Reklama

Termin zakończenia przebudowy ulic Wodna, Glinki i Leszczyce przełożony

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. A. Konieczna (archiwum)

Termin zakończenia przebudowy ulic Wodna, Glinki i Leszczyce przełożony - Zdjęcie główne

Termin zakończenia przebudowy ulic Wodna, Glinki i Leszczyce przełożony | foto Fot. A. Konieczna (archiwum)

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Termin zakończenia przebudowy ulic Wodna, Glinki i Leszczyce przełożony. Nadal trzeba liczyć się z utrudnieniami.

Reklama

W Jarocinie jeszcze do niedawna prowadzone były jednocześnie trzy duże inwestycje drogowe - rewitalizacja centrum, budowa 3 rond w ciągu ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej z przebudową ulic na osiedlu Bogusław oraz przebudowa trzech innych ulic - Wodnej, Glinki i Leszczyce z budową ronda.

Trzy duże inwestycje - dlaczego wszystko na raz?

Skumulowanie inwestycji spowodowało, że trzy rejony miasta były rozkopane, a wykonawcy robót wprowadzali co rusz nowe ograniczenia i zmiany w organizacji ruchu.

Utrudnienia, które towarzyszyły robotom prowadzonym w kilku newralgicznych miejscach, irytowały wielu mieszkańców.

Dlaczego wszystko wykonywane było w jednym czasie?

- Dlaczego jedno nie skończone, a zaczyna się kolejne - dopytywali ludzie. 

Wiceburmistrz Bartosz Walczak tłumaczył, że są to inwestycje, na które gmina pozyskała dofinansowania.

- Rząd ogłaszał nabór wniosków na te dotacje w jednym czasie. Nie mogliśmy czekać, bo stracilibyśmy te pieniądze. Dlatego tak się to skumulowało - wyjaśniał.

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Trzy duże inwestycje - kiedy to się skończy?

Tymczasem kierowcy i piesi już odczuli pewną ulgę, ponieważ jedna z inwestycji została już zakończona. 

Chodzi o budowę 3 rond w ciągu ulic Wojska Polskiego i Poznańskiej oraz przebudowę ulic na osiedlu Bogusław - Kasztanowej, Do Zdroju i Wrzosowej.

Jeśli chodzi o drugie przedsięwzięcie, czyli przebudowę ulic Wodna, Glinki i Leszczyce, to pojawił się problem, który wydłuży wykonanie inwestycji do przyszłego roku.

- W trakcie robót budowlanych związanych z realizacją tego zadania na podstawie wizji lokalnej i badań, stwierdzono, iż istniejąca konstrukcja drogi nie spełnia wymagań nośności dla najniższej kategorii ruchu według katalogu wzmocnień - informuje jarociński magistrat.   

Z kolei trzecie - największe zadanie - rewitalizacja centrum Jarocina z wymianą sieci podziemnych - ma potrwać co najmniej do połowy 2023 roku.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy