reklama

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Jarocinie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: GDZIE suszą JAROCIN i okolice +wypadki/ pożary

Podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Jarocinie - Zdjęcie główne

foto GDZIE suszą JAROCIN i okolice +wypadki/ pożary

reklama
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WiadomościStraż pożarna otrzymała wczoraj (25 października) późnym wieczorem wezwanie do jednego z budynków wielorodzinnych przy ulicy Wojska Polskiego w Jarocinie. Ze zgłoszenia wynikało, że jest podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla.
reklama

Rozpoczął się sezon grzewczy. Niestety, straż pożarna ma już pierwsze zgłoszenia o pożarach sadzy w kominie czy podejrzeniu zatruciem tlenkiem węgla.  Tlenek węgla potocznie nazywany czadem, to gaz, który jest bezbarwny, bezwonny, bezsmakowy, a zarazem niezwykle trujący, dlatego jest określny również "cichym zabójcą".

Zgłoszenie o podejrzeniu zatruciem tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w Jarocinie     

Wczoraj późnym wieczorem w mieście niosły się sygnały alarmowe służb ratunkowych.  

reklama

- Otrzymaliśmy zgłoszenie o podejrzeniu zatrucia tlenkiem węgla w jednym z mieszkań w budynku wielorodzinnym w Jarocinie - informuje oficer dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Z przekazanej informacji wynikało, że jedna osoba jest nieprzytomna. Na miejsce skierowano trzy zastępy straży pożarnej oraz Zespół Ratownictwa Medycznego. 

Mężczyzna nie żyje. Co stwierdził lekarz?

- Nasze urządzenia pomiarowe nie wykazały obecności tlenku węgla w mieszkaniu, do którego mieliśmy wezwanie ani w przyległych lokalach - podaje oficer dyżurny PSP w Jarocinie.

ZRM stwierdził, że u mężczyzny doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Niestety na ratunek było za późno. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Prócz pogotowia ratunkowego, w akcji na ul. Wojska Polskiego uczestniczyły 2 zastępy JRG Jarocin, OSP Jarocin 

reklama

W jaki sposób zabezpieczyć się przed zatruciem czadem?

W jaki sposób zabezpieczyć się przed zatruciem czadem? Jak przekonują strażacy - kupując czujkę tlenku węglu, czujkę dymu, lub dualny czujnik, który wykryje zarówno dym i tlenek węgla. 
 
Strażacy przypominają, iż źródłem zatruć tlenkiem węgla są niesprawne systemy przewodów kominowych wentylacyjnych i dymowych. Ich wady wynikają głównie z nieszczelności i braku konserwacji, czyli przede wszystkim czyszczenia. Dlatego trzeba wykonywać przeglądy instalacji i muszą to robić specjaliści.
Poza tym, nie wolno zasłaniać i przykrywać urządzeń grzewczych oraz zaklejać i zasłaniać kratek wentylacyjnych.

reklama

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się

 


                                

reklama
reklama
Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

reklama
Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy
reklama
reklama