Reklama

Parawany i drogomierz dla jarocińskiej policji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Jarocińska policja otrzymała dwa parawany i drogomierz. Ich zakup sfinansowały gminy Kotlin i Jaraczewo.

Reklama

Nasze samorządy od dawna wspierają służby mundurowe, które strzegą naszego bezpieczeństwa. 

Gminy Kotlin i Jaraczewo wsparły policję  
 

Gminy partycypują w zakupie wozów bojowych, radiowozów policyjnych czy innego drobniejszego sprzętu. Jarocińska policja poinformowała, że otrzymała drogomierz i dwa parawany. Tych ostatnich nasza komenda nie miała i bardzo często przy różnorakich zdarzeń korzystała z strażackiego parawanu.

Zadaniem tego typu urządzeń jest oznakowanie i zabezpieczenie terenu akcji oraz ochrona przed dostępem osób niepowołanych. Parawany ochronne wykorzystywane są m.in. do ochrony prywatności osób rannych i zabitych oraz osłony miejsc wypadków czy pracy policyjnych techników zabezpieczających dowody. 

Parawany i drogomierz dla jarocińskiej policji   

           
 - Drogomierz i parawan wypadkowy to niezbędne wyposażenie policji przede wszystkim podczas czynności wykonywanych na miejscu zdarzeń drogowych. Nasza jednostka została doposażona w takie właśnie wyposażenie dzięki współpracy z gminą Kotlin i gminą Jaraczewo – mówi asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy KPP w Jarocinie.    

Drogomierz z rąk wójta gminy Kotlin Mirosława Paterczyka odebrał Naczelnik Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie, komisarz Rafał Komendziński. Parawany o wartości 3.700 zł przekazała wicebur-mistrz Jaraczewa Olga Kaczmarek.

 - To nie jest pierwsza darowizna jakiej dokonywaliśmy na rzecz policji. Każdego roku wpieramy działania prewencyjne w zakresie działalności na rzecz dzieci i kontaktu ze szkołami, dostarczamy różnego rodzaju gadżety, które są wykorzystywane na spotkaniach uczniów z funkcjonariuszami policji. Jak możemy, to wspomagamy wyposażenie policji. Ostatnio kupiliśmy latarki na potrzeby policji.  Aktualnie największym priorytetem jest powstanie posterunku policji w Jaraczewie - mówi Olga Kaczmarek, wiceburmistrz Jaraczewa.  

 Pod koniec stycznia Dariusz Strugała, burmistrz Jaraczewa podpisał porozumienie z podinsp. Violettą Mojta - zastępcą Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu, na mocy którego w Jaraczewie ponownie utworzony zostanie posterunek policji.  
Trwają przygotowania do utworzenia posterunku w Jaraczewie. Jak poinformowała portal wiceburmistrz Jaraczewa trwają ostatnie uzgodnienia z Komendą Wojewódzką Policji w Poznaniu odnośnie przygotowania budynku na potrzeby posterunku.  

Szanowni Internauci. Komentujcie, dyskutujcie, przedstawiajcie swoje argumenty, wymieniajcie poglądy - po to jest nasze forum i możliwość dodawania komentarzy. Prosimy jednak o merytoryczną dyskusję, o rezygnację z wzajemnego obrażania, pomawiania itp. Szanujmy się.

   

            

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy