Reklama

Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyjmuje wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyjmuje wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu - Zdjęcie główne

Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyjmuje wnioski o dofinansowanie do usunięcia azbestu | foto Zdjęcie poglądowe

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyjmuje wnioski o dofinansowanie do usunięcia z dachu i wywiezienia z posesji eternitu, który zawiera azbest.

Reklama

Jarocińskie starostwo przyjmuje wnioski na dofinansowanie do pozbycia się eternitu. Są dwie możliwości pozyskania środków. 

Starostwo refunduje koszty usunięcia eternitu zawierającego azbest

Eternit zawiera azbest, a ten jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego zalecane jest, aby usuwać go z dachów. A, że to przedsięwzięcie nie jest takie tanie, uruchomiono system dopłat dla tych, którzy zdecydują się na zamianę pokrycia dachowego. 

Od kilku lat funkcjonuje on między innymi w Starostwie Powiatowym w Jarocinie.  

Są dwie możliwości pozyskania finansowego wsparcia. W jednym z programów można otrzymać refundację kosztów poniesionych na usunięcie eternitu głównie z dachów budynków mieszkalnych. 

Refundacja oznacza, że najpierw trzeba wyłożyć pieniądze, we własnym zakresie zdjąć pokrycie, a później starać się o zwrot poniesionych nakładów. Dotacja z tego źródła wyklucza skorzystanie z podobnego dofinansowania na przykład w gminie. 

Wnioski można składać od 1 do 28 lutego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie (al. Niepodległości 10). Wzór wniosku można pobrać TUTAJ.

To jednak nie jedyna możliwość finansowego wsparcia.

Bezpłatnie wywiozą ci eternit z posesji

Od 2020 r. starostwo realizuje jeszcze jeden program mający na celu pomoc mieszkańcom w usuwaniu wyrobów zawierających azbest. Tym razem to bezpłatny wywóz eternitu z posesji. 

Odbywa się on z dofinansowaniem z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dodatkowe pieniądze na ten cel pochodzą z budżetu powiatu. 

W ubiegłym roku budżet tego zadania wyniósł 120 tysięcy złotych. WFOŚG przyznało na ten cel 84 tysiące złotych, a starostwo dołożyło 36 tysięcy [więcej na ten temat czytaj TUTAJ]. Wywozu eternitu za każdym razem dokonuje firma, która jest wyłaniana w przetargu.

Starosta Lidia Czechak zapowiada realizację programu także w tym roku. Warunkiem jest jednak uzyskanie przez powiat odpowiedniej dotacji z WFOŚG-u. 

Każdy, kto chce się ubiegać o wykonanie usługi usunięcia wyrobów zawierających azbest ze swojej posesji, powinien złożyć odpowiedni wniosek do Starostwa Powiatowego w Jarocinie (al. Niepodległości 10). Wzór wniosku znajduje się TUTAJ.

Można to zrobić w terminie od 1 lutego do 25 sierpnia.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu (62) 740-79-40.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy