Reklama

Rusza akcja szczepień nauczycieli - zgłoszenia cały czas napływają

Opublikowano: pt, 12 lut 2021 12:01
Autor: | Zdjęcie: Zdjęcie poglądowe

Rusza akcja szczepień nauczycieli - zgłoszenia cały czas napływają  - Zdjęcie główne

Rusza akcja szczepień nauczycieli - zgłoszenia cały czas napływają | foto Zdjęcie poglądowe

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Rozpoczęła się akcja szczepień nauczycieli przeciw COVID-19. Na naszym terenie zostanie ona przeprowadzona przez Szpital Powiatowy w Jarocinie. Zgłoszenia pedagogów cały czas jeszcze napływają.

Reklama

Rozpoczęła się akcja szczepień nauczycieli przeciw COVID-19. Na naszym terenie zostanie ona przeprowadzona przez Szpital Powiatowy w Jarocinie. Zgłoszenia pedagogów cały czas jeszcze napływają.Do tej pory chęć zaszczepienia wyraziło ponad 650 osób. Akcja ma pozwolić na powrót uczniów do szkół i rozpoczęcie nauczania stacjonarnego w placówkach.- Ale zgłoszenia cały czas napływają - informuje Urszula Kubiak, pielęgniarka epidemiologiczna Szpitala Powiatowego w Jarocinie.

 Mimo, że rozpoczęcie akcji szczepień wyznaczone zostało na piątek - 12 lutego, to w Jarocinie pierwsi nauczyciele zostaną zaszczepieni w poniedziałek - 15 lutego. Skąd to opóźnienie?- Na piątek mieliśmy zaplanowane podawanie drugiej dawki tym, którzy byli szczepieni w pierwszej kolejności. Dlatego szczepienia nauczycieli rozpoczniemy w poniedziałek  - wyjaśnia Urszula Kubiak.

 

 

Rusza akcja szczepień nauczycieli - kto pierwszy?


Szczepienia zostały podzielone na dwa etapy. W pierwszej kolejności zaszczepieni zostaną:
- nauczyciele wychowania przedszkolnego,
- pracownicy żłobków, klubów dziecięcych, placówek pieczy zastępczej oraz dziennych opiekunów (kadra pedagogiczna),
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc nauczyciela,
- osoby zatrudnione na stanowisku pomoc wychowawcy,
- nauczyciele klas I-III szkół podstawowych (w tym wychowawcy świetlic, - nauczyciele bibliotekarze, specjaliści z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej),
- nauczyciele szkół i placówek specjalnych,
- nauczyciele i instruktorzy praktycznej nauki zawodu,
- pracownicy pedagogiczni poradni psychologiczno-pedagogicznych,
- kadra kierownicza pedagogiczna wymienionych szkół i placówek.Rusza akcja szczepień nauczycieli - kto drugi?


Drugą grupą skierowaną na szczepienia są pozostali nauczyciele, w tym również nauczyciele akademicy i wszyscy chętni nauczyciele poniżej 60 roku życia.

Dla nich rejestracja rusza w poniedziałek - 15 lutego, o godzinie 8.00.


Każdy, kto chce przyjąć szczepionkę musi zgłosić się do dyrektora lub kierownika placówki, w której jest zatrudniony. Ten następnie wypełni odpowiedni formularz i przekaże go do szpitala, gdzie zostanie ustalony termin szczepienia.

 Rusza akcja szczepień nauczycieli - szczepionka AstraZeneca budzi wątpliwości


Zgodnie z rekomendacjami działającej przy premierze Rady Medycznej, nauczycielom poniżej 60. roku życia będzie podawana szczepionka AstraZeneca. Nauczyciele, którzy mają więcej niż 60 lat będą mieli możliwość zaszczepienia się preparatem firm BioNTech/Pfizer i Moderna.Ta rekomendacja wywołała burzliwą dyskusję w środowisku oświatowym. Nie brakowało głosów poddających w wątpliwość skuteczność szczepionki AstraZeneca.- Każdy nauczyciel obawia się o zdrowie swoje i rodziny, bo codziennie ma kontakt z dziesiątkami ludzi z różnych miejsc na naszym terenie. Dlatego od początku byłem zdecydowany, że zaszczepię się w pierwszej kolejności, kiedy będzie taka możliwość - mówi nauczyciel z gminy Kotlin. - Jednak, kiedy okazało się, że mamy otrzymać szczepionkę AstraZeneca, poczytałem o kontrowersjach - między innymi, że nie ma dowodów na skuteczność szczepionki w grupie powyżej 55 roku życia i nie ukrywam, że mam duże wątpliwości, co zrobić - przyznaje.

 W placówce, w której pracuje chęć zaszczepienia wyraziło 60% nauczycieli.Do wątpliwości pedagogów odniósł się między innymi minister Michał Dworczyk.- Nie ma lepszych i gorszych szczepionek, wszystkie są bezpieczne i skuteczne - przekonywał. - Apelujemy o odpowiedzialność jeśli chodzi o wypowiedzi publiczne. Posłuchajmy naukowców, którzy potwierdzają skuteczność i bezpieczeństwo szczepionki AstraZeneca - stwierdził szef KPRM na konferencji prasowej.I dodał:- Apeluję, by się zaszczepić. Wszyscy już bardzo chcemy wrócić do normalności. Mam nadzieję, że do końca lutego uda się nam zaszczepić nauczycieli i przejdziemy do kolejnych grup, czyli służb mundurowych.

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy