Reklama

Przeżyliście tę gigantyczną nawałnicę? [AKTUALIZACJE]

Opublikowano: pt, 11 sie 2017 23:40
Autor:

Przeżyliście tę gigantyczną nawałnicę? [AKTUALIZACJE] - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Dali znać

Takiego „armagedonu” u nas jeszcze nie było. Drzewa wyginały się we wszystkie strony. Chmury wyglądały, jakby zaraz ziemię miała dotknąć trąba powietrzna.

 

 

Straż pożarna ma już kilkadziesiąt zgłoszeń, a telefony cały czas się urywają. Ulice są pozalewane, piwnice też. Dostajemy informacje, że w Jaraczewie wiatr zerwał kilka dachów z budynków gospodarczych, a niektóre drogi w gminie Żerków są nieprzejezdne, bo leżą na nich drzewa i konary.

To wszystko są wiadomości od Was - naszych Czytelników.  Dziękujemy za zdjęcia i filmy, które nam przysyłacie. Prosimy o więcej. Jeśli w waszej okolicy ta gigantyczna nawałnica przyniosła jakieś szkody, informujcie nas. Będziemy na bieżąco aktualizować ten tekst nie tylko o doniesienia od Was, ale także o te z oficjalnych źródeł.

[AKTUALIZACJA 21:33]
Nie mamy doniesień o poszkodowanych osobach. To dobra wiadomość w zalewie tych dotyczących zniszczeń w poszczególnych miejscowościach.

21.40
Pewnie dostaliście już dużo info, ale chciałam dać znać, że od Miąskowa w stronę Jarocina droga jest kompletnie nieprzejezdna. Pełno powalonych drzew - pisze nasza Czytelniczka.

21.45
Na fanpage’u burmistrza Jarocina Adama Pawlickiego czytamy: „Na 22:00 zwołałem posiedzenie Sztabu Zarządzania Kryzysowego. Na moim FB będzie można śledzić posiedzenie na żywo”.

22.05
Informacja od kierowcy próbującego dostać się z Poznania do Jarocina: „Stoimy chyba w 20-kilometrowym korku. Podobno jakieś drzewa leżą na „jedenastce” i ruch został wstrzymany”.

22.19
Nasz reporter donosi, że w gminie Jaraczewo siła wiatru była tak duża, że przesunęła baloty z pól na drogi.

22.26
Burmistrz Adam Pawlicki na zebraniu sztabu kryzysowego: - Wiemy, że w samym Jaraczewie siedem domów jest bez dachu. Nie wiadomo, jak w innych miejscowościach. Jeśli możemy pomóc w zapewnieniu noclegu dla osób bez dachu nad głową, jesteśmy gotowi to zrobić.

- Jeśli chodzi o gminę Jarocin, wszystko działa sprawnie. Jesteśmy też gotowi pomóc naszym sąsiadom w powiecie. Jeżeli mieszkańcy widzą i wiedzą, jakie są potrzeby - proszę je zgłaszać. Jesteśmy przygotowani, by pomóc. Pamiętajmy jednak, że najpierw trzeba ratować ludzi i mienie, a w dalszej kolejności drobne podtopienia. W nich też pomożemy, ale prosimy o cierpliwość, kolejność ważności.

- Dziękujemy służbom, które dzisiejszej nocy ciężko pracują, ale prosimy też o wyrozumiałość tych, którzy będą musieli chwilę na pomoc poczekać - zakomunikował włodarz w trakcie zebrania sztabu kryzysowego.

22.37
Dostajemy kolejne informacje od naszych Internautów z gminy Jaraczewo. „Jaraczewo wygląda jak po wojnie. - Mam 50 lat, ale czegoś takiego nie było” - mówi mężczyzna z domu, z którego zerwało dach.

23.38
Czytelniczka pisze na naszym fanpage'u, że w Chociczy wichura zerwała dach z budynku szkoły i powaliła komin przy cegielni.

23.42
Wiele dróg w powiecie wygląda dokładnie tak, jak na zdjęciu poniżej. Strażacy mają pełne ręce roboty. Usunięcie wszystkich szkód będzie trwało wiele dni.

00.03
W okolicach Nowego Miasta ruch odbywa się wahadłowo. Powalone drzewa tarasują przejazd. Dostajemy sygnały, że strażacy w wielu miejscowościach powiatu zakładają plandeki na domy, z których wichura zerwała dachy.

01.04
Dziękujemy za zdjęcia i filmy kręcone w trakcie burzy. Zebraliśmy niektóre z nich i zmontowaliśmy w jedno wideo. Możecie zobaczyć je poniżej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE