Reklama

Te pociągi nie będą zatrzymywać się w Jarocinie. PKP tłumaczy dlaczego

Opublikowano:
Autor:

Te pociągi nie będą zatrzymywać się w Jarocinie. PKP tłumaczy dlaczego  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Jarocin. Dlaczego pociągi TLK Rozewie i Inter City nie będą już zatrzymywały się w Jarocinie?

 

 

Do redakcji napisał jeszcze w październiku nasz Czytelnik, prosząc o interwencję dotyczącą nowego rozkładu jazdy PKP, który będzie obowiązywał od 9 grudnia.

 

- Od tego czasu przejeżdżające pociągi TLK "Rozewie" relacji Bielsko Biała - Gdynia Główna oraz IC "Przemyślanin" relacji Przemyśl Główny - Szczecin Główny oraz w relacjach powrotnych, nie będą mieć postojów w Jarocinie (przejadą bez zatrzymania) - napisał. Do 08 grudnia pociągi te mają postój w Jarocinie. Pociąg IC "Przemyślanin" będzie miał postój w Pleszewie po petycji mieszkańców, a w Jarocinie - już nie. - PKP IC tłumaczy brak postojów kradzieżami, ale pociągi te są dotowane z naszych podatków i niech kradzieże załatwiają wewnątrz firmy oraz pustymi danymi z Excela zza biurka o frekwencji. Jeśli możliwy jest postój pociągu w Pleszewie, gdzie w nocy do centrum bez samochodu jest ciężko się dostać, to warto postarać się o zatrzymanie tych pociągów w Jarocinie, tym bardziej, że korzystają z nich mieszkańcy Jarocina oraz spora grupa Ukraińców przyjeżdżających od strony Przemyśla pociągiem "IC Przemyślanin". Są to pociągi nocne, które ułatwiają dogodne dotarcie na rano do takich miejscowości jak Katowice, Kraków, Szczecin czy Trójmiasto - zauważył Czytelnik.

 

ZOBACZ TEŻ - parowóz z pociągiem Turkol na stacji w Jarocinie - WIDEO TUTAJ

Od razu zwróciliśmy się do PKP z zapytaniem, dlaczego wprowadzono opisane wyżej zmiany. Poinformowano nas, by w tej sprawie kontaktować się w listopadzie i dopiero teraz uzyskaliśmy wyjaśnienia.

 

- W przypadku postojów w Jarocinie pociągów TLK Rozewie i IC Przemyślanin zasadniczą przesłanką była zbyt niska frekwencja pasażerów. Natomiast wprowadzony postój w Pleszewie ma charakter pilotażowy - poinformowała nas Agnieszka Serbeńska Rzecznik Prasowy PKP Intercity S.A.

 

Zapytaliśmy jeszcze, czy jednak jest możliwe, by pociągi na opisanej relacji zatrzymywały się również w Jarocinie i jakie warunki musiałyby zostać spełnione (podpisana petycja, przez ilu pasażerów).

 

- Uruchomienie postojów jest uwarunkowane szeregiem czynników. PKP Intercity analizuje możliwości danych postojów, biorąc pod uwagę m.in. potencjał miejscowości pod względem liczby mieszkańców oraz lokalną komunikację transportową pozwalającą dowieźć mieszkańców okolic na daną stację - napisała Agnieszka Serbeńska.

 

Mieszkańcy oczekują w tej sprawie między innymi reakcji samorządu. Czy będzie? Dowiemy się wkrótce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE