reklama
reklama

Poradnia ginekologiczna powstanie w Jaraczewie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poradnia ginekologiczna powstanie w Jaraczewie - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
3
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
Wiadomości Za kilka dni rozpocznie działalność poradnia ginekologiczna w Jaraczewie. Pacjentki na wizyty będą przyjmowane w ramach umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia.
reklama

Kilka miesięcy temu burmistrz Jaraczewa Dariusz Strugała i prezes szpitala Henryk Szymczak zapowiedzieli utworzenie poradni ginekologicznej w Jaraczewie. 

Poradnia ginekologiczna powstanie w Jaraczewie

Wszystko wskazuje na to, że za kilka dni kobiety będą mogły z niej korzystać.  

- Poradnia dla kobiet w Jaraczewie będzie działała w ramach poradni ginekologicznej przy szpitalu powiatowym w Jarocinie. Otwieramy drugi punkt przyjęć dla pacjentek z terenu gminy Jaraczewo i nie tylko - mówi dr n. med. Włodzimierz Budzyński, dyrektor medyczny jarocińskiego szpitala.  

Gmina przygotowała pomieszczenia na potrzeby poradni ginegologicznej

Poradnia będzie się mieściła w jaraczewskiej przychodni. Gmina Jaraczewo przygotowała, wyremontowała i umeblowała pomieszczenia dla poradni ginekologicznej, a szpital je wyposażył w niezbędny sprzęt.

Dlaczego samorząd zaangażował się w uruchomienie poradni?

 - Znam problemy kobiet. Wiem, że poradnie szpitalne mają duże obłożenie. Tradycją naszej gminy było to, że były poradnie dla kobiet w Jaraczewie i Rusku. Zależy nam, aby nasze mieszkanki miały jak najlepszy dostęp do świadczeń medycznych. Wszyscy doskonale wiemy, jakie znaczenie mają profilaktyczne badania – mówi Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa. - Gmina daje pomieszczenia, a szpital dalej się rozwija. Kierownictwu szpitala to odpowiada, bo ze swoją ofertą świadczeń medycznych wychodzi również do mieszkanek powiatu gostyńskiego i krotoszyńskiego, które ze względu na bliskie sąsiedztwo będą zapewne zainteresowane wizytami w poradni w Jaraczewie. Myślę, że korzyści będą obopólne, ale przede wszystkim mają skorzystać mieszkanki naszej gminy – dodaje burmistrz Jaraczewa.                              

We wrześniu w jaraczewskiej poradni zostaną przyjęte pierwsze pacjentki

Dyrektor Budzyński zapowiada, że poradnia jest już w pełni wyposażona. Szpital ma już wszystkie pozwolenia, która są wymagane, aby ją uruchomić. Najprawdopodobniej pacjentki z poradni będą już mogły skorzystać w pierwszym tygodniu września. Obecnie władze szpitala nie podają jeszcze, ile dni w tygodniu poradnia będzie czynna.

- Przede wszystkim nie wiemy, jakie będzie zapotrzebowanie na usługi ginekologiczne na tym terenie – mówi dyrektor medyczny jarocińskiego szpitala. Pacjentki na wizyty w Jaraczewie będą się rejestrowały przez poradnię w szpitalu.

     
W poradni będą przyjmowali lekarze pracujący w szpitalu w Jarocinie.
  
Obie strony przyznają, że uruchomienie poradni dość długo trwało, ale wynikało to z przepisów prawa. Okazało się, że szpital nie mógł uruchomić poradni w Jaraczewie w ramach już istniejącej w jarocińskim szpitalu. Zgodnie z umową podpisaną z Narodowym Funduszem Zdrowia może ona świadczyć usługi medyczne, tylko w gminie Jarocin. Dlatego szpital musiał czekać, aż NFZ ogłosi konkurs na świadczenie usług ginekologicznych w gminie Jaraczewo. Po jego rozpisaniu przez NFZ jarocińska lecznica przystąpiła do konkursu, przeszła kontrolę przygotowanych pomieszczeń i wygrała postępowanie na świadczenie usług ginekologicznej. 

Prezes szpitala chwali współpracę z gminą Jaraczewo

  Dlaczego szpital ze swoim usługami wychodzi poza Jarocin?  

  
- Strategia działania szpitala jest taka, że chcemy skrócić, jakby drogę pacjenta do naszych jednostek organizacyjnych. Naprzeciw naszym oczekiwaniom wyszedł pan burmistrz, który zaproponował utworzenie poradni. Chcę podkreślić, że współpraca gminy Jaraczewo z szpitalem układa się wzorcowo. Zawsze, jak występujemy z wnioskiem o zakup sprzętu dla szpitala, to pan burmistrz robi wszystko, aby szpital uzyskał te pieniądze. W związku z tą współpracą wychodzą różnego rodzaju inicjatywy i pomysły, które próbujemy realizować - mówi Henryk Szymczak, prezes szpitala.  

Czy otwarcie poradni ginekologicznej w Jaraczewie jest dobrym pomysłem? Czy takich pradni powinno być więcej w powiecie jarocińskim? Piszcie w komentarzach.      

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się    

 

 

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama