Reklama

Pierwsza w nowym roku sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Co w programie?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Materiał biura rady

Pierwsza w nowym roku sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Co w programie? - Zdjęcie główne

Pierwsza w nowym roku sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Co w programie? | foto Materiał biura rady

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Pierwsza w nowym roku sesja Rady Miejskiej w Jarocinie. Co w programie?

Reklama

Przewodnicząca Rady Miejskiej w Jarocinie Karolina Wielińska - Kuś zwołała pierwsze w nowym roku posiedzenie Rady Miejskiej w Jarocinie.

Sesja odbędzie się w trybie nadzwyczajnym, a wniosek o jej zwołanie złożył wiceburmistrz Bartosz Walczak. 

W programie znalazło się siedem punktów, w tym cztery projekty uchwał.

Na sesji Rady Miejskie w Jarocinie o wynagrodzeniach nauczycieli

Na początek radni wysłuchają sprawozdania z wysokości średnich wynagrodzeń nauczycieli na poszczególnych stopniach awansu zawodowego w szkołach prowadzonych przez gminę.

Następnie pod obrady poddane zostaną projekty uchwał. Dwie pierwsze dotyczą zmian w tegorocznym budżecie gminy oraz w Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Jarocin na lata 2022-2041.

Zmiana kategorii drogi zapewni skomunikowanie terenu pod przemysł i usługi

Radni przegłosują także projekt uchwały w sprawie propozycji zaliczenia drogi położonej na terenie gminy Jarocin do kategorii dróg gminnych. Chodzi o odcinek dojazdowy do Węzła Mieszków w ciągu trasy ekspresowej S11, mającej swój przebieg od skrzyżowania gminnej drogi Jarocin - Mieszków (dawnej DK11) do drogi powiatowej prowadzącej w kierunku miejscowości Radliniec.

Ma to związek z tym, że gmina Jarocin przystąpiła do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenu przyległego do Węzła Mieszków. W uzasadnieniu projektu uchwały o proponowanej zmianie kategorii drogi, czytamy:

„Zaliczenie przedmiotowej drogi do kategorii dróg gminnych zapewni prawidłowe skomunikowanie terenu planowanego do przeznaczenia pod przemysł i usługi.”

Rada Miejska w Jarocinie zbieraj się na posiedzeniu dzisiaj - 24 stycznia, początek obrad o godzinie 12.00, w trybie hybrydowym - online i w sali sesyjnej ratusza.

 

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy