Reklama

Sedesy, opony, bębny po pralkach zaśmiecają park [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W parkach i lasach można znaleźć wszystko. „Śmieciarze” wyrzucają części karoserii samochodowych, opony, sprzęt AGD, elektroniczny, pampersy.

Reklama


Kilkanaście dni jeden z Czytelników przy jednym z duktów leśnych zaledwie kilkaset metrów od granicy Jarocina natknął się na świeżo wyrzuconą kanapę.


  - Ten mebel nawet nie był zużyty, brudny czy zniszczony. Wyglądała tak, jakby przed chwilą ktoś ją tam przywiózł i ustawił. Była co prawda rozłożona, ktoś wyjął szufladę, ale mebel jest niezużyty - relacjonował autor zdjęć. - A może została ukradziona i ktoś jej szuka? - ironizował.


 Teraz zdjęcia zaśmieconego parku w Hilarowie podesłała nam mieszkanka wioski.  

    
- Zaczęły pojawiać się śmieci w parku, gdzie kiedyś był pałac. Śmieci z roku na rok zaczęło przybywać. W tym roku dzieci z rodzicami z Hilarowa z okazji Dnia Ziemi postanowiły posprzątać i uzbierały gigantyczna stertę śmieci - pisze nasza Czytelniczka.  

 -  Są toalety, opony, bębny po pralkach, pozostałości po tapczanach, bardzo dużo butelek i puszek po alkoholach. 17 maja zostały wywiezione przez ZGO. Wczoraj (środa) późnym wieczorem znowu ktoś wyrzucił śmieci. Mieszkańcy mają dość tych śmieciarzy i sprzątania po nich. Chcielibyśmy przywrócić park do ponownego użytkowania, ale bez śmieci - denerwuje się mieszanka wioski.

Sołtys Hilarowa rozkłada bezradnie ręce.

Sedesy, opony, bębny po pralkach zaśmiecają park [ZOBACZ ZDJĘCIA]

- Proszę mnie nie denerwować - mówi, kiedy pytamy o zanieczyszczony park.

Nie wie, kto może wywozić śmieci do parku. Nieśmiało przyznaje, że najlepszym rozwiązaniem byłoby zamontowanie kamer.

- Muszę na ten temat porozmawiać z władzami gminy - mówi Jakub Matuszewski, sołtys Hilarowa.  

Gmina Jarocin zrezygnowała z odbioru odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio od mieszkańców. Od tego czasu trzeba je samemu dostarczyć do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK), który działa na terenie Zakładu Gospodarki Odpadami.  Czy zatem gmina Jarocin powinna wrócić do odbioru odpadów wielkogabarytowych bezpośrednio od mieszkańców? Czy to jest sposób na to, żeby niepotrzebne sprzęty nie trafiały tam, gdzie nie powinny? Tłumaczy wiceburmistrz Jarocina Bartosz Walczak.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.
     

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy