reklama

Powódź w Polsce 2024. W powiecie jarocińskim ruszyły zbiórki dla powodzian [AKTUALIZACJE]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Powódź w Polsce 2024. W powiecie jarocińskim ruszyły zbiórki dla powodzian [AKTUALIZACJE] - Zdjęcie główne
Zobacz
galerię
9
zdjęć

reklama
Udostępnij na:
Facebook
WiadomościOd kilku dni w naszym kraju trwa walka z „wielką wodą”. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin setki osób zostało ewakuowanych, a dziesiątki z nich straciły dobytek całego życia. W akcje pomocy dla powodzian włączyli się również mieszkańcy powiatu jarocińskiego, samorząd i rożne instytucje. JAK i GDZIE można pomóc?
Reklama lokalna
reklama

„SOS Powódź: Południe Polski potrzebuje pomocy" - to strona serwisu Pomagam.pl, na której założono już kilka oficjalnych i zweryfikowanych zbiórek dla poszkodowanych w wyniku powodzi. W ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin setki osób zostało ewakuowanych, a dziesiątki z nich straciły dobytek całego życia.

Polska Powódź 2024. W powiecie jarocińskim ruszyły zbiórki dla powodzian


Mieszkańcy powiatu jarocińskiego również solidaryzują się z tymi z terenów zalanych wodą. Wiemy, że sytuacja na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie już jest katastrofalna.Władze powiatu jarocińskiego dzisiaj zorganizowały spotkanie z organizacjami pozarządowymi, kołami gospodyń wiejskich oraz osobami dobrej woli.

 
„𝗖𝗲𝗹𝗲𝗺 𝘀𝗽𝗼𝘁𝗸𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗼𝗺ó𝘄𝗶𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗶 𝘇𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼𝗺𝗼𝗰𝘆 𝗱𝗹𝗮 𝗼𝘀ó𝗯 𝗱𝗼𝘁𝗸𝗻𝗶ę𝘁𝘆𝗰𝗵 𝗼𝘀𝘁𝗮𝘁𝗻𝗶𝗺𝗶 𝗽𝗼𝘄𝗼𝗱𝘇𝗶𝗮𝗺𝗶. 𝗭𝗮𝗿𝘇ą𝗱 𝗣𝗼𝘄𝗶𝗮𝘁𝘂 𝗽𝗿𝗮𝗴𝗻𝗶𝗲 𝘀𝗸𝗼𝗼𝗿𝗱𝘆𝗻𝗼𝘄𝗮ć 𝗱𝘇𝗶𝗮ł𝗮𝗻𝗶𝗮 𝗿óż𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗶𝗻𝗱𝘆𝘄𝗶𝗱𝘂𝗮𝗹𝗻𝘆𝗰𝗵 𝘄𝗼𝗹𝗼𝗻𝘁𝗮𝗿𝗶𝘂𝘀𝘇𝘆, 𝗮𝗯𝘆 𝘀𝗸𝘂𝘁𝗲𝗰𝘇𝗻𝗶𝗲 𝗶 𝘀𝘇𝘆𝗯𝗸𝗼 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗮𝗿𝗰𝘇𝘆ć 𝗻𝗶𝗲𝘇𝗯ę𝗱𝗻ą 𝗽𝗼𝗺𝗼𝗰 𝗽𝗼𝘀𝘇𝗸𝗼𝗱owa𝗻𝘆m” – napisano w mediach społecznościowych powiatu. Spotkanie odbędzie się o godzinie 15.00 𝘄 𝘀𝗮𝗹𝗶 𝘀𝗲𝘀𝘆𝗷𝗻𝗲𝗷 𝗦𝘁𝗮𝗿𝗼𝘀𝘁𝘄𝗮 𝗣𝗼𝘄𝗶𝗮𝘁𝗼𝘄𝗲𝗴𝗼 𝘄 𝗝𝗮𝗿𝗼𝗰𝗶𝗻𝗶𝗲.

Kto organizuje pomoc dla powodzian?


Gmina Jaraczewo 


Tradycyjnie akcje włączą się gmina Jaraczewo. Burmistrz Bartosz Banaszak poinformował, że środki higieniczne, wodę, artykuły chemiczne, koce i żywność z długim terminem ważności można dostarczać od dzisiaj od godziny 9.00 (16 września 2024) można dostarczać do remizy OSP Jaraczewo.

Centralny Punkt Zbiórki pomocy dla powodzian w gminie Jaraczewo będzie czynny w remizie OSP Jaraczewo do piątku września w godzinach 9.00-20.00, tel. 669-428-692 

Zbiórkę prowadzi również OSP Panienka. Produkty można przynosić do remizy od poniedziałku do środy (16-18 września) w godz. 18.00-20.00 Jednostka prosi o przekazywanie wszystkiego, co przyda się potrzebującym, m.in.:

  • żywność (sucha i długoterminowa) 
  • woda butelkowana 
  • środki higieniczne i chemia 
  • odzież (ciepłe ubrania dla dorosłych i dzieci, obuwie)
  • koce 
Sołectwo Łowęcicie

Sołtys Łowęcic poinformował, że mieszkańcy artykuły dla powodzian mogą dostarczyć w dniach 18-19.09.2024 r. w godzinach 18-20 w sali wiejskiej w Wojciechowie. 

Gmina Jarocin

Gmina Jarocin zapowiedziała, że pomoc skieruje do gminy Mysłakowice koło Jeleniej Góry. Samorząd w mediach społecznościowych podał, że na bieżąco będzie przekazywał informacje dla osób, które chcą pomóc.    

Spółka Jarocin Sport

Pomoc organizuje spółka Jarocin Sport. Osoby, firmy zainteresowane pomocą proszone są o kontakt pod nr telefonu 572-282-182. Spółka prosi o dostarczanie na lodowisko wszelkiego rodzaju artykułów higienicznych, chemicznych, artykułów dziecięcych (pampersy, chusteczki) małego AGD, napojów i jedzenia z długim terminem ważności. Miejsce zbiórki: ul. Sportowa 6, w godzinach 7.00 - 20.00. Transport na tereny objęte powodzią miałby zostać organizowany w środę lub czwartek.

Sołectwo Bachorzew 

W obliczu tragicznych wydarzeń, które dotknęły wiele rodzin w wyniku powodzi, sołectwo Bachorzew organizuje zbiórkę na rzecz pomocy dla poszkodowanych. Każdy z nas może wesprzeć te osoby, które straciły swój dobytek i potrzebują naszej pomocy. Dary można przynosić do sali wiejskiej w Bachorzewie w piątek (2 września) w godzinach 19.00-20.00 oraz w sobotę (21 września) w godz. 16.00 - 22.00. 

Co zbierają podczas akcji w Bachorzewie?

  • środki czystości (mydło, szampony, płyny do dezynfekcji, chemia),
  • artykuły higieniczne (pieluchy, podpaski, szczotecki do zębów, pasta, papier toaletowy),
  • artykuły dziecięce (chusteczki, pieluszki, odzież),
  • żywność długoterminową (konserwy, kasze, ryż, makaron),
  • wodę butelkowaną,
  • odzież w dobrym stanie,
  • obuwie,
  • koce,
  • pościel,
  • Sprzęty AGD i RTV.
"Wszystkim darczyńcom z góry dziękujemy za okazane wsparcie! Razem możemy zdziałać wiele! - apelują organizatorzy.

Sołectwo Cielcza

Sołectwo Cielcza wspólnie z KGW Cielczanki OSP KSRG Cielcza LZS Cielcza Klub Społeczny "Nasz Fyrtel" - Cielcza 7 WDH i 7 GZ "Powstańcy" im. Jędrusia Szwajkerta Hufiec Jarocin w obliczu powodzi, która dotknęła mieszkańców wielu powiatów województwa dolnośląskiego, śląskiego i opolskiego, organizuje zbiórkę niezbędnych artykułów, by pomóc poszkodowanym. Dary można przynosić we wtorek, środę, czwartek i piątek (17-20 września) w godz. 17.00-20.00 do punktu, który mieści się przy ul. Sienkiewicza 36 c

Co jest potrzebne?

  • Żywność długoterminową (konserwy, suchy prowiant – makarony, ryż, mleko UHT, kawy, herbaty- w tym dla dzieci – mleko modyfikowane, kaszki)
  • Środki higieny osobistej (szampony, płyny, żele, pasty do zębów, szczoteczki do zębów itp. w tym środki dla dzieci tj. pampersy)
  • Środki chemiczne oraz sprzęty do sprzątania (wiadra, miotły, mopy, ścierki, płyny itp.)
  • Pościele, śpiwory, koce, ręczniki (nowe)
  • Woda butelkowana (niegazowana)
Sołectwo Roszków 

Sołectwo Roszków oraz KGW Roszków "Niezłe ziółka" organizują zbiórkę darów dla osób poszkodowanych przez powódź. Każdy, kto chciałby wesprzeć powodzian, może przekazać niezbędne artykuły, takie jak żywność, środki czystości czy koce. Akcja potrwa do niedzieli (22 września). Dary można przynosić na salę wiejską w Roszkowie w godz. 17.00-19.00. W wyjątkowych sytuacjach możliwy jest kontakt pod nr. tel. 782/985-693.  

"Wspólnie możemy pomóc tym, którzy stracili swoje domy i potrzebują naszej solidarności! Liczy się każda pomoc! Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie!" - napisali organizatorzy akcji. 

OSP Wilkowyja
  
Dzisiaj i jutro (16 i 17 września) zbiórkę organizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Wilkowyi. Dary można przynosić do remizy OSP w Wilkowyi (godz. 15.00- 20.00) oraz szkoły w godzinach otwarcia placówki. Pomóc można również przy okazji zakupów w sklepie "Grosik", który zebrane dary przekaże później ochotnikom. 

OSP Łuszczanów

Dzisiaj (17 września) od godziny 17.00 do 19.00 dary można przynosić do remizy OSP Łuszczanów. Potrzebna jest woda butelkowana, żywność długoterminowa, środki higieniczne i czystości, wiadra, miotły, łopaty i rękawice. Wszystkie dary zostaną przekazane do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr.2 w Jarocinie przy ul. Franciszkańskiej, skąd później trafią do potrzebujących.

Stowarzyszenie "Skrzydlaci Bohaterowie" z OSP Tarce

W związku z narastającą i pogarszającą się sytuacją powodziową w woj. dolnośląskim Stowarzyszenie "Skrzydlaci Bohaterowie" wraz z OSP Tarce uruchomiło zbiórkę "Dary dla Powodzian"
Przyjmowane jest wszystko, co najpotrzebniejsze:
- ubrania dla dzieci i dorosłych 
- obuwie 
- sprzęty AGD RTV (m.in. lodówki)
- art. chemiczne oraz gospodarstwa domowego
- żywność długoterminową
- środki higieniczne 
- woda 

Punkt magazynowy mieścić się będzie w remizie OSP Tarce. Wszyscy, którzy chcą pomóc, mogą skontaktować się z organizatorami zbiórki telefonicznie:
Dominik - 730/913-488
Mariusz - 790/487-094
Krzysztof - 514/386-565     

"Skrzydlaci Bohaterowie" informują również o możliwości wpłaty pieniędzy na konto 20842700090042295820000001 (z dopiskiem "Dary dla Powodzian"). Za zebrane darowizny zostaną zakupione potrzebne produkty. Pomoc ma trafić do powiatu kłodzkiego oraz do miejscowości Głuchołazy.

Niepubliczne Przedszkole Geometryczny Świat

Do 20 września prowadzona jest zbiórka najpotrzebniejszych artykułów - ubrania, obuwie, żywność z długim terminem przydatności, koce, pościele, ręczniki, suchy prowiant. 

OSP Mieszków

Zbiórka artykułów w strażnicy Ochotniczej Straży Powiatowej w Mieszkowie. Dary można składać dzisiaj, jutro i w środę od godziny 17:00 do godziny 20:00.

OSP Witaszyce

Druhowie zbiórkę artykułów prowadzą w dniach 17-21 września w godzinach 17.00-19.00. Dary należy dostarczyć do remizy OSP.       

Parafie włączają się w akcję Caritasu

Pomoc organizuje także Caritas Diecezji Kaliskiej. Dary można przywozić do ośrodka w Dobieszczyźnie. W najbliższą niedzielę (22 września) wierni w parafiach diecezji kaliskiej mają się nie tylko modlić w intencji osób, które ucierpiały w starciu z żywiołem, ale po mszach ma zostać przeprowadzona zbiórka na ten cel. O wsparcie potrzebujących zaapelował ksiądz biskup Damian Bryl.  

Parafia Św. Marcina  

W akcje włączyła się parafia Św. Marcina w Jarocinie. Dary można przynosić do biura parafialnego:
▪poniedziałek - godz.: 10:00-12:00;
▪środa - godz.: 10:00-12:00 oraz 15:00-16:00;
▪ czwartek - godz.: 10:00-12:00;
▪ piątek - godz.: 10:00-12:00.
oraz w dniu otwarcia Kawiarenki Józefa - czwartek w godz.: 16:00-20:00.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej

Najmłodsza jarocińska parafia na Ługach włącza się także w akcję prowadzoną przez Caritas Diecezji Kaliskiej. Dary można przynosić przed lub po mszy wieczornej o godz. 18.00. Potrzebne są m.in. woda w butelkach, koce, konserwy, środki chemiczne, środki czystości, ręczniki, śpiwory, opatrunki, chusteczki i pampersy. 

Parafia św. Antoniego Padewskiego

Wszelkie dary dla powodzian można przynosić w godz. 8.00-19.15 do salki w dolnym kościele.  

Gmina Kotlin  

Wójt Kotlina Paweł Wyremblewski poinformował, aby pomoc była skuteczna i dobrze zorganizowana, to zdecydował, że zbiórka najpotrzebniejszych rzeczy odbędzie się przy współpracy ze starostwem powiatowym w Jarocinie. 

 Wójt Kotlina poinformował Paweł Wyremblewski, że głównym punktem zbiórki dla poszkodowanych przez powódź w gminie będzie remiza OSP Kotlin. Każde sołectwo może organizować lokalne zbiórki, a zebrane rzeczy będą następnie przewożone do Kotlina, skąd razem z darami z całego powiatu trafią bezpośrednio do potrzebujących. Dary do remizy OSP Kotlin można przynosić w tym tygodniu w godzinach od 17-19 lub do wyznaczonych punktach w sołectwach. W razie problemów z transportem rzeczy z lokalnych punktów do Kotlina należy się o kontaktować z Michałem Nawrockim, gminnym komendantem OSP.

OSP Wola Książęca

Mieszkańcy Woli Książęcej potrzebne artykuły chemiczne, higieniczne i itp. mogą dostarczać do remizy OSP w Woli Książęcej do piątku (20 września) w godz. 17.00-19.00.

Sołectwo Sławoszew

Mieszkańcy Sławoszewa dary mogą dostarczyć do sali wiejskiej w piątek (20 września) w godz. 16.00-18.00.                      

OSP Kurcew 

Druhowie z jednostki zbiórkę darów dla powodzian będzie prowadziła w remizie OSP Kurcew 17 września (wtorek) w godz. od 16.00 do 20.00.        

 

Z pomocą ruszyło wiele prywatnych osób


Arkadiusz Jankowski prowadził zbiórkę w Brzostowie 29 a. Z informacji zamieszczonych w mediach społecznościowych wynika, że uzbierał dwa busy darów i jedzie w okolice Kłodzka.


W pomoc zaangażował się Dariusz Adamski z Jarocina, Dary trafią do Szkoły Podstawowej nr 3 w Kłodzku. Potrzebne artykuły higieniczne, artykuły dziecięce (pampersy, chusteczki) małe AGD, napoje, jedzenie z długim terminem ważności można dostarczać do Jarocin Sport oraz do salonu łazienek JETA Al. Niepodległości 20A. (godz. 9.00 do 17.00). Szczegółowe informacje są udzielane pod numerem telefonu 572-282-182.   

Gmina Nowe Miasto nad Wartą

Koordynatorem pomocy jest Starostwo Powiatowe w Środzie Wlkp.  

- Czekamy na informację, jaki zakres pomocy jest potrzebny i wtedy wójt podejmie decyzję w sprawie działań w naszej gminie - mówi pracownica Urzędu Gminy Nowe Miasto nad Wartą.       

Pomoc dla powodzian można dostarczać od jutra (środa, 18 września) do piątku (20 września) do Urzędu Gminy w Nowym Mieście (ul. Poznańska 14) w godz. 7.00-15.00.  

OSP Nowe Miasto

Ochotnicza Straż Pożarna w Nowym Mieście na swoim profilu w mediach społecznościowych informuje, że dostało wiadomość o zapotrzebowaniu na następujące artykuły:

  • wodę w zgrzewkach lub 5 litrowych butelkach, kawę i herbatę,
  • konserwy  i gotowe potrawy (do natychmiastowego spożycia) - najlepiej w całych zgrzewkach,
  • żywność liofilizowaną - jedzenie turystyczne,
  • środki chemiczne i higieniczne np. środki czystości i dezynfekcyjne; mydła, płyny do mycia, proszki do prania, worki na śmieci,
  • latarki, powerbanki i baterie.
Wszytko będzie można dostarczać w godz. 17.00-19.00 do remizy OSP w Nowym mieście. W godz. 12.00-17.00 potrzebne artykuły można zostawiać w nowomiejskiej lodziarni "Słodka Chatka". 

"Pamiętajcie kochani, dobro powraca" - przypominają członkowie OSP Nowe Miasto. 
 

Gmina Żerków

Podobne stanowisko w sprawie pomocy dla poszkodowanych w powodzi przyjął burmistrz Żerkowa Michał Surma.  

- Pomoc w naszej gminie będziemy przygotowywać po uzgodnieniach ze Starostwem Powiatowym w Jarocinie - wyjaśnia sekretarz gminy Bartłomiej Nowicki. 

W Żerkowie punktem zbiórki wyznaczonym przez gmina Żerków jest Centrum Aktywności Lokalnej w Żerkowie, przy ul. Kolejowej 21. Dary można przynosić w godzinach 8.00-15.00. Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: (62) 740-20-20. Pomoc zostanie przekazana do miejscowości Głuchołazy oraz Kłodzko. 

W pierwszej kolejności potrzebne są:

  • woda,
  • żywność długoterminowa, w tym żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, kaszki),
  • środki higieniczne i opatrunkowe,
  • środki czystości,
  • koce, śpiwory, karimaty, materace,
  • powerbanki, baterie, latarki,
  • paliwo,
  • wiadra, miotły, łopaty, rękawice,
  • kuchenki elektryczne, farelki.
Sołectwo Chrzan

Od środy (18 września) do niedzieli (22 września) włącznie w Chrzanie prowadzona będzie zbiórka na rzecz poszkodowanych w wyniku powodzi. Żywność, środki czystości można przynosić do sali wiejskiej w godz. 11.00-13.00 oraz 15.00-21.00. 

"O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco. „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” (Papież Franciszek) - podkreślają organizatorzy akcji.  


[AKTUALIZACJA, godz. 19:40]

W Starostwie Powiatowym w Jarocinie odbyło się spotkanie władz powiatu z reprezentantami gmin, przedstawicielami OSP, organizacji, jednostek pomocniczych i indywidualnymi wolontariuszami. Po kontakcie ze sztabami pomocowymi w Głuchołazach i Kłodzku sporządzono listę darów, które przekaże powiat do poszkodowanych miejscowości. Znajdują się na niej: woda, żywnosć długoterminowa, żywność dla dzieci (mleko modyfikowane, kaszki), środki higieniczne i opatrunkowe, środki czystości, koce, śpiwory, kołdry, karimaty, materace, powerbanki, baterie, latarki, paliwo, wiadra, miotły, łopaty, rękawice, kuchenki elektryczne, farelki. Powiat w komunikacie opublikował także listę podmiotów, z którymi będzie współpracował. Są to:

  • OSP: Jaraczewo, Cerekwica Stara, Golina, Witaszyce, Hilarów, Kadziak, Radlin, Poatrzyca, Kotlin, Ludwinów, Dobieszczyzna
  • Sołectwa: Cielcza, Roszków, Wiatszyczki, Mieszków, Cząszczew, Siedlemin, Dobieszczyzna, Chrzan, Potarzyca
  • KGW: Kadziak, Radlin, Siedlemin, Dobieszczyzna, Żółków, Stęgosz
  • Agnieszka Szymczak, Parafia Cerekwica Stara (gm. Jaraczewo)
  • Biuro Poselskie Poseł na Sejm RP Lidii Czechak (gm. Jarocin)
  • Jednostka Wojskowa 3981 w Jarocinie (gm. Jarocin)
  • Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie (gm. Jarocin)
  • Hufiec ZHP Jarocin (gm. Jarocin)
  • Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 2 w Jarocinie (gm. Jarocin)
  • Folrec Krzysztof Reszelski (gm. Jarocin)
  • Stowarzyszenie Skrzydlaci Bohaterowie (gm. Jarocin)
  • Białe Tygrysy Jarocin (gm. Jarocin)
  • Centrum Aktywności Lokalnej (gm. Żerków)
  • Powiatowy Bank Spółdzielczy we Wrześni oddział w Żerkowie (gm. Żerków)
Jutro - 17 września, Starostwo Powiatowe w Jarocinie opublikuje dokładne informacje o punktach, dniach i godzinach zbiórki wyżej wymienionych podmiotów, gdzie będzie można zostawiać dary.

[AKTUALIZACJA, wtorek - 17 września, godz. 14:30]

Starostwo Powiatowe w Jarocinie podało kolejne szczegóły dotyczące zbiórki dartów na terenie powiatu jarocińskiego.

𝗢𝗱 𝗱𝘇𝗶𝘀𝗶𝗮𝗷 𝗿𝘂𝘀𝘇𝗮 𝘄𝗶ę𝗸𝘀𝘇𝗼ść 𝗽𝘂𝗻𝗸𝘁ó𝘄 𝗽𝗼𝗺𝗼𝗰𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝘇𝗻𝗮𝗷𝗱𝘂𝗷ą𝗰𝘆𝗰𝗵 𝘀𝗶ę 𝗻𝗮 𝘁𝗲𝗿𝗲𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼𝘄𝗶𝗮𝘁𝘂 𝗷𝗮𝗿𝗼𝗰𝗶ń𝘀𝗸𝗶𝗲𝗴𝗼, 𝗴𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗺𝗶𝗲𝘀𝘇𝗸𝗮ń𝗰𝘆 𝗺𝗼𝗴ą 𝗱𝗼𝘀𝘁𝗮𝗿𝗰𝘇𝘆ć 𝗱𝗮𝗿𝘆 𝗱𝗹𝗮 𝗽𝗼𝘄𝗼𝗱𝘇𝗶𝗮𝗻!

Opublikowana zbiorcza lista zawiera wszystkie niezbędne informacje, takie jak miejsca zbiórki oraz dni i godziny, w których będzie można dostarczać zebrane dary do poszczególnych punktów - zobacz PONIŻEJ.

Powiat Jarociński jest w stałym kontakcie z koordynatorami udzielania pomocy w miejscowościach 𝗚ł𝘂𝗰𝗵𝗼ł𝗮𝘇𝘆 oraz 𝗞ł𝗼𝗱𝘇𝗸𝗼. To tam zostaną przekazane dary zebrane podczas zbiórek przeprowadzonych na terenie powiatu jarocińskiego, które będzie koordynował samorząd powiatu.

𝗭 𝗶𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗮𝗰𝗷𝗶 𝗽𝗿𝘇𝗲𝗸𝗮𝘇𝗮𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗱𝘇𝗶𝘀𝗶𝗮𝗷 𝘄𝘆𝗻𝗶𝗸𝗮, ż𝗲 𝗼𝗽𝗿ó𝗰𝘇 𝗽𝗼𝗱𝘀𝘁𝗮𝘄𝗼𝘄𝘆𝗰𝗵 𝗮𝗿𝘁𝘆𝗸𝘂łó𝘄 𝗽𝗶𝗹𝗻𝗶𝗲 𝗽𝗼𝘁𝗿𝘇𝗲𝗯𝗻𝗲 𝘀ą 𝘄𝗶𝗮𝗱𝗿𝗮, 𝘄𝗼𝗿𝗸𝗶 𝗯𝘂𝗱𝗼𝘄𝗹𝗮𝗻𝗲, 𝘁𝗮𝗰𝘇𝗸𝗶, ł𝗼𝗽𝗮𝘁𝘆, 𝗺𝗶𝗼𝘁ł𝘆, 𝗴𝘂𝗺𝗼𝘄𝗰𝗲 𝗼𝗿𝗮𝘇 𝗿ę𝗸𝗮𝘄𝗶𝗰𝗲. Miejscowości dotknięte powodzią, u których minęło realne zagrożenie, przygotowują się teraz do uprzątnięcia zalanych terenów.

𝗨𝗪𝗔𝗚𝗔!
𝗭𝗯𝗶ó𝗿𝗸𝗮 𝘄 𝗽𝗼𝘀𝘇𝗰𝘇𝗲𝗴ó𝗹𝗻𝘆𝗰𝗵 𝗽𝘂𝗻𝗸𝘁𝗮𝗰𝗵 𝗽𝗿𝗼𝘄𝗮𝗱𝘇𝗼𝗻𝗮 𝗷𝗲𝘀𝘁 𝗱𝗼 𝗸𝗼ń𝗰𝗮 𝘁𝗲𝗴𝗼 𝘁𝘆𝗴𝗼𝗱𝗻𝗶𝗮. 𝗪 𝗻𝗮𝘀𝘁ę𝗽𝗻𝘆𝗺 𝘁𝘆𝗴𝗼𝗱𝗻𝗶𝘂 𝗼𝗿𝗴𝗮𝗻𝗶𝘇𝗼𝘄𝗮𝗻𝘆 𝗯ę𝗱𝘇𝗶𝗲 𝗽𝗿𝘇𝗲𝘄ó𝘇 𝗱𝗮𝗿ó𝘄, 𝗮 𝗼 𝘄𝘇𝗻𝗼𝘄𝗶𝗲𝗻𝗶𝘂 𝗮𝗸𝗰𝗷𝗶 𝗯ę𝗱𝘇𝗶𝗲𝗺𝘆 𝗶𝗻𝗳𝗼𝗿𝗺𝗼𝘄𝗮ć.
Prosimy o udostępnianie tej informacji, aby dotarła do jak największego grona odbiorców.

Artykuł jest na AKTUALIZOWANY

 

 

UWAGA - organizujesz pomoc, przygotowujesz dary, transport na tereny zalane - poinformuj nas  - przekażemy dalej tę informację - 500/191-014, redakcja@jarocinska.pl, lub przez nasze media społecznościowe. 

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

reklama
WRÓĆ DO ARTYKUŁU
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama