Reklama

Jarocińskie starostwo przyjmuje wnioski na dofinansowanie do usunięcia eternitu z dachów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Jarocińskie starostwo przyjmuje wnioski na dofinansowanie do usunięcia eternitu z dachów - Zdjęcie główne

Jarocińskie starostwo przyjmuje wnioski na dofinansowanie do usunięcia eternitu z dachów | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińskie starostwo przyjmuje wnioski na dofinansowanie do usunięcia eternitu z dachów.

Reklama

Starostwo Powiatowe w Jarocinie przyjmuje wnioski na dofinansowanie do usunięcia eternitu z dachów. Są dwie możliwości pozyskania środków.

Eternit zawiera azbest, a ten jest bardzo niebezpieczny dla naszego zdrowia, dlatego zalecane jest, aby usuwać go z dachów. A, że to przedsięwzięcie nie jest takie tanie, uruchomiono system dopłat dla tych, którzy zdecydują się na zamianę pokrycia dachowego. Od kilku lat funkcjonuje on między innymi w Starostwie Powiatowym w Jarocinie. 

Refundują koszty poniesione na usunięcie eternitu

Są dwie ścieżki możliwości na pozyskanie finansowego wsparcia. W jednym z programów można otrzymać refundację kosztów poniesionych na usunięcie eternitu głównie z budynków mieszkalnych. Refundacja oznacza, że najpierw trzeba wyłożyć pieniądze, we własnym zakresie zdjąć pokrycie, a później starać się o zwrot poniesionych nakładów.

Dotacja z tego źródła wyklucza skorzystanie z podobnego dofinansowania na przykład w gminie.

W ostatnim czasie na refundacje przeznaczono ok. 50 tysięcy złotych. W tym roku kwota powinna być na podobnym poziomie. Jeden wniosek można uzyskać maksymalnie 3 tysiące złotych dotacji.

W tym roku wnioski o refundację kosztów można składać od 1 do 28 lutego w Starostwie Powiatowym w Jarocinie (wejście od al. Niepodległości 10).

Niezbędne dokumenty dostępne są za pośrednictwem lików do pobrania:
- wniosek_dotacje_azbest_2022 pdf
- wniosek_dotacje_azbest_2022 word
- uchwała_Rady_Powiatu_2015

UWAGA - NAGRAJ NAM TEMAT - Zobacz TUTAJ

Bezpłatnie wywiozą ci eternit zdjęty z dachu

To nie jedyna możliwość finansowego wsparcia. W 2020 roku starostwo po raz pierwszy pozyskało 49 tysięcy złotych z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej do usługi bezpłatnego wywiezienia z posesji mieszkańców wyrobów zawierających azbest. Dodatkowe 21 tysięcy złotych pochodziło z budżetu powiatu. To wystarczyło na wywiezienie około 200 ton azbestu z terenu powiatu jarocińskiego. Firma, która to robi została wyłoniona przez starostwo w przetargu.

W tym roku ponownie będzie możliwa taka usługa. Wnioski można będzie składać do 15 września.

Formularz oraz treść uchwały Rady Powiatu Jarocińskiego określającej zasady przyznawania dotacji, dostępne są na stronie internetowej www.powiat-jarocinski.pl w zakładce:
DLA MIESZKAŃCA/AZBEST-WNIOSKI

Szczegółowe informacje dotyczące pomocy finansowej przy usuwaniu azbestu można uzyskać pod numerem telefonu (62) 740-79-40.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy