Reklama

Najmłodsze drużyny OSP Golina dostały meleksa [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jest wyposażony w profesjonalne sygnały dźwiękowe, niebieskie światła, zbiornik na wodę i niezbędny sprzęt do ratowania życia i mienia ludzkiego. Tak wygląda strażacki meleks, który urzekł Dziecięcą i Młodzieżową Drużynę OSP Golina.

Reklama

Kolejna ważna chwila dla OSP Golina. Niedawno ochotnicy z Goliny  wygrali konkurs organizowany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa „Akcja Reanimacja i Moc Ratowania". Druhowie nakręcili film z udziałem dziecięcej drużyny pożarniczej. Na konkurs wpłynęło ponad 40 prac z całej Polski. Film z naszego powiatu był najlepszy.Teraz w Golinie odbyło się ślubowanie i wprowadzenie wozu strażackiego Dziecięcej i Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej „jołkipołki”. Pomysł zrodził się już jakiś czas temu, a jego wykonanie zajęło cały rok kalendarzowy.

 Najmłodsze drużyny OSP Golina dostały meleksa. Ma zbiornik na 80 litrów wody

- Straż pożarna to przede wszystkim ludzie i ich zamiłowania. Nieodłącznym elementem naszej działalności jest ratowanie ludzi i mienia.  Do udziału w akcji ratowniczej konieczny jest sprzęt, w tym wozy bojowe -  mówi Michał Wojtczak, naczelnik OSP Golina.

Widząc zaangażowanie małych ochotników strażacy postanowili im zafundować miniaturę wozu bojowego. Zakupili  meleksa i zabrali się do jego modernizacji.

- Trochę to wszystko trwało. Dużo czasu poświęciliśmy, ale myślę, że efekt jest fajny i dzieci są zadowolone - opowiada naczelnik.

Auto, jak przystało na wóz bojowy, ma zbiornik na 80 litrów wody i pompę.


- Jest zamontowana pompa i ten wóz jest w stanie podawać jeden prąd wody przez około 2 minuty - dodaje Michał Wojtczak.

 Najmłodsze drużyny OSP Golina dostały meleksa. Ile kosztował?

Dodatkowo auto jest wyposażone w  pompę spalinową, gaśnice proszkowe, miniaturowe pilarki spalinowe, szlifierki kątowe, siewnik, który jest wykorzystywany do posypywania sorbentem plam ropopochodnych, węże, prądownice, deskę ortopedyczna, torbę medyczną. Posiada także sygnały alarmowe  i niebieskie oświetlenie. Zakup meleksa i wyposażenia kosztował około 30 tys. zł. OSP Golina jest kolejną jednostką, która ma miniaturowy wóz strażacki. Małego mercedesa otrzymała również dziecięca drużyna OSP Cielcza.

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy