Reklama

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto wzięła udział w ogólnopolskim projekcie

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: pexels

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto wzięła udział w ogólnopolskim projekcie - Zdjęcie główne

foto pexels

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą wzięła udział w projekcie "Aptekarz literacki – cykl szkoleń online”. Specjalne szkolenie ukończyła jedna z bibliotekarek.

Reklama

Biblioteka Publiczna Gminy Nowe Miasto nad Wartą wzięła w tym roku udział w projekcie “Aptekarz literacki – cykl szkoleń online” realizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w ramach programu MKDNiS “Partnerstwo dla książki”, którego operatorem jest Instytut Książki. Dzisiaj biblioteka otrzymała znak jakości "Księgozbiór na zdrowie".

W wyniku rekrutacji do projektu wybrano 40 bibliotekarzy z bibliotek publicznych z całej Polski. Z nowomiejskiej biblioteki szkolenia ukończyła Monika Buchwald. Celem szkoleń było podniesienie kompetencji w zakresie doboru i wykorzystania literatury dla dzieci, młodzieży i seniorów, które umożliwią im:

  • uzyskanie wsparcia psychicznego,
  • zmniejszenie stresu,
  • poczucia osamotnienia lub wykluczenia.

Ma to szczególne znaczenie w warunkach pandemii i izolacji czytelników.

W ramach projektu w bibliotece w październiku odbyło się także szkolenie dla bibliotekarzy, wychowawców i rodziców z biblioterapeutką Anną Sabiłło z Wojewódzka Biblioteka Publiczna i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy