Reklama

Członkowie PCK w Jarocinie wybrali nowego prezesa. Ponownie jest nim kobieta

Opublikowano:
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Nadzwyczajny zjazd oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie musiał się odbyć po nagłej śmierci prezes Reginy Wawrzyniak.

Reklama

Prezes Regina Wawrzyniak zaczęła pełnić funkcję po rezygnacji Tadeusza Zajdlera. Sytuacja została wymuszona przez chorobę wieloletniego szefa zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie. Później wiceprezes została wybrana już na kolejną kadencję. Mimo trudnej sytuacji organizacji Regina Wawrzyniak doprowadziła do tego, że PCK działało nadal i było widoczne w lokalnym środowisku. Gdy wybuchła wojna na Ukrainie bez reszty poświęciła się organizowaniu akcji pomocowych. Być może to przyczyniło się do jej nagłej śmierci. Prezeska zmarła w piątek 11 marca w trakcie pełnienia obowiązków związanych z czerwonokrzyską organizacją. W jej pogrzebie, który odbył się 16 marca, uczestniczyli bardzo licznie jarociniacy. Były też obecne ukraińskie rodziny, dla których pani Regina organizowała pomoc. 

Bezkonkurencyjna kandydatka na prezesa PCK

Członkom jarocińskiego PCK nadal trudno jest pogodzić się ze stratą Reginy Wawrzyniak. Życie jednak idzie dalej do przodu, a organizacja, aby móc kontynuować działania musiała wybrać nowego prezesa. Nadzwyczajny zjazd odbył się w piątek po południu w sali kominkowej Jarocińskiego Ośrodka Kultury. Uczestniczyło w nim 18 członków. Poprowadził je  Tadeusz Zajdler. Minutą ciszy uczczono pamięć Reginy Wawrzyniak. 

Jednogłośnie zdecydowano, że nowym prezesem znowu zostanie kobieta. Mariola Kajdasz-Zielińska była zresztą jedyną kandydatką. Wśród propozycji pojawiło się co prawda nazwisko Tomasza Klauzy, ale odmówił z uwagi na liczne obowiązki związane z pracą zawodową, społeczną, a także jako radnego rady miejskiej. 

W trakcie spotkania trzeba było uzupełnić również skład komisji rewizyjnej po rezygnacji Emilii Łuczak. Nowym członkiem został jednogłośnie Robert Kurczalski. 

Kim jest nowa prezes PCK w Jarocinie?

Nowa prezes zarządu rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jarocinie jest emerytowaną nauczycielką nauczania wczesnoszkolnego. Przez lata pracowała w Szkole Podstawowej w Żerkowie. Nadal jednak działa w organizacji związkowej. Do PCK należy już od dwudziestu lat. Jest honorowym dawcą krwi. Swoją potrzebą pomagania innym zaraziła swoją całą rodzinę. Ma liczne odznaczenia, w tym również najważniejszy tytuł "Zasłużony dla Zdrowia Narodu". Dziękując za zaufanie, jakim obdarzyli ją delegaci, podkreśliła, że liczny na współpracę całego zarządu. Tak jak do tej pory będą w nim działać: Tomasz Klauza (wiceprezes), Jacek Adamczak (sekretarz), Władysław Cuprych (skarbnik), Stanisław Jajczyk (członek ds. kwiodawstwa). Już na samym początku prezeskę czeka sporo pracy, ponieważ na początku maja obchodzone są dni poświęcone Czerwonemu Krzyżowi. Z tej okazji co roku była organizowana kwesta uliczna na cele statutowe. 

Biuro PCK działa obecnie w Jarocińskim Ośrodku Kultury - pokój nr 31. Dyżury zarządu odbywają się w każdy wtorek w godz. 9.00-12.00. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy