Reklama

PKP Polskie Linie Kolejowe ogłosiło przetarg na projekt i budowę fragmentu linii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości PKP PLK 4 października ogłosiło przetarg na wykonanie projektu oraz prac budowlanych na fragmencie linii 281 między Koźminem Wielkopolskim a Jarocinem.

Reklama

Remont odcinka linii 281 między Jarocinem a Koźminem

Chodzi dokładnie o linię 281 Oleśnica – Chojnice na odcinku Koźmin Wlkp. – Jarocin w torze nr 1, na odcinku od 78,352 km do 92,175 km (linia jest jednotorowa). Roboty mają być wykonane w ramach projektu „Prace na liniach kolejowych nr 281, 766 na odcinku Oleśnica – Łukanów – Krotoszyn – Jarocin – Września – Gniezno”.

Tory między Jarocinem a Koźminem – jak wyglądają teraz?

Odcinek ten w chwili obecnej nie jest w najlepszym stanie: podsypka tłuczniowa uległa degradacji, część podkładów kolejowych jest dość zużyta. Ogranicza to prędkość, z jaką mogą, na tym odcinku, poruszać się pociągi do 40 km/h. Po przebudowie pociągi będą mogły tam jeździć nawet 120 km/h.

Linia 281 – prace i przetarg

Prace zaplanowano na przyszły rok. Oprócz wymiany nawierzchni kolejowej obejmują także urządzenia sterowania i zasilania trakcyjnego, urządzenia i układy elektroenergetyczne, obiekty inżynieryjne na wskazanym odcinku linii i przejazdy kolejowo-drogowe.
Zgłaszający się do przetargu muszą udowodnić, że brali już udział w pracach dotyczących infrastruktury kolejowej lub przejazdów kolejowo-drogowych. Jedynym kryterium w przetargu jest cena. Oferty można zgłaszać do 8 listopada.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy