Reklama

Przytną krzewy, a potem przebudują niebezpieczną drogę na granicy powiatu jarocińskiego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Fot. Materiałinterwencyjny

Przytną krzewy, a potem przebudują niebezpieczną drogę na granicy powiatu jarocińskiego - Zdjęcie główne

Przytną krzewy, a potem przebudują niebezpieczną drogę na granicy powiatu jarocińskiego | foto Fot. Materiałinterwencyjny

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Przytną krzewy, a potem przebudują niebezpieczną drogę na granicy powiatu jarocińskiego.

Reklama

Po raz kolejny trafiła do nas prośba o interwencję w sprawie drogi powiatowej Panienka - Skoraczew. Mieszkanka gminy Jaraczewo pisze o „tunelu utworzonym z rosnących krzewów akacji” oraz „wyrwie w asfalcie sięgającej połowy jezdni”. 

Niebezpieczeństwo na drodze Panienka - Skoraczew. Zapomnieli o tym odcinku?

- Jak co roku powiat chyba zapomniał utrzymywać ten odcinek swojej drogi, bo staje się on nieprzejezdny - twierdzi pani Marta. - Już od wiosny tego roku ciężko minąć się z samochodami jadącymi z naprzeciwka w tunelu utworzonym z rosnących krzewów akacji. Gałęzie uszkadzają lakier i lusterka samochodów - dodaje.

Niebezpieczeństwo na drodze Panienka - Skoraczew. Ciężarówki niszczą asfalt

Zwraca też uwagę na duży problem i niebezpieczeństwo, które mają przejeżdżający tą drogą rowerzyści „mijający się na centymetry z co chwilę przejeżdżającymi samochodami ciężarowymi wyjeżdżającymi z pobliskiej piaskarni”.

- Dodatkowo sprawy nie ułatwia wyrwa w asfalcie sięgająca prawie połowy jezdni spowodowana intensywnym ruchem ciężkiego sprzętu załadowane po brzegi piaskiem - opisuje pani Marta. 

Niebezpieczeństwo na drodze Panienka - Skoraczew. Potrzebna jest dotacja

Droga Panienka - granica powiatu - Skoraczew należy do samorządu powiatu jarocińskiego.

Wiesław Ratajczak, który odpowiada za drogownictwo w Starostwie Powiatowym w Jarocinie, wyjaśnia, że „ze względu na niezadawalający stan techniczny drogi, w tym roku opracowany został projekt przebudowy i złożony wniosek o dofinansowanie zadania ze środków zewnętrznych”.

- W przypadku uzyskania dotacji, przebudowa drogi jest planowana w przyszłym roku. Natomiast w ramach bieżących prac w tym roku przycięte zostaną krzewy wrastające w skrajnię jezdni i uzupełnione ubytki w nawierzchni - zapowiada urzędnik.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy