Reklama

Starostwo dołoży ci do usunięcia azbestu i wywiezie go z podwórza

Opublikowano: śr, 22 sty 2020 13:47
Autor:

Starostwo dołoży ci do usunięcia azbestu i wywiezie go z podwórza - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocińskie starostwo od kilkunastu lat dofinansowuje usuwanie wyrobów, które zawierają azbest. To jednak nie wszystko. W tym roku można składać wnioski o jego wywiezienie z naszych posesji.

 

 

Wsparcie finansowe z powiatu można otrzymać tylko na usunięcie azbestu z budynku mieszkalnego. Jest ono refundacją kosztów. Oznacza to, że najpierw trzeba wyłożyć pieniądze i usunąć wyroby azbestowe, a później starać się o ich zwrot.

 

 

W tegorocznym budżecie powiatu jest na ten cel zarezerwowanych 48 tysięcy złotych. Jeden wniosek może uzyskać maksymalnie 3 tysiące dotacji.

 

 

 

Wypełnione formularze należy składać w Starostwie Powiatowym w Jarocinie od 3 do 28 lutego - wzór jest dostępny na stronie internetowej: www.powiat-jarocinski.pl oraz siedzibie starostwa (al. Niepodległości 10).

 

 

Otrzymanie wsparcia finansowego ze starostwa uniemożliwia skorzystanie z podobnego dofinansowania z budżetu gminy.

 

 

Poza tym jarocińskie starostwo po raz pierwszy uzyskało dofinansowanie na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Środki w wysokości 49 tysięcy złotych pochodzą z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Starostwo dokłada na ten cel 21 tysięcy z własnego budżetu.

 

 

 

Ma to wystarczyć na wywiezienie z powiatu jarocińskiego 200 ton azbestu.

 

 

Wybierzemy firmę, która będzie się tym zajmowała. Nie będziemy usuwali pokryć dachowych tylko to co już ostało zdjęte i jest gromadzone u mieszkańców gdzieś na podwórzach - wyjaśnia Katarzyna Szymkowiak.

 

 

Warunkiem ubiegania się o wykonanie takiej usługi jest złożenie wniosku w Starostwie Powiatowym w Jarocinie (al. Niepodległości 10, pokój nr 11). Będzie to można zrobić od 3 lutego do 30 września.

 

 

Ostateczny termin na usunięcie pokryć dachowych z azbestu upływa w 2032 roku.

 

 

 

 

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się. Również w sieci.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -1

    Jarex

    Zdejmą azbest i co przykryją dachy słomą będzie eko