Reklama

PCK będzie kwestowało na ulicach Jarocina, Witaszyc, Kotlina, Tarzec i Żerkowa

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Lidia Sokowicz

PCK będzie kwestowało na ulicach Jarocina, Witaszyc, Kotlina, Tarzec i Żerkowa - Zdjęcie główne

PCK będzie kwestowało na ulicach Jarocina, Witaszyc, Kotlina i Żerkowa | foto Lidia Sokowicz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa Tydzień Polskiego Czerwonego Krzyża. Działacze jarocińskiego oddziału przeprowadzą zbiórkę uliczną.

Reklama

8 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. W Polsce w tym dniu rozpoczyna się też Tydzień PCK, podczas którego organizowane są kwesty uliczne, pokazy, happeningi, eventy promujące idee czerwonokrzyskie. W tym roku obchodzony jest od 6 do 12 maja. Data ta jest nieprzypadkowa, gdyż 8 maja urodził się Henry Dunant, założyciel obecnego Międzynarodowego Komitetu Czerwonego Krzyża, organizacji-matki dla całego Ruchu Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca.

Z okazji Tygodnia Polskiego Czerwonego Krzyża odbędzie się kwesta uliczna, z której dochód zostanie przeznaczony na cele statutowe organizacji. Działacze oddziału rejonowego PCK w Jarocinie, w tym również młodzież ze szkolnych kół będą zbierać pieniądze do puszek w godz. 9.00-12.00. Akcja odbędzie się nie tylko w Jarocinie, ale również w Witaszycach, Kotlinie, Tarcach i Żerkowie. Przed laty z tej okazji były organizowane festyny w starym amfiteatrze. Działalność PCK można wesprzeć również wrzucając używaną do odzież do kontenerów. Dzięki temu czerwonokrzyska organizacja otrzymuje procent od firmy, która zajmuje się odbiorem tekstyliów.  

Jarocinska organizacja bardzo aktywnie już od samego początku wojny na Ukrainie włącza się we wszystkie działania pomocowe. Zbierali również środki na zakup tablicy inteaktywnej przy okazji "ukraińskiego obiadu", zorganizowanego w ramach Jarmarku Wielkanocnego. 

Dzięki staraniom prezeski Reginy Wawrzyniak udało się pozyskać wsparcie rzeczowe dla Ukraińców w Hiszpanii. Po jej nagłej śmierci w czasie pełnienia obowiązków służbowych, zaistniała konieczność wybrania nowej szefowej, bez której organizacja nie może realizować swoich zadań. Wybory odbyły się w piątek 29 kwietnia. Nową prezeską została wybrana jednogłośnie Mariola Kajdasz-Zielińska. Emerytowana nauczycielka jest bardzo aktywnym dawcą krwi. Do tej idei przekonała wszystkich w rodzinie. Za swoje zaangażowanie została odznaczona medalem "Zasłużony dla Zdrowia Narodu". W PCK działa od 20 lat [CZYTAJ TUTAJ].

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy