Reklama

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19. Kto może się zgłosić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19. Kto może się zgłosić?  - Zdjęcie główne

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19. Kto może się zgłosić? | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W poniedziałek - 8 lutego, rozpoczną się zapisy nauczycieli i opiekunów pracujących w żłobkach na szczepienia przeciw COVID-19. Kto i gdzie powinien się zgłosić?

Reklama

 

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19 - kto się może zgłosić?

 

W poniedziałek 8 lutego o godzinie 8.00 ruszy rejestracja na szczepienia dla nauczycieli. Pierwsze szczepionki zostaną podane pedagogom w piątek - 12 lutego. Szczepienia będą odbywały się w szpitalach węzłowych - jednym z nich jest Szpital Powiatowy w Jarocinie.

 

 

Zaszczepienie nauczycieli ma pozwolić na powrót uczniów do szkół i rozpoczęcie nauczania stacjonarnego w placówkach.

 

 

Kto może się zaszczepić?

W pierwszej grupie szczepionkę będą mogli przyjąć:

- nauczyciele wychowania przedszkolnego,

- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,

- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,

- nauczyciele klas I-III szkół podstawowych,

- nauczyciele szkół i placówek specjalnych,

- nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,

- pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych.

 

 

- Apeluję do wszystkich Państwa, byście się zaszczepili. Wszyscy już bardzo chcemy wrócić do normalności.Narodowy Program Szczepień to światełko w tunelu na powrót do tej normalności - mówiła na konferencji prasowej minister Marlena Maląg.  A Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów dodał: - Mam nadzieję, że do końca lutego uda się nam zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do szczepienia kolejnych grup, czyli służb mundurowych.

 

 

 

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19 - jak przebiegnie rejestracja?

 

 

Każdy, kto będzie chciał przyjąć szczepionkę musi zgłosić się do pracodawcy (dyrektora, kierownika placówki, w której jest zatrudniony). Następnie pracodawca:

- wypełnia przeznaczony do tego celu formularz i przekazuje go do szpitala węzłowego,

- ustala ze szpitalem węzłowym termin oraz formułę szczepienia,

- przekazuje nauczycielom termin oraz miejsce szczepienia.

 

 

Rejestracja odbędzie się za pośrednictwem dwóch formularzy. Dla pracowników żłobków oraz instytucji opieki na dziećmi do lat 3 dostępny będzie formularz Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, dla pozostałych uprawnionych z tej grupy - SIO, czyli System Informacji Oświatowej.

 

 

Formularze będą wypełniane przez dyrektorów/kierownictwo placówki, którzy przekażą dane do SIO. Dzięki temu system komputerowy wygeneruje e-skierowania uprawniające do przyjęcia szczepionki.

 

 

Ruszają szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19 - rekomendacja ministra, wątpliwości pedagogów

 

Działająca przy premierze Rada Medyczna rekomenduje, aby pedagodzy poniżej 60. roku życia korzystali ze szczepionek AstraZeneca, które dają 60% ochrony przed zachorowaniem, ale już 100% protekcji przed ciężkimi powikłaniami w przypadku zakażenia.

 

 

Ta rekomendacja wywołała burzliwą dyskusję w środowisku nauczycielskim. Nie brakowało głosów poddających w wątpliwość skuteczność szczepionki tego producenta.  

 

 

Odniósł się do nich minister Michał Dworczyk.

 

 

- Nie ma lepszych i gorszych szczepionek, wszystkie są bezpieczne i skuteczne - przekonywał. - Apelujemy o odpowiedzialność jeśli chodzi o wypowiedzi publiczne. Oddajmy głos naukowcom, którzy potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki AstraZeneca - dodał szef KPRM.

 

 

W najbliższą sobotę do Polski dotrze pierwsza partia szczepionek AstraZeneca. Będzie to 120 tys. dawek szczepionki. Do końca lutego trafić ma do nas ok. 1 mln dawek tego preparatu.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy