Reklama

Szczerbań: Burmistrz chce nas wycyckać

Opublikowano:
Autor:

Szczerbań: Burmistrz chce nas wycyckać - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Powiat pilnie potrzebuje pieniędzy, które gmina Jarocin obiecała dać na budowę wiaduktów. [WIDEO] Na wczorajszej sesji radni powiatowi mieli w formie uchwały ponaglić burmistrza Jarocina Stanisława Martuzalskiego do przekazania prawie 1 mln 700 tys. zł.

Jarocin zobowiązał się wpłacić te pieniądze do powiatowej kasy do końca 2012 r. I właśnie niedotrzymanie tego terminy zarzuca burmistrzowi starosta Mikołaj Szymczak. Burmistrz Martuzalski odpiera argument i twierdzi, że w uchwale rady miejskiej jest wyraźnie napisane, że powiat dostanie pieniądze po zakończeniu inwestycji. A, jak wszystkim wiadomo, wiadukty nadal się budują.

Część powiatowych radnych - zwłaszcza z dawnej opozycji - była zdania, że z burmistrzem Martuzalskim należy rozmawiać, a nie eskalować napięcie. Ich argumenty okazały się na tyle przekonywujące, że uchwała została wycofana z programu obrad. Zdecydowany sprzeciw wobec takiego obrotu sprawy wyraził wiceprzewodniczący rady Jan Szczerbań. Jego zdaniem z burmistrzem Martuzalskim należy postępować stanowczo.
(ann)

Fot. A. Konieczna    

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE