Reklama

Przyłączają się do kanalizacji z oporami

Opublikowano:
Autor:

Przyłączają się do kanalizacji z oporami  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Zaledwie 50% zdeklarowanych mieszkańców przyłączyło się do tej pory do kanalizacji w Bieździadowie i Stęgoszy.

Gmina Żerków pobudowała kanalizację w Stęgoszy i Bieździadowie. Wydała na ten cel prawie 4 miln zł. Inwestycja została zakończona na początku roku.

Od tego czasu do sieci w Bieździadowie przyłączyło się zaledwie 40 zdeklarowanych mieszkańców. Podobnie sytuacja wygląda w Stęgoszy.

- Jest to jakieś pięćdziesiąt procent właścicieli posesji, którzy zadeklarowali chęć przystąpienia - wyjaśnia Zenon Maciudziński z Urzędu Miasta i Gminy w Żerkowie. - Na razie czekamy. Poszło już jedno ogłoszenie. Wstrzymujemy się z ponaglaniem i nakazami administracyjnymi, bo to często działa całkiem odwrotnie na ludzi - uważa urzędnik.

Mieszkańcy dziwią się zniecierpliwieniu gminy. - Czy to jest jakiś problem? Pali się, czy co? Tacy są głodni tych pieniędzy, że im się tak spieszy? - pyta jeden z nich. - Dopiero co się zrobiła pogoda i można coś zrobić. A wiadomo, że i tak praca w polu była ważniejsza. Trzeba było to zrobić i teraz można pomyśleć o czymś innym. Ludzie się przyłączą, spokojnie - zapewnia mieszkaniec Bieździadowa.

Ilu mieszkańców zadeklarowało przyłączenie do kanalizacji, ile wpływa do budżetu gminy z opłat za korzystanie z sieci, a ile mieszkańcy zalegają w tych opłatach - czytaj w „Gazecie Jarocińskiej”.

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE