Reklama

Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu - Zdjęcie główne

Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyjmuje wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Jarocinie będzie przyjmować wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu.

Reklama

Jarocińskie starostwo będzie przyjmować wnioski na dofinansowanie do usunięcia eternitu z dachów [więcej o tym czytaj TUTAJ]. Są dwie możliwości pozyskania środków.

Refundują koszty poniesione na usunięcie eternitu zawierającego azbest

Eternit zawiera azbest, a ten jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego zalecane jest, aby usuwać go z dachów. A, że to przedsięwzięcie nie jest takie tanie, uruchomiono system dopłat dla tych, którzy zdecydują się na zamianę pokrycia dachowego.

Od kilku lat funkcjonuje on między innymi w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. 

Są dwie możliwości pozyskania finansowego wsparcia. W jednym z programów można otrzymać refundację kosztów poniesionych na zdjęcie eternitu z dachów - głównie budynków mieszkalnych.

Refundacja oznacza, że najpierw trzeba wyłożyć pieniądze, we własnym zakresie zdjąć pokrycie, a później starać się o zwrot poniesionych nakładów. Dotacja z tego źródła wyklucza skorzystanie z podobnego dofinansowania na przykład w gminie.

To jednak nie jedyna możliwość finansowego wsparcia.

Bezpłatnie wywiozą ci eternit zawierający azbest, który zdjąłeś z dachu

W 2020 r. starostwo po raz pierwszy pozyskało środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do bezpłatnego wywozu z posesji mieszkańców wyrobów zawierających azbest [więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ].

Dodatkowe pieniądze na ten cel pochodziły z budżetu powiatu. To wystarczyło wówczas na wywiezienie około 200 ton azbestu z terenu naszego powiatu. Firma, która się tym zajmowała została wyłoniona przez starostwo w przetargu.

Teraz starosta Lidia Czechak poinformowała, że WFOŚG przyznało kolejną dotację na ten cel. Tym razem wynosi ona 84 tysiące złotych. Starostwo zamierza dołożyć kolejne 36 tysięcy, tak aby budżet na realizację tego zadania wyniósł 120 tysięcy złotych.  

Wnioski o usunięcie azbestu od mieszkańców powiatu będą przyjmowane przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie po nowym roku, kiedy zostanie wyłoniony wykonawca tej usługi. Już teraz jednak można zdjąć eternit z dachu, żeby później mógł zostać od nas zabrany.

CZYTAJ TAKŻE

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy