodku Zdrowia w Rusku cały proces przebiega do tej pory bez większych problemów.- Dostawy szczepionek też póki co są terminowe. Czasem spóźniają się godzinowo i wtedy musimy przesuwać pacjentów, ale większych problemów nie ma - mówi lekarz Piotr Kolański.  Punkty od razu rejestrują też seniorów na szczepienie drugą dawką.- Ale co będzie, czy szczepionki będą, czy będą od tego samego producenta, czy innego, tego nie wiemy - przyznaje Piotr Kolański. - W tej chwili szczepienia są dla nas priorytetem i wszystko temu podporządkujemy - zaznacza.  Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie


Oprócz szczepień na miejscu każdy punkt musi zagwarantować możliwość szczepień wyjazdowych w miejscu zamieszkania seniora. Pomoc w dotarciu do punktów zapewniają także poszczególne gminy.

 W powiecie jarocińskim i Nowym Mieście wyznaczeni zostali koordynatorzy akcji oraz uruchomione specjalne numery telefonów, pod którymi można zgłosić potrzebę transportu do punktu szczepień (wykaz w ramce). Do tej pory seniorzy sporadycznie korzystali z takiej pomocy.- U nas była jedna taka osoba. Każdy jakoś sam sobie organizuje ten transport - informuje Aleksandra Goździaszek, pielęgniarka z punktu w Ośrodku Zdrowia w Żerkowie.Seniorzy do tej pory nie zgłaszali poważniejszych objawów po szczepieniu.- Trochę bolała mnie ręka i musiałem uważać, żeby jej nie urazić, ale ogólnie czuję się dobrze. Zobaczymy, co będzie po drugiej dawce. Straszą, że skutki są trochę bardziej odczuwalne. Ale damy radę - zapewnia pan Józef, który szczepił się w Ośrodku Zdrowia w Mieszkowie.    

 Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie   


Bezpłatna pomoc w dotarciu na szczepienie


Gmina Jarocin
Zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień - po otrzymaniu wyznaczonego terminu szczepienia - można zgłosić pod numerem telefonu: 731-238-538 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun lub przewodnik.


Gmina Żerków
Z gminnym koordynatorem do spraw transportu na szczepienia - Grażyną Jajczyk po ustaleniu terminu szczepienia można się skontaktować pod numerem telefonu (62) 740-20-43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu miasta i gminy: poniedziałek 7.30 - 16.30, wtorek - czwartek 7.30 - 15.30 i piątek 7.30 - 14.30.


Gmina Nowe Miasto
Informacji na temat zapewnienia bezpłatnego transportu do punktu szczepień udziela koordynator - Wiesław Schreiber pod numerem telefonu ‪(61) 287-40-14 wew. 107, w poniedziałek od 8.00 do 16.00 i od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.


Gmina Kotlin
Kontakt z wyznaczonym koordynatorem akcji szczepień Marią Konon jest możliwy pod numerem telefonu (62) 740-54-81, wew. 32, w godzinach pracy urzędu gminy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.


Gmina Jaraczewo
Punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 działa pod numerem telefonu: 784-084-056 w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 i w piątek od 6.00 do 14.00.

 Trwa akcja szczepień w punktach na naszym terenie

Gotowość do szczepień mieszkańców Ziemi Jarocińskiej zgłosiły następujące podmioty:
Gmina Jarocin
ZU-H Jar-Medik - Jarocin - tel. (62) 747-80-90/92
Jar-Medik Bis - Jarocin - tel. (62) 747-80-90/92
Przemysław Płatkiewicz Indywidualna Praktyka Lekarska, NZOZ Przychodnia Lekarza Rodzinnego „Zdrowie” Mieszków - (62) 749-33-82
Ośrodek Zdrowia Mieszków - (62) 749-30-60

Gmina Żerków
Przymus & Sikorska-Przymus Żerków - (62) 740-30-30

Gmina Jaraczewo
NZOZ Ośrodek Zdrowia Rusko - 603-866-101

Gmina Kotlin
Bernadeta Piątka Kotlin - 605-051-764
NZOZ Ośrodek Zdrowia Kotlin - (62) 740-54-21

Gmina Nowe Miasto
Przychodnia Lekarza Rodzinnego NZOZ ARM-MED - Korbecka-Paczkowska Nowe Miasto - tel. (61) 287-40-47

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy