Reklama

Szukają wykonawcy remontu linii PKP z Jarocina do Koźmina

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiło przetarg na naprawę odcinka linii 281. Zgłosiło się sporo chętnych.

Reklama

Na początku października PKP ogłosiło przetarg na remont fragmentu linii między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem. Chodzi dokładnie o linię 281 Oleśnica – Chojnice na odcinku Koźmin Wlkp. – Jarocin w torze nr 1, na odcinku od 78,352 km do 92,175 km (linia jest jednotorowa).

Tory między Jarocinem a Koźminem – jak wyglądają teraz?

Odcinek w chwili obecnej nie jest w najlepszym stanie: podsypka tłuczniowa uległa degradacji, część podkładów kolejowych jest dość zużyta. Ogranicza to prędkość z jaką na tym odcinku mągą się poruszać pociągi do 40 km/h. Po przebudowie pociągi będą mogły poruszać się z prędkością nawet do 120 km/h.

Linia 281 – prace i przetarg

Prace zaplanowano na przyszły rok. Oprócz wymiany nawierzchni kolejowej obejmują także urządzenia sterowania i zasilania trakcyjnego, urządzenia i układy elektroenergetyczne, obiekty inżynieryjne na wskazanym odcinku linii i przejazdy kolejowo-drogowe.
Zgłaszający się do przetargu muszą udowodnić, że brali już udział w pracach dotyczących infrastruktury kolejowej lub przejazdów kolejowo-drogowych. Jedynym kryterium w przetargu jest cena. 

Oferty w przetargu na remont fragmentu linii 281

Zgłosiło się sporo zainteresowanych wykonawców wpłynęło aż 17 ofert. Najniższą kwotę za projekt i wykonanie prac zaproponował Porr (55,8 mln złotych netto), następnie, pod względem ceny, plasuje się konsorcjum EL-IN i Future Adventure Construction ze Skierniewic, które chce 57,2 mln złotych. Najdroższą oferta z kolei wynosi 97 milionów złotych.

16 listopada PKP PLK poinformowały, że na wykonanie prac remontowych chce przeznaczyć 67,7 mln złotych netto. Teraz odbędzie się ocena ofert, następnie zostanie wybrany najlepszy wykonawca, a na koniec PKP PLK podpisze z nim umowę.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy