reklama

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą

Opublikowano:
Autor:

Szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu idą pełną parą   - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Szpital Powiatowy w Jarocinie został wyznaczony jako lecznica węzłowa. Kto może zostać zaszczepiony w tego typu placówce?

 

Do tej pory z Agencji Rezerw Materiałowych do Jarocina trafiły dwie dostawy preparatu - 75 dawek 30.12.2020 r. oraz 180 dawek - 4.01.2021 r.

 

Ma on ściśle określony okres przydatności do użycia - to 5 dni od wyjęcia z zamrażarki. Na każdym opakowaniu jest data oraz godzina ważności.

 

Jak wyglądają szczepienia przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu?

Szczepienia w jarocińskim szpitalu przeprowadza jeden zespół, który składa się z lekarza kwalifikującego, koordynatora szczepień oraz pielęgniarki wykonującej szczepienie. Odbywają się one w gabinecie Niedzielnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej Lekarskiej i Pielęgniarskiej (wieczorynki). Dziennie szczepionych jest około 50-60 osób.

 

Do tej pory chęć zaszczepienia zgłosiło około 300 pracowników lecznicy. Otrzymują oni po 0,3 ml szczepionki mRNA - produktu leczniczego Comirnaty. Jest ona podawana domięśniowo.

 

Po szczepieniu każdy musi pozostać w poczekalni przez około 15 minut na obserwacji. Na koniec otrzymuje kartę z określoną datą następnego szczepienia, które musi się odbyć w odstępie co najmniej 21 dni. Drugie szczepienie wykonuje się tym samym rodzajem szczepionki.

 

Kto jest szczepiony przeciwko koronawirusowi w jarocińskim szpitalu?

Proces szczepienia pracowników ochrony zdrowia medycznych i niemedycznych przewidujemy do końca stycznia ewentualnie pierwszego tygodnia lutego - termin zgłoszeń „grupy 0” upływa w czwartek - 14 stycznia. Do tej pory z tych podmiotów zgłosiło się 357 osób.

 

Szpital Powiatowy w Jarocinie szczepi wyłącznie:

- swoich pracowników,

- pracowników pozostałych podmiotów wykonujących działalność leczniczą w tym stacji sanitarno-epidemiologicznych,

- pracowników Domów Pomocy Społecznej i pracowników Miejskich Ośrodków Pomocy Społecznej,

- pracownicy aptek, punktów aptecznych, punktów zaopatrzenia w wyroby medyczne, hurtowni farmaceutycznych, w tym firm transportujących leki, - pracowników uczelni medycznych i studentów kierunków medycznych,

- osoby zatrudnione w izbach lekarskich, pielęgniarskich,

- aptekarskich oraz diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów,

- powyższe dotyczy również personelu niemedycznego, czyli: administracyjnego, pomocniczego - bez względu na formę zatrudnienia, również wolontariuszy (w tej grupie została zaszczepiona wicestarosta Katarzyna Szymkowiak) i stażystów z tych podmiotów, jak również z firm współpracujących z podmiotem przebywający w trybie ciągłym w podmiocie.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE