Reklama

Reklama

Jarocin. Szczepienia przeciwko COVID-19. Gdzie się zarejestrować? Jak dojechać?

Opublikowano: wt, 19 sty 2021 14:24
Autor:

Jarocin. Szczepienia przeciwko COVID-19. Gdzie się zarejestrować? Jak dojechać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Reklama

Jarocin. Szczepienia przeciwko COVID-19. Gdzie się zarejestrować? Jak dojechać?

 

Rozpoczyna się proces powszechnych szczepień przeciw COVID-19. Rejestrować mogą się już osoby powyżej 80. roku życia. Wyznaczono także punkty szczepień w każdej gminie. Osobom, które będą miały problem z dotarcie do nich, oferowana jest specjalnie organizowana pomoc.

 

CO WAŻNE w procesie szczepień - nie obowiązuje rejonizacja, co oznacza, że możemy się zaszczepić w każdym, wybranym punkcie.

 

Na terenie powiatu jarocińskiego i gminy Nowe Miasto swoją gotowość do przeprowadzenia akcji szczepień przeciwko COVID-19 w każdej gminie zgłosiło łącznie 9 podmiotów.

 

 

Ponad to dla osób, które nie są w stanie samodzielnie dotrzeć do punktu szczepień, uruchomione zostaną mobilne zespoły szczepiące. Informacja, które punkty szczepień w okolicy dysponują zespołami wyjazdowymi, dostępna jest za pośrednictwem infolinii, pod numerem telefonu 989.

 

Szczepienia przeciwko COVID-19 - gminy oferują bezpłatną pomoc mieszkańcom

Gminy powiatu jarocińskiego oraz Nowe Miasto wyznaczyły już koordynatorów akcji i uruchomiły numery telefonów, pod którymi można się kontaktować w razie jakichkolwiek problemów związanych z procesem szczepień, między innymi związanych z dotarciem do punktów, gdzie odbywają się szczepienia.

 

Z bezpłatnego dowozu do punktów szczepień mogą skorzystać: - osoby niepełnosprawne, posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę inwalidzką z w/w schorzeniami, - osoby mające obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Szczepienia przeciwko COVID-19 - gdzie i kiedy dzwonić, żeby otrzymać pomoc?

W gminie Jarocin zapotrzebowanie na transport do punktu szczepień - po otrzymaniu wyznaczonego terminu szczepienia - można zgłosić pod numerem telefonu: 731-238-538 od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 - 15.00. Osobie niepełnosprawnej może towarzyszyć opiekun lub przewodnik.

 

Telefoniczny punkt zgłoszeń potrzeb transportowych do punktów szczepień przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 uruchomiła także gmina Żerków.

 

Z gminnym koordynatorem do spraw transportu na szczepienia - Grażyną Jajczyk po ustaleniu terminu szczepienia można się skontaktować pod numerem telefonu (62) 740-20-43 od poniedziałku do piątku w godzinach pracy urzędu miasta i gminy: poniedziałek 7.30 - 16.30, wtorek - czwartek 7.30 - 15.30 i piątek 7.30 - 14.30.

 

Personel jarocińskiego szpitala będzie zaszczepiony przeciwko koronawirusowi w pierwszej kolejności

 

Na terenie gminy Nowe Miasto informacji na temat zapewnienia bezpłatnego transportu do punktu szczepień udziela koordynator - Wiesław Schreiber pod numerem telefonu ‪(61) 287-40-14 wew. 107, w poniedziałek od 8.00 do 16.00 i od wtorku do piątku od 7.00 do 15.00.

 

Kontakt z wyznaczonym koordynatorem akcji szczepień w gminie Kotlin Maria Konon jest możliwy pod numerem telefonu (62) 740-54-81, wew. 32, w godzinach pracy urzędu gminy od poniedziałku do piątku od 7.30 do 15.30.

 

W gminie Jaraczewo punkt zgłoszeń potrzeb transportowych oraz informacji o szczepieniach przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 działa pod numerem telefonu: 784-084-056 w godzinach pracy urzędu: w poniedziałek od 8.00 do 16.00, od wtorku do czwartku od 7.30 do 15.30 i w piątek od 6.00 do 14.00.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 10 miesięcy temu | ocena +7 / -1

    Żerków

    W Żerkowie leczą teleporada szczepia rowniez przez telefon??

  • 10 miesięcy temu | ocena +7 / -1

    jacekpl

    https://www.pch24.pl/norwegia--wladze-odradzaja-szczepienie-przeciwko-covid-19-osob-starszych-i-schorowanych,81404,i.html