Reklama

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie. Zakończono prace modernizacyjne budynku Zobacz, kto odwiedził placówkę [ZDJĘCIA]

Opublikowano:
Autor:

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie. Zakończono prace modernizacyjne budynku Zobacz, kto odwiedził placówkę [ZDJĘCIA] - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie. Zakończono prace modernizacyjne budynku Zobacz, kto odwiedził placówkę. Wczoraj odbyła się wizytacja nowo powstałej placówki. Wyposażenie ŚDS-u w sprzęt rehabilitacyjny jest imponujące!

 

 

W Dobieszczyźnie powstał nowy Środowiskowy Dom Samopomocy. To placówka dziennego pobytu dla osób niepełnosprawnych intelektualnie, chorych psychicznie oraz ze spektrum autyzmu. Mieści się w budynku po byłym domu dziecka należącym do diecezji kaliskiej. To ona przekazała w bezpłatne użytkowanie tę część budynku, w której będzie się mieścił ŚDS.

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie. Zakończono prace modernizacyjne budynku Zobacz, kto odwiedził placówkę?

 

 

Żerkowski urząd pozyskał, więc z Wojewódzkiego Urzędu Wielkopolskiego dotację w wysokości 595 tys. zł. Uzyskane dofinansowanie przeznaczone zostało na modernizację części budynku po byłym domu dziecka i przystosowaniu go dla potrzeb podopiecznych. Zamontowana została również specjalna platforma umożliwiająca dotarcie na wszystkie kondygnacje budynku.

 

 

Burmistrz Żerkowa, Michał Surma zadecydował, że ŚDS w Dobieszczyźnie poprowadzi zewnętrzna organizacja, która będzie otrzymywała każdego roku dotację. Ogłoszony został, więc konkurs na wyłonienie organu. Wygrał go Caritas Diecezji Kaliskiej. To on będzie odpowiedzialny za organizację placówki.

 

 

Środowiskowy Dom Samopomocy w Dobieszczyźnie. Zakończono prace modernizacyjne budynku Zobacz, kto, odwiedził placówkę?

 

 

Zakończyły się prace modernizacyjne w budynku Środowiskowego Domu Samopomocy w Dobieszczyźnie. Poprowadzi go Caritas Diecezji Kaliskiej. Wczoraj placówkę wizytowała starosta powiatu Lidia Czechak. Towarzyszył jej członek zarządu powiatu Mariusz Stolecki oraz radny powiatu Jacek Jędraszczyk.

 

 

Nowo powstały ŚDS został odpowiednio przystosowany do potrzeb podopiecznych. Uwagę przykuwa jednak nowoczesne wyposażenie placówki w sprzęt rehabilitacyjny.  Podopieczni będą mogli korzystać nawet z sali doświdczania świata, króa służy do stymulacji układu nerowego. Opiekę w ŚDS-ie otrzymają przede wszystkim mieszkańcy gminy Żerków, a w drugiej kolejności osoby spoza gminy. Trwa nabór chętnych.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE