Reklama

Dofinansowanie do komputera do nauki zdalnej. Dla kogo?

Opublikowano:
Autor:

Dofinansowanie do komputera do nauki zdalnej. Dla kogo? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości

Dofinansowanie do komputera do nauki zdalnej. Rodzice lub opiekunowie dziecka mogą złożyć wniosek o dofinansowanie do zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem. Trzeba jednak spełnić pewne warunki.

 

Sytuacja epidemiologiczna panująca w kraju wymusiła wprowadzenie wielu ograniczeń. Jednym z nich jest zamknięcie szkół i przejście na naukę zdalną za pośrednictwem łączy internetowych. Do tego jednak potrzebny jest odpowiedni sprzęt.

 

Aby łatwiej było go zakupić, można wnioskować o dofinansowanie. Pomoc skierowana jest jednak tylko do rodzin rolników.

 

Wnioski o przyznanie pomocy finansowej na zakup komputera stacjonarnego lub przenośnego (laptopa) wraz z niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką można składać do 30 grudnia.

 

Wysokość wsparcia wynosi 1.500 zł na rodzinę. Można je otrzymać jedynie na sprzęt zakupiony w terminie od 10 grudnia 2020 roku do 31 marca 2021 roku.

 

Dofinansowanie do komputera do nauki zdalnej. Do wniosku o przyznanie pomocy należy dołączyć:

- kopie decyzji ustalających wymiar podatku rolnego na rok 2019 r.,

- kopie zeznań podatkowych za 2019 roku,

- kopię faktury potwierdzającej dokonanie zakupu komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem wraz niezbędnym oprogramowaniem oraz myszą, klawiaturą i ładowarką,

- w przypadku dokonania tego zakupu przed dniem złożenia wniosku, ale nie wcześniej niż od dnia 10.12.2020 roku.

 

Pomoc będzie przysługiwała rodzinie:

- w skład której wchodzi co najmniej dwoje dzieci w wieku do 18 lat, uczących się w szkole podstawowej lub ponadpodstawowej w roku szkolnym 2020/2021;

- w której co najmniej jedno z rodziców/opiekunów prowadzi gospodarstwo rolne w rozumieniu przepisów o podatku rolnym,

- w której co najmniej jednemu z rodziców/opiekunów został nadany numer identyfikacyjny w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności,

- w której łączny dochód uzyskany przez rodziców/opiekunów w 2019 r., podzielony na rodziców/opiekunów i dzieci w wieku do 18 lat nie przekracza w przeliczeniu na osobę 1.200 zł miesięcznie,

- która nie otrzymała w ostatnich trzech latach poprzedzających dzień złożenia przedmiotowego wniosku, komputera stacjonarnego lub przenośnego będącego laptopem zakupionego ze środków publicznych lub środków organizacji pozarządowych lub zwrotu kosztów albo dofinansowania zakupu tych rzeczy.

 

Dofinansowanie do komputera do nauki zdalnej. Pozostałe warunku ubiegania się o dofinansowanie

Wsparcie będzie przyznawane jednemu z rodziców lub opiekunów na jego wniosek o przyznanie pomocy złożony do biura powiatowego Agencji właściwego ze względu na miejsce zamieszkania rodzica lub opiekuna.

 

Rodzic lub opiekun musi dostarczyć fakturę potwierdzającą dokonanie zakup takiego sprzętu do 15 kwietnia 2021 r., do biura powiatowego agencji, którego kierownik wydał decyzję o przyznaniu pomocy.

 

 

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE