reklama

Piłkarze dokonali obywatelskiego zatrzymania lekarza. Sprawą zajmuje się prokuratura

Opublikowano:
Autor:

Piłkarze dokonali obywatelskiego zatrzymania lekarza. Sprawą zajmuje się prokuratura - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości

Lekarz skierowany na badania. Sprawę bada prokuratura z Kalisza.

Do zdarzenia doszło na początku sierpnia tego roku na drodze krajowej nr 11 w gminie Pleszew. Piłkarze klubu Błękitni Sparta Kotlin, którzy wracali z meczu autobusem dokonali obywatelskiego zatrzymania niebezpiecznie zachowującego się kierowcy toyoty. Od początku wszystko wskazywało  na to, że mężczyzna mógł być nietrzeźwy [ZOBACZ TUTAJ]



- Prokuratura Rejonowa w Kaliszu przeprowadzi postępowanie w sprawie podejrzenia niedopełnienia obowiązków służbowych przez funkcjonariuszy policji KPP w Pleszewie w związku z podjętą 4 sierpnia interwencją wobec kierowcy, w stosunku do którego dokonano tzw. zatrzymania obywatelskiego – wyjaśnia Jerzy Kubiak, Prokurator Okręgowy w Ostrowie Wlkp. Przypomnijmy - w związku z akcją zatrzymania przez piłkarzy z Kotlina lekarza, który na krajowej „11” jechał „wężykiem” - demolując m.in. znak na wysokości Ludwini, pojawiło się wiele wątków.

ZOBACZ NAGRANIE TUTAJ


Temat początkowo został przekierowany „z góry” do pleszewskich śledczych, jednak jak nam wyjaśnił wówczas szef tutejszej prokuratury, ostatecznie postępowanie trafiło wyżej. – Sprawa została przekazana z Pleszewa do Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. Tam zostanie przekazana do innej prokuratury – mówił „Życiu Pleszewa” Andrzej Mieloszyk, Prokurator Rejonowy w Pleszewie. To standardowa procedura. Wszystko po to, by uniknąć posądzeń o brak bezstronności w sprawie. Dziś już wiadomo – okolicznościom zdarzenia z 4 sierpnia przyjrzą się prokuratorzy z Kalisza.

 


Jak podkreślali pleszewscy policjanci powodem wspomnianego zachowania kierowcy na początku sierpnia na drodze krajowej był jego „zły stan zdrowia i złe samopoczucie”. Dlatego - ostatecznie - zdecydowano się wysłać go na badania. - KPP w Pleszewie skierowała pismo do starosty pleszewskiego o wszczęcie postępowania administracyjnego w sprawie skierowania na badania lekarskie celem ustalenia istnienia lub braku przeciwwskazań zdrowotnych do kierowania pojazdami. Badania te wykażą, czy może on w takim stanie zdrowia prowadzić pojazdy – mówi asp. Kołaska.

 

Jak wygląda taka procedura? – Policja kieruje pismo o skierowanie osoby na badania lekarskie – to jest do Wielkopolskie Centrum Medycyn Pracy, ośrodek w Kaliszu. My wszczynamy postępowanie i kierujemy na to badanie. Jest wyznaczony termin. Jeżeli lekarz stwierdzi przeciwwskazania do prowadzenia pojazdu np. kat. B, to wydajemy decyzję o cofnięciu tego uprawnienia. Czasami jest terminowa, czasami bezterminowo. Jeżeli osoba ma problemy alkoholowe, to musi iść na kurs reedukacyjny i ten kurs musi przejść. Jest również prawo odwołania od decyzji – tłumaczy Renata Garstka, naczelnik wydziału komunikacji w pleszewskim starostwie.

 

O wynikach badania i decyzji w sprawie lekarza będziemy informować na naszych łamach.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE