Reklama

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą

Opublikowano: wt, 5 sty 2021 14:26
Autor:

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Szpital Powiatowy w Jarocinie został wyznaczony jako lecznica węzłowa. Kto może zostać zaszczepiony w tego typu placówce?

 

Do tej pory z Agencji Rezerw Materiałowych do Jarocina trafiły dwie dostawy preparatu - 75 dawek 30.12.2020 r. oraz 180 dawek - 4.01.2021 r.

 

Ma on ściśle określony okres przydatności do użycia - to 5 dni od wyjęcia z zamrażarki. Na każdym opakowaniu jest data oraz godzina ważności.

 

W jarocińskim szpitalu ruszyły szczepienia przeciwko koronawirusowi

 

Jak wyglądają szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu?

Szczepienia w jarocińskim szpitalu przeprowadza jeden zespół, który składa się z lekarza kwalifikującego, koordynatora szczepień oraz pielęgniarki wykonującej szczepienie. Odbywają się one w gabinecie Niedzielnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej Lekarskiej i Pielęgniarskiej (wieczorynki). Dziennie szczepionych jest około 50-60 osób.

 

Do tej pory chęć zaszczepienia zgłosiło około 300 pracowników lecznicy. Otrzymują oni po 0,3 ml szczepionki mRNA - produktu leczniczego Comirnaty. Jest ona podawana domięśniowo.

 

Po szczepieniu każdy musi pozostać w poczekalni przez około 15 minut na obserwacji. Na koniec otrzymuje kartę z określoną datą następnego szczepienia, które musi się odbyć w odstępie co najmniej 21 dni. Drugie szczepienie wykonuje się tym samym rodzajem szczepionki.

 

Jarocin w pełnej gotowości czeka na szczepionki przeciw koronawirusowi

 

Kto jest szczepiony przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu?

Proces szczepienia pracowników ochrony zdrowia medycznych i niemedycznych przewidujemy do końca stycznia ewentualnie pierwszego tygodnia lutego - termin zgłoszeń „grupy 0” upływa w czwartek - 14 stycznia. Do tej pory z tych podmiotów zgłosiło się 357 osób.

 

Szpital Powiatowy w Jarocinie szczepi wyłącznie:

- swoich pracowników,

- pracowników pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,

- pracowników Domów Pomocy Społecznej i pracowników Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,

- pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, - pracowników uczelni medycznych i studentów kierunków medycznych,

- osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarskich,

- aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów,

- powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, czyli: administracyjnego, pomocniczego - bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy (w tej grupie została zaszczepiona wicestarosta Katarzyna Szymkowiak) i stażystów z tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

 

 

Nowy - 1. numer Gazety Jarocińskiej w 2021 roku dostępny już w sprzedaży. Przeczytasz w nim wiele ważnych i aktualnych materiałów oraz ciekawych wywiadów.

Z nami zawsze będziesz na bieżąco! Nie masz czasu na wyjście do sklepu? Wolisz czytać na tablecie, smartonie lub komputerze? Nasza Gazeta dostępna również on-line - ZOBACZ TUTAJ - E-wydanie Gazety Jarocińskiej.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (16)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • 9 miesięcy temu | ocena +4 / -0

  P I S Pycha i $zmal Po$ady i $tołki

  a tymczasem jako 1 Z 9 córka kowidowego krawca "wygrała' konkurs w Agencji Restrukturyzacj I Modernizacji Rolnictwa "Informacja o wynikach naboru na ogłoszenie nr ref.: OR15/BP278/22/18 Lista kandydatów, którzy spełniają wymagania formalne określone w ogłoszeniu o naborze nr ref.: OR15/BP278/22/18 "

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -0

  jacekpl

  COVID na wokandzie? http://dakowski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=30091&Itemid=47

 • 9 miesięcy temu | ocena +10 / -0

  Ja

  Gazeta pisze tylko to na co dostanie pozwolenie od jarocinskich władz.

 • 9 miesięcy temu | ocena +6 / -4

  Pesymista

  W takim tempie, to może za dwa lata wszystkich w Jaro zaszczepią... A tu już kolejna po brytyjskiej mutacją wirusa z Afryki w Europie. Wszystkie państwa się zamykają. Na wiosnę będzie masakra. Za mało szczepionek i za wolno to idzie...

 • 9 miesięcy temu | ocena +3 / -1

  Bool

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2492069627766299&id=1971966879776579 Ludzie obudzić sie

 • 9 miesięcy temu | ocena +1 / -1

  jacekpl

  do posłuchania https://www.youtube.com/watch?v=0yGSwWFU2k4

 • 9 miesięcy temu | ocena +15 / -1

  Olek

  Jarocińska nic nie napisze o wizycie Starościny w szpitalu i foteczkach z pierwszymi urodzonymi dziećmi w Nowym Roku?

 • 9 miesięcy temu | ocena +13 / -1

  miru$

  Lyda była już szczepiona czy nie?

 • 9 miesięcy temu | ocena +2 / -4

  Kpn

  Jarocinioki,zwłaszcza pleszewioki nie bierzcie tego, to są narkotyki. Będziecie połamani chodzić. Pleszewioki I tak buraki połamańcy. Hahahaha

 • 9 miesięcy temu | ocena +19 / -3

  Kobieta

  Jak ruszyły szczepionki tylko dla personelu, lekarzy itp to niech wkoncu otworzą ośrodki zdrowia a nie pieprzone teleporady i przez to ludzie umierają.... Przez telefon stwierdzila jedna z doktorów że dziecko ma uczulenie bo wysłałam jej zdjęcia a teraz się okazuje że to ospa z powikłaniami.... Prywatnie od razu przyjmują a w ośrodkach się boją..!!!