Reklama

Rozpoczyna się sezon na pielgrzymki. Dzisiaj zebranie w parafii św. Marcina w Jarocinie [ZDJĘCIA]

Opublikowano: śr, 15 cze 2022 14:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Lipiec i sierpień to czas, gdy z różnych części Polski idą pielgrzymki na Jasną Górę. Przez dwa lata nie było możliwe organizowane ich w dotychczasowej. W tym roku sytuacja ma się zmienić. W Jarocinie grupa biało-zielona rozpoczyna przygotowania. Trwają też zapisy do grupy rowerowej.

Reklama

W 2020 roku z uwagi na pandemię nie było już pielgrzymek w dotychczasowej formie. W archidiecezji poznańskiej odwołano ją w ogóle, a w kaliskie miała charakter sztafetowy. Każdego dnia inni przedstawiciele 3 grup pielgrzymkowych (ok. 50 osób) podążali tradycyjną trasą kaliskiej pielgrzymki, a po skończonym dniu wracali do swoich domów. Połączono wtedy pielgrzymowanie autokarowe z pieszym. W dniu wejścia na Jasną Górę - 13 sierpnia - każda z grup dojeżdżała do Kłobucka, aby zawiązać kolumny diecezjalnej pielgrzymki. Wspólnie pokonali ostatni odcinek trasy i weszli na Jasną Górę. W zeszłym roku pielgrzymka miała charakter rekolekcji w drodze. Tam, gdzie pielgrzymki odbywały się, pandemia znacznie wpłynęła na liczebność grup. Wszystko wskazuje na to, że tego lata sytuacja wróci do tego, co znamy m.in. z 2019 roku [ZOBACZ ZDJĘCIA W GALERII]. 

Będzie można znów pójść na pielgrzymkę albo pożegnać pielgrzymów 

Jarociniacy przyzwyczaili się już do tego, że co roku z Jarocina 6 sierpnia po mszy św. o godz. 7.00 wyrusza grupa piesza biało-zielona (jarocińsko-pleszewska). Wszystko wskazuje na to, że w tym roku będzie możliwość, aby znów przyjść pożegnać pątników. Osoby, które chciałby pomóc w przygotowaniu tej pielgrzymki, ksiądz prałat Dariusz Matusiak, który od lat jest jej przewodnikiem, zaprasza na spotkanie do kościoła św. Marcina w środę 15 czerwca po wieczornej mszy św.

W kancelarii parafii Matki Bożej Fatimskiej w Jarocinie przyjmowane są z kolei zgłoszenia osób, które chcą w dniach 11-13 sierpnia wziąć udział w pielgrzymce rowerowej do Częstochowy. Pątnicy na dwóch kółkach będą stanowić jedną z grup promienistych w ramach 385. Kaliskiej i 31. Diecezjalnej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku odbędzie się ona pod hasłem: „Wszystko zaczyna się w rodzinie”. 

Do Jarocina znów zawita Poznańska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę

Już niedługo, bo w środę 6 lipca na trasę do Matki Bożej Częstochowskiej wyruszą uczestnicy 88. Poznańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W tym roku nastąpiły zmiany w jej organizacji. Zamiast grup oznaczonych numerami pójdą tematyczne m.in. pokutna, wielbienia, ekstremalna, młodzieżowa, biblijna, rodzinna i wyciszenia. Ta ostatnia prowadzona jest przez związanego z naszym miastem ojca Leonarda Bieleckiego, który niedawno został wybrany ministrem Prowincji św. Franciszka z Asyżu Zakonu Braci Mniejszych w Polsce. Część z pątników będzie korzystać z noclegów m.in. na terenie jarocińskich parafii.       

Na naszym terenie, a dokładniej w gminie Żerków, zatrzymują się również grupy promieniste idące w ramach Pieszej Pielgrzymki Archidiecezji Gnieźnieńskiej   

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy