Reklama

Żerków. Burmistrz Michał Surma powołał koordynatora do spraw transportu na szczepienia. Zobacz, jak się skontaktować

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Ministerstwo Zdrowia

Żerków. Burmistrz Michał Surma powołał koordynatora do spraw transportu na szczepienia. Zobacz, jak się skontaktować - Zdjęcie główne

foto Ministerstwo Zdrowia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Żerków. Burmistrz powołał koordynatora ds. transportu do szczepień. Dzisiaj zaczęły się szczepienia seniorów powyżej 60 roku życia. Żerków zgodnie z zaleceniami wojewody powołał koordynatora do spraw transportu na szczepienia.

Reklama

Szczepienia populacyjne przeciwko COVID-19 w ramach Narodowego Programu Szczepień są bezpłatne. Obejmą wszystkich chętnych, w tym ozdrowieńców. Co najważniejsze nie obowiązuje w tym przypadku tak zwana rejonizacja.

Gotowość do szczepień mieszkańców gminy Żerków zgłosił "Żermedic" NZOZ Poradnia Lekarza Rodzinnego Magdalena Sikorska-Przymus na ulicy 700-lecia 3C. O punktach szczepień pisaliśmy również w pozostałych gminach Ziemi Jarocińskiej.

Zgodnie z zalecaniami rządu, gminy mają organizować transport dla osób starszych oraz niepełnosprawnych. Dla tego celu należało powołać specjalnych koordynatorów. W gminie Żerków funkcję tę objęła Grażyna Jajczyk. To z nią mają się kontaktować osoby wymagające dowozu do punktu szczepień.

Kto może skorzystać z bezpłatnego transportu do punktu szczepień?

Dowóz na szczepienie przeciwko COVID-19 należy się:

  • Osobom niepełnosprawnym, posiadającym aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N, lub odpowiednio I grupę inwalidzką,
  • Osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego od miejsca zamieszkania punktu szczepień.
 

Kontakt do koordynatora do spraw transportu na szczepienia

Z gminnym koordynatorem można kontaktować się pod numerem 62 740 20 43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu:

  • poniedziałek – 7.30 – 16.30
  • wtorek czwartek – 7.30 – 15.3
  • piątek 7.30 – 14.30.
Osoby zgłaszające potrzebę dowozu do punktu szczepień muszą pamiętać o wcześniejszym ustaleniu terminu szczepienia.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy