Reklama

Srebrny jubileusz ojca Eliota Mareckiego w sobotę w Jarocinie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum

Srebrny jubileusz ojca Eliota Mareckiego w sobotę w Jarocinie - Zdjęcie główne

Srebrny jubileusz ojca Eliota Mareckiego w sobotę w Jarocinie | foto Archiwum

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W najbliższą sobotę 25. rocznicę święceń obchodzić będzie ojciec Eliot Dariusz Marecki, który jest pierwszym kapłanem wywodzącym się z parafii św. Antoniego Padewskiego w Jarocinie.

Reklama

 Okazją do dziękczynienia Bogu za srebrny jubileusz będzie msza św., która zostanie odprawiona we franciszkańskim kościele 15 maja o godz. 15.00. Pół godziny wcześniej rozpocznie się różaniec. Dariusz Marecki urodził się 2 listopada 1964 roku w Jarocinie. Po maturze, w 1983 roku wstąpił do Prowincji pw. Wniebowzięcia NMP Zakonu Braci Mniejszych - Franciszkanów i dnia 27 sierpnia rozpoczął nowicjat w Osiecznej. Pierwsze śluby zakonne złożył 26 sierpnia 1984, a śluby wieczyste 3 czerwca 1989 roku. W zakonie przyjął imię Eliot. Święcenia kapłańskie otrzymał 9 maja 1996 roku. O tym wydarzeniu informowała ówczesna "Gazeta Jarocińska".

 

Studia specjalistyczne na Uniwersytecie Gregoriańskim w Rzymie ukończył 15 lutego 2001 roku uzyskaniem licencjatu. W 2004 roku dostał pozwolenie na wyjazd do pracy w Projekcie Rosja - Kazachstan. Po prawie pięcioletniej posłudze pojechał na południowo-wschodnie wybrzeże Rosji, w okolice Władywostoku. Do Polski wrócił w połowie 2018 roku, po czternastu latach na misjach. W maju 2019 roku, podczas IX Kapituły Prowincjalnej został wybrany do grona definitorów, czyli członków zarządu poznańskiej prowincji św. Franciszka z Asyżu. Obecnie ojciec Eliot jest gwardianem oraz kustoszem Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej i wicemagistrem nowicjatu w Osiecznej. 


    W tym roku rocznicę święceń, choć dopiero 15. obchodzi inny franciszkanin pochodzący z Jarocina - ojciec Leonard Piotr Bielecki. Msza w jego intencji odprawiona zostanie w czwartek 13 maja, w uroczystość Matki Bożej Fatimskiej, o godz. 17.30 w kościele Chrystusa Króla w Jarocinie. Franciszkanin pochodzi bowiem z tej parafii. Piętnaście lat temu prymicję sprawował jednak u św. Antoniego Padewskiego. Ojciec Leonard był do niedawna rzecznikiem prowincji św. Franciszka z Asyżu z siedzibą w Poznaniu. Razem z ojcem Franciszkiem Chodkowskim prowadzi cykl katechez internetowych pod hasłem "BezSloganu".  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy