Reklama

Rozstrzygnięcie konkursów świątecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowe Miasto

Opublikowano:
Autor:

Rozstrzygnięcie konkursów świątecznych organizowanych przez Bibliotekę Publiczną Gminy Nowe Miasto - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą organizowała świąteczne konkursy dla najmłodszych czytelników i ich rodzin. Znamy laureatów.

Reklama

"Mistrz pięknego czytania"

Filia biblioteczna w Chociczy ogłasiła konkurs dla uczniów klas II i III Szkół Podstawowych gminy Nowe Miasto nad Wartą pn. "Mistrz pięknego czytania. Świąteczne opowieści". Celem konkursu było doskonalenie umiejętości czytania, popularyzacja książek i czytenictwa wśród uczniów, propagowanie idei głośnego czytania, sztuka interpretacji tekstu, stworzenie możliwości prezentacji własnych umiejętności, uczenie rywalizacji w miłej atmosferze. 
Zadaniem dla uczestników było przeczytanie na głos dowolnego fragmentu wybranej książki o świętach Bożego Narodzenia oraz nagranie tego w formie wideo. Konkurs został zorganizowany on-line.

Wyniki konkursu

W konkursie wzięło udział 19 uczniów. Komisja konkursowa w składzie: Lidia Janicka – z-ca dyrektora szkoły i emerytowana nauczycielka, Katarzyna Kowalska – filolog literatury polskiej i bibliotekarka oraz Wiktoria Stróżyk – bibliotekarka i instruktorka ZHP, na posiedzeniu komisji w dniu 17 grudnia 2021 roku postanowiła przyznać następujące nagrody i wyróżnienia:
Kategoria klas II
 • Miejsce I Anna Szypura
 • Miejsce II Lena Guszczak
 • Miejsce III Antonina Cieślak
 • Wyróżnienie: Julia Borowczyk
Kategoria klas III
 • Miejsce I Anna Wolniak
 • Miejsce II Maja Kownacka
 • Miejsce III Aleksandra Wolska
 • Wyróżnienie: Nina Zawodna
"Nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do Filii bibliotecznej w Chociczy po odbiór nagród (od poniedziałku 20.12.2021 r.). Pozostali uczestnicy otrzymają pamiątkowe dyplomy. Dziękujemy bardzo dzieciom, rodzicom i nauczycielom za aktywne włączenie się w konkurs" – czytamy na stronie Biblioteki Publicznej w Nowym Mieście.

Rodzinny konkurs literacki

Konkurs skierowany był dla uczniów klas I-VIII z terenu gminy Nowe Miasto. By wziąć w nim udział, należało wraz z rodziną napisać wiersz o tematyce świątecznej.

Wyniki konkursu

Na konkurs wpłynęło 16 wierszy. Powołana komisja, w składzie: Monika Buchwald, Alicja Mańczak, Katarzyna Kowalska, kierując się kryteriami określonymi w regulaminie, postanowiła przyznać nagrody następującym osobom:

Kategoria: uczniowie klas I – IV

 • I. Mateusz Weber (klasa I Kolniczki)
 • II. Maria Janiszewska (klasa IV Boguszyn)
 • III. Zuzanna i Wojciech Wagner (klasa I Kolniczki)
 • Mateusz Smolarek (klasa IV Boguszyn)
 • oraz przyznać wyróżnienie Filipowi Paszkiewiczowi (klasa I Klęka)

Kategoria: uczniowie klas V – VIII

 • I. Milena Sobczak (klasa VII Boguszyn)
 • II. Wiktor Koch (klasa V Kolniczki)

Nagrody można odbierać od wtorku, 21 grudnia w filii bibliotecznej w Boguszynie. Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy.

 
 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy